Fotoaparát pro dítě

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lukowicz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 26 dub 2014, 06:23
Bydliště: Bohumín

Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od lukowicz » 16 zář 2014, 17:55

Vážení pánové, můj 8mi letý syn stále po mně loudí foťák a myslím že ho to i baví. Kdyby jste viděli jaké polohy zabírá jen aby měl zajímavý pohled na svět :lol:
Můj dotaz zní , myslíte si že je rozumný nápad mu koupit třeba jetý Pentax s tím že mu budu půjčovat skla? a jaký ?
Jde hlavně o váhu, ale jak tak koukám i s tou sestavičkou co mám si poradí dobře.
Děkuji
Pentax K-5 II , Sigma 17-50/2,8 EX DC HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX DG APO Macro HSM II

Fuji X-T1


Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

lukowicz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 26 dub 2014, 06:23
Bydliště: Bohumín

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od lukowicz » 16 zář 2014, 18:16

Spíš právě myslím zrcadlo abych mu mohl půjčovat skla, něco ve velikosti Can d100
Pentax K-5 II , Sigma 17-50/2,8 EX DC HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX DG APO Macro HSM II

Fuji X-T1


Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si.

Uživatelský avatar
Max Hardcore
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Trnava

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od Max Hardcore » 16 zář 2014, 18:40

lukowicz píše:Spíš právě myslím zrcadlo
pre 8 rocneho ?????

nic v zlom , ale podla mna by mu uplne stacil ten najlacnejsi odolny kompakt kludne aj z bazaru. :D

ak ho to bude bavit aj po roku - dvoch tak kludne aj nejaku Kx zo setakom
Naposledy upravil(a) Max Hardcore dne 16 zář 2014, 18:43, celkem upraveno 1 x.

lukowicz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 26 dub 2014, 06:23
Bydliště: Bohumín

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od lukowicz » 16 zář 2014, 18:43

Já vím , já vím :D přemýšlím nahlas , ale zase proč ne
Pentax K-5 II , Sigma 17-50/2,8 EX DC HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX DG APO Macro HSM II

Fuji X-T1


Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si.

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od k.e.n » 16 zář 2014, 18:51

Osmiletýmu kompakt? Chůdák. Normálně K20/x a seťák. Na půjčení 35/2,4. 8) Kompakt mají děti na hraní už od 4 let. :D
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

lukowicz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 26 dub 2014, 06:23
Bydliště: Bohumín

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od lukowicz » 16 zář 2014, 19:05

Třeba jsem ho vzal na koncert a vylezlo z něho tohle. Není sice ostrá ale líbí se mi styl jaký zvolil, teda bez blesku.
Byl tam ještě jeden fotograf , kterej měl hezkou mašinku Canon ,teda dle velikosti obr foťák s obr objektivem a všechno fotil s bleskem. No pak jsem viděl ty jeho fotky s bleskem a myslím si že ty naše mají duši a nějak mi připadají že jsou živé.
No posuďte sami
Obrázek1 by joan.lukowicz, on Flickr
Pentax K-5 II , Sigma 17-50/2,8 EX DC HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX DG APO Macro HSM II

Fuji X-T1


Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si.

pavelp
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 24 dub 2014, 17:57

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od pavelp » 16 zář 2014, 19:09

Jistě v tomto věku zrcadlovku zvládne. Děti a zvlášť kluci mají k tlačítkům kladný vztah a základní ovládání se jistě naučí. Otázka je, zda to dokáže smysluplně využít a to si dovolím odhadnout že ne. Mimoto idea o půjčování objektivů mi připadne trochu nebezpečná, přece jen v tomto věku není manuální zručnost až tak vyvinutá a objektiv upuštěný na beton to obvykle má spočítané. Taky by se mohl chtít podívat, jak to uvnitř vlastně pracuje a prozkoumat povrch čipu. Atd.. Spíš se přikláním k nějakému kompaktu, pokud možno se zoomem a třebas i makrem. Zrovna řeším pdobný "problém" u desteiletého synovce. Když má aparát půjčený,a má to zmáčknout, dokáže to velmi dobře, ale pořád se musí hlídat aby s tím nadmíru neblbnul, protže sklon k blbnutí má velmi vyvinutý.

