Pentax K-X specifikace

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 21 zář 2009, 13:03

ypres.bass píše:
Kajfik píše:
ypres.bass píše:nechci být za něco co nejsem, ale právě byly vyjmenovány věci které se mi na zrcadlovkách vůbec nelíbí protože jenom zbytečně šroubujou cenu.
Nelze zobecnovat... ´Treba ten vyklopny display muze byt pro nekoho stejne uzitecny jako pro jineho vetsi hledacek... Mam fotky ktere bych bez LiveView neudelal a udelat by snad ani nesly... Kdyz to tam nechces kup osvedcenou kvalitu. K10d tyhle blbustky jeste nemela...
taky proto ji mám... ještě si k tomu pořídit úhlový hledáček a jsem spokojený - teda až do doby kdy si konečně pořídím nějaký čtvercový středoformát s možností výměny zadní stěny digi/film.
btw. nevíte jestli existuje nějaký 45° hleáček? protože k 90° se s bleskem nebo radiem neposkládám.
ale to už jsme mimo K-x
S tím hledáčkem tomu nerozumim :-(.

Na 35mm jsou hledáčky prostě obecně "trubky" co si dáš na hledáček přístroje. Jedinej parametr, kterej Tě u nich může zajímat je zvětšení. Já mam hledáček se zvětšením 1,25-2,5.

Ale možná jsem nepochopil otázku...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 21 zář 2009, 13:14

miky_lbc píše: S tím hledáčkem tomu nerozumim :-(.

Na 35mm jsou hledáčky prostě obecně "trubky" co si dáš na hledáček přístroje. Jedinej parametr, kterej Tě u nich může zajímat je zvětšení. Já mam hledáček se zvětšením 1,25-2,5.

Ale možná jsem nepochopil otázku...
Nebyla to otazka.. A spatne jsi me pochopil, to je pravda. Chtel jsem rict, ze nektery uzivatel by na novem fotaku vice ocenil vyklopny display a hledacek by mu stacil 0,95x a 95%.
Nekdo zase nevyuzije display a radsi by 1x a 100% hledacek...
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 21 zář 2009, 13:16

Hledacek jako prislusenstvi, o kterem jsi psal ma velkou nevyhodu v tom ze nevidis celou scenu a pripadne informace dole v hledacku fotaku...
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 21 zář 2009, 13:31

Kajfik píše:Hledacek jako prislusenstvi, o kterem jsi psal ma velkou nevyhodu v tom ze nevidis celou scenu a pripadne informace dole v hledacku fotaku...
Ale jakpak by ne. Mam docela obycejnej uhlovej hledacek Seagull a vidim to tam cely. Samozrejme ze ve skutecnosti vyuzivam jen ten rezim, kde vidim samotnej prostredek, protoze stejne fotim na manual. Ale muzu prepnout a videt to cely.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 21 zář 2009, 17:52

Kajfik píše:Hledacek jako prislusenstvi, o kterem jsi psal ma velkou nevyhodu v tom ze nevidis celou scenu a pripadne informace dole v hledacku fotaku...
V mém hledáčku vidím v režimu 1.25 scénu celou, včetně všech ukazatelů... + navíc je hledáček ještě o 25% větší. V režimu 2,5 je vidět jen střed ... zato mnohem větší pro kontrolu zaostření.

Kromě toho... stačí otevřít druhé oko a už koukám na LCD display foťáku, kde všechny údaje o clově a expozici mam taky.

Jedinou fakt reálnou nevýhodou je určitá ztráta světelnosti hledáčku ...

Ale jinak s tím, co jsi psal (LV vs hledáček 1.0) souhlasim. LV je hodně užitečná funkce. S jinejma značkama ho hojně využívám na monitoru PC, který mam u sebe, kde krásně scénu vidim. A při zoomu LV lze i nádherně doostřovat. Na produkt třeba nepřekonatelné...

Uživatelský avatar
p_o
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od p_o » 21 zář 2009, 17:55

ypres.bass píše: btw. nevíte jestli existuje nějaký 45° hleáček? protože k 90° se s bleskem nebo radiem neposkládám.
ale to už jsme mimo K-x
Vetsina (mozna vsechny) 90° hledacku se umi otacet v tom kloubu rovnobezne se zadni stenou, takze ti nemusi mirit kolno vzhuru a hadat se s bleskem nebo radiem, ale muzes si ho natocit do strany.
Pentax K10D + D-BG2 + O-ME53, Tamron 18-250mm F/3.5-6.3 AF Di-II LD IF Macro, Sigma 50mm f/2.8 EX DG AF Macro, Phoenix RL-59P Ringlight Flash, Nikon Coolpix S620, Giottos MTL 3361 B, ...

