K1 problém po pádu

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od Vnosek » 23 srp 2019, 21:20

Souhlas, takovej pocit z K-1 mám taky :) Ale už na nej budu hodnější :)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od hilda4sea » 24 srp 2019, 10:06

XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

w_tas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 26 čer 2014, 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od w_tas » 26 srp 2019, 11:48

Tak jsem byl dnes v Pentecu a pán mi řekl, že tohle chování foťáku ještě neviděl a že u nás si s tím nikdo neporadí. Takže bude foťák posílat do Francie a za cca měsíc se uvidí. Trochu sem se ptal a říkal, že K-1 tam měl na servis zatím asi jenom tři a dvě z toho byly po pádu, jedna dokonce z vysoký skály. Prasklina přes displej i celý tělo, zlomený objektiv... Ale i to se dalo opravit (prý 18 tis.). Tak si říkám, že to snad není ztracený.

Psal jsem to už do bazaru, napíšu to i tady. Nenašla by se nějaká dobrá duše k půjčení K-1 na 7.9. ? Nebráním se finanční satisfakci, půjčení objektivu naoplátku nebo jakékoliv jiné domluvě. Nejlépe Praha a okolí.

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od Mara42 » 28 srp 2019, 09:10

Já to se servisem řešil po telefonu a taky říkali, že o tomhle nikdy neslyšeli a že závěrka