Uživatelský avatar
Twin
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 511
Registrován: 21 úno 2013, 21:45
Bydliště: Praha

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od Twin » 16 zář 2014, 23:15

Sežeň starší zrcadlovku + seťák.
Kompaktem ho akorát otrávíš.
Když mi bylo 10, tak jsem dostal starou zrcadlovku a bylo to super. Hodně mě bavilo zkoušet co má na co vliv.
Samozřejmě jsem ji později rozebral do posledního šroubku, ale nikdy na ní nezapomenu a díky tomu starýmu foťáku jsem k focení získal vztah.
Pentax K5; Sigma DC 17-70; Pentax-M 135/3,5; Helios 44M; Pentax FA 80-320; Ricoh XR Rikenon 50/2;
Pentax Optio w90

Sony NEX-5R; SEL18-55; SEL16/2,8; SEL30/3,5

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od JoV » 17 zář 2014, 06:21

Prispejem mojou skúsenosťou - môj 10ročný syn je tiež "postihnutý" - velmi ho baví hlavne wildlife. Začínal pred nejakými 4 rokmi s našim starým 3 Mpx ultrazoomom Olympus (dcére ktrorá je od neho o necelé 3 roky mladšia sme dokúpili tiež jeden nech nežiarli). Keď sme kúpili pentaksácke zrkadlo, tak zdedil Panasonic FZ30 s ktorým fotí doteraz. Je už chudák celý dolepený páskou aby sa nerozpadol (foťák, nie syn), ale ešte ako tak funguje. Trochu sme už uvažovali čím ho nahradiť až bude rozpad definitívny. Moja myšienka bola pozrieť sa po nejakom bazárovom zrkadle od Olympusu s objektívom 70-300 (pri 2x crop faktore celkom ideálny na wildlife) + nejaký základný zoom. Je to pomerne malé, lahké a skladné, tak mi to príde ako dobrý začiatok pre dieťa. Predpokladám že by z toho liezli o niečo lepšie fotky ako z toho Panasonicu, a aj ostrenie by bolo lepšie. Keďže Olympus zo zrkadlovkami skončil, tak sa takéto zostavy dajú kúpiť celkom lacno. No ale syn o zrkadlovke nechce ani počuť, tak budeme musieť zohnať nejaký UZ. Bohužial mám pocit že od čias tej FZ30ky už nevyrobili žiadny poriadny UZ. Aspoň o ňom neviem. Úplnou tragédiou je podla mňa trend UZ bez hladáčika. :roll:
P. S. Trochu ma mrzí že fotenie viac nechytilo dcéru - tá má podla mňa dobré fotografické oko - hlavne na krajinu. Občas jej dáme niečo odfotiť Pentaxom a kompozične sú tie fotky väčšinou perfektné. Hlavne čo nechápem - takmer všetky fotky sú v dokonalej rovine. To dievča musí mať v hlave asi vodováhu. Ja nech sa snažím ako chcem, tak mi horizont takmer vždy padá o 1,5° doprava (manželke zase občas zvikne utiecť trochu dolava a syn si z horizontom vôbec neláme hlavu :mrgreen: ). Možno keby mala trochu lepší foťák ako ten starý Olympus, tak by ju to začalo viac baviť. Kto vie?

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od kluzo » 17 zář 2014, 06:22

Taky se přikláním k jeté zrcadlovce, případně ještě nějaké bezzrcátko s evf.

Uživatelský avatar
palo2811
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 501
Registrován: 28 lis 2011, 20:39
Bydliště: Nitrianské Pravno SK

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od palo2811 » 17 zář 2014, 07:01

Ja môjmu 12r synovi neviem vytrhnúť zrkadlo z rúk a keď som mu dal starý kompakt spravil dve fotky a odložil ho že to nechce .
Pentax K10
Nikon D610

Uživatelský avatar
Bambus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 06 říj 2012, 22:22
Bydliště: Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od Bambus » 17 zář 2014, 07:52

Děti chtějí být jako dospělí + představte si sami sebe = odpověď je jasná
Pentax K-30 + Pentax smc DA 18-135mm F3.5-5.6 ED AL [IF] DC WR;
smc DA 15mm F4.0 ED AL Limited;
HD DA 55-300mm F4-5.8 ED WR;
smc Pentax-D FA Macro 100mm F2.8 WR; smc DA 35mm F2.4 AL; smc DA 50mm F1.8

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od k.e.n » 17 zář 2014, 08:12

V osmi už pochopí, že pokud to rozfláká, má peška. A ovládání? Pche. Už jako čtyřletý uměly naše děti zapnout televizi, proklikat se na připojený HD, v seznamu desítek filmů najít určitou pohádku a pustit si jí odkud chtějí. Nějaká zrcadlovka proti tomu... :D
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od Miro2 » 17 zář 2014, 09:36

Na paladixu je teď v bazaru Pentax *IstDS za 2600Kč, to si myslím by mohlo do začátku stačia a ani kompakt bys levněji asi nesehnal :idea:

Pěkné foto z toho koncertu .
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

bolek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: 13 úno 2011, 14:55

Re: Fotoaparát pro dítě

Příspěvek od bolek » 17 zář 2014, 09:55

Moja 10 ročná dcéra už 2 roky behá s K-x a učí sa upravovať fotky. Zatial iba v auto úpravách ale predsa. Od začiatku tohto roka má sama vyvolaných 8 kinofilmov, zväčšuje, vyvoláva a už skúša nakrývať. Len prepieranie je nuda, tak to mi láskavo prenechá :lol: Je to super pocit, keď vidím, že to aspoň jedno z detí chytilo.
Kúp zrkadlo.

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“