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 21 zář 2009, 18:45

...tak digineff si pospíšil... zatím jen základní info:

http://www.digineff.cz/art/titulka/090917pentax_kx.html

...a mají tam jednu info, kde mám pocit nepochopili, co tím chtěl básník říci:

cituji:"Přístroj nabízí i různé možnosti zpracování obrazu,. Jsou zde digitální filtry, zajímavé je, že se na jeden obrázek dá aplikovat i více filtrů. Je tu i "cross process mode", kdy přístroj aplikuje náhodně zvolené filtry a vznikne něco typu "nechte se překvapit" - no, tak na to jsem zvědav! :-) No a jeho menu je k disposici i v češtině."

nevím jak vy, ale já jsem filtr "cros process mode" pochopil tak, že foťák vatvoří barevný snímek, který bude laděný do odstínů, které vznikají při filmovém cross procesu...
Pentax

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ByWondra » 21 zář 2009, 18:57

fjo píše:"

nevím jak vy, ale já jsem filtr "cros process mode" pochopil tak, že foťák vatvoří barevný snímek, který bude laděný do odstínů, které vznikají při filmovém cross procesu...
přesně tak, a bylo to i ve video preview na youtube. Digitální cross proces byl myslím dokonce vysvětlován na diginefu..
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 21 zář 2009, 19:35

...pravá ruka neví, co dělá levá...

no jo.. další důvod, proč obecně brát testy v časopisech tištěných i netových s nadhledem...
Pentax

Uživatelský avatar
lhendrych
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od lhendrych » 21 zář 2009, 19:40

Pentax K7
DA 17-70/4, DA 55-300/4-5.8, M50/1.4, CZJ Sonnar 135/3,5 MC

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duves » 21 zář 2009, 20:32

fjo píše:...pravá ruka neví, co dělá levá...

no jo.. další důvod, proč obecně brát testy v časopisech tištěných i netových s nadhledem...
To ešte nebol test, no hádam bude čoskoro. Tie techniky okolo digitalnych filtrov nepoznam. Z toho videa na youtube okolo K-x len dačo tuším o čo ide.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duves » 24 zář 2009, 19:01

miky_lbc píše: Jsem na to zvědavej.... a upřímně, trochu mě mrzí, že s Kx se odvedl velkej kus práce a nejsou tu lepší modely než K7.
podla mna bude patrit do vetvy za K-m:
http://www.azfoto.cz/_web/_rodokmeny/pe ... gitaly.php

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 24 zář 2009, 19:05

duves píše:
miky_lbc píše: Jsem na to zvědavej.... a upřímně, trochu mě mrzí, že s Kx se odvedl velkej kus práce a nejsou tu lepší modely než K7.
podla mna bude patrit do vetvy za K-m:
http://www.azfoto.cz/_web/_rodokmeny/pe ... gitaly.php
Možná teď budu vypadat za hlupáka... ale nižší řady Px mě nějak neberou.
Nicméně.... ono je K2000 a Km?

Myslel jsem, že to je to samé...

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duves » 24 zář 2009, 19:11

lubo píše: Prihlas sa do Pentax klubu na www.pentax.sk a zacnu Ti chodit emailom ich ponuky... Napr. K20D + SMC DA 18-55 bol naposledy za 679 EUR, takze K-x za 650 mi pripada hodne prehnane.
Stalo sa, dik. Už mi poposielali dačo.

Niekto tu niekde spominal, že načo K-x, ked aj tak sa skoro nikde nepredaval K-m. Hm..no je to fakt ťažke objaviť dakde v ponuke. Akurat tu:
http://www.aaron.cz/produkty/pentax-km-da-18-55-ii
10.990 CZK v kite = 431€ alebo 12.985 Sk a obchod zasiela aj do SR. Ešte aj účet založili v TB na slovensku.
Celkom fajn cena na predošlý model. Dúfam, že K-x budu tiež podobne predavať. No parada, možno si to necham poslat z Prahy. I ked si myslim, že do vianoc to nemusim urobiť.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 25 zář 2009, 06:48

miky_lbc píše:
duves píše:
miky_lbc píše: Jsem na to zvědavej.... a upřímně, trochu mě mrzí, že s Kx se odvedl velkej kus práce a nejsou tu lepší modely než K7.
podla mna bude patrit do vetvy za K-m:
http://www.azfoto.cz/_web/_rodokmeny/pe ... gitaly.php
Možná teď budu vypadat za hlupáka... ale nižší řady Px mě nějak neberou.
Nicméně.... ono je K2000 a Km?

Myslel jsem, že to je to samé...
...jj, K-m a K2000 je totožný model.. K2000 bylo iznačení pro US trh... pak se objevily zprávy, že označení K-m končí a sjednotí se celosvětově označení K2000 ...taky K2000 se nabízela limitovaně v bílé barvě.. že by předzvěst a zkoušení ohlasů na jinou barvu...??
Pentax

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“