Kvalitní servis v Brně ?

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 05 srp 2011, 19:03

Ahoj, nevíte prosím o nějakém kvalitním a spolehlivém servisu v Brně? Potřeboval bych komplet vyčistit můj K200D i s čipem. Po 2 letech používání si to opravdu zaslouží. Děkuji moc za rady a tipy ...... Jakub.
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 06 srp 2011, 22:06

Nikdo nic ? :shock: :?
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
Twix
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Okříšky

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od Twix » 07 srp 2011, 08:08

Jedině Foto-servis v Praze: http://www.foto-servis.cz/
Tuším že jediný Pentax servis v ČR, jinam bych to ani nedával.
Můžeš ho tam poslat i poštou.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od elho_cid » 07 srp 2011, 10:14

Tenhle má dobré reference:
http://www.dobryremeslnik.info/servisy- ... 27553.html

Ale není to oficiální servis...

Uživatelský avatar
Kalibutan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Lovčičky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od Kalibutan » 07 srp 2011, 10:21

TheJakubDvoracek píše:Ahoj, nevíte prosím o nějakém kvalitním a spolehlivém servisu v Brně? Potřeboval bych komplet vyčistit můj K200D i s čipem. Po 2 letech používání si to opravdu zaslouží. Děkuji moc za rady a tipy ...... Jakub.
Vyčistit senzor nezvládneš sám?
Na youtube jsou haldy návodů jak na to.
Pokud se toho bojíš, tak mi napiš PM a můžu ti senzor a jeho okolí vyčistit na počkání a naučím tě jak na to.
A nechce se mi moc veřit, že bys chtěl vyčistit i jiná místa. To by pak bylo na odborný servis.
V hledáčku Sigmy mám sice pár smítek, ale ničemu nevadí. Na ostatních df za (už)roky užívání nic.
K20D, K7 - reliable partners
SD14 - incredible lover
Dynax 7D - best friend

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od strecha » 07 srp 2011, 12:33

V Brne nikdo necisti cipy na Pentax z obavy, ze poskrabe low pass filtr na cipu. Takze nezbyva nez servis v Praze nebo zkusit sam pomoci lepive tycinky.
Pokud mohu z vlastni zkusenosti doporucit servis, kde jsem si nechal opravit objektiv, tak jedine znovu kontaktovat tento servis: http://www.firmy.cz/detail/468430-efekt ... everi.html
Treba po letech uz zmenili nazor a treba uz nyni cisti cipy i na Pentax. Precejen jsem se tam ptal na cisteni cipu kratce po te afere s poskrabanym cipem K10D v jednom z nasich servisu...
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 08 srp 2011, 18:28

elho_cid: tak pan ing.Bulka pouze opravuje objektivy,mikroskopy a dalekohledy,ale foťáky neopravuje ani nečistí, bohužel.

strecha: volal jsem do toho servisu a tam mě bylo řečeno, že oni ani žádný servis v Brně nečístí Pentaxe.

Kalibutan: ne,že bych nedokázal, ale spíš si na to "první " čištění netroufnu. Přeci jenom new čip vynde cca 15 000,-(bylo mě řečeno v servisu) a to je vyšší cena než má v dnešní době K200D a na new foťák nebo čip opravdu nemám kojny......


Netvrdím,že to je nějaký nadliský úkol vyčistit čip a že servisáci jsou neomylní bohové co čistí čipy :D .Ale přeci jenom to chce mít trošku odvahu a pevný ruce čistit tak drahou a citlivou součástku ve foťáku :? .
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
Kalibutan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Lovčičky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od Kalibutan » 09 srp 2011, 12:41

to TheJakubDvoracek: ani nevíš jak ti rozumím. Před pár lety, když jsem našel na své první dslr smítko tak se mi, veř mi nebo ne, třásly ruce... když jsem na to šel s lepícími tyčinkami. Teď už praxí rutina, když víš na co dávat před i během operace pozor.
Navíc to nedělám jen sobě, ale sem tam i dvěma znamým. Kamarád od Nikonu je však stále skeptik a pořád to posílá do servisu v Praze. Několikrát se mu to však vrátilo v horším stavu než v jakém to tam posílal. Ale ani to ho nepresvědčilo :)
***
Mám 4 dslr a zatím občas čistím senzor jen u tří - často v terénu měním skla. U původní KMD7D jsme se k tomu ale ještě kupodivu nedostal. Nebylo dosud potřeba. Co já vím ale proč? A to se všechnu techniku snažím pravidelně střídat...
Takže tak nějak.
K20D, K7 - reliable partners
SD14 - incredible lover
Dynax 7D - best friend

Uživatelský avatar
jasanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 747
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Český ráj ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní servis v Brně ?

Příspěvek od jasanek » 10 srp 2011, 09:35

Cisteni lepivou tycinkou je snadne, delal jsem to jiz mnohokrat a nikdy se nic nestalo a myslim, ze ani zadne velke nebezpeci nehrozi, cely proces trva maximalne 5 minut, urcite jsme ho zde jiz nekolikrat popisovali.
Pro toho kdo casteji meni objektivy, je to snad nutnost lepivou tycinku mit. A navic to vyjde po nekolika cistenich mnohem levneji nez to davat nekam do servisu.
Pentax K-3, K-S2 + P DA 18-55 II; P DA 12-24; P DA 20-40; P DA* 60-250; P DA 35/2,4; P DA* 55; P D-FA 100 Macro; P DA* 200/2,8;

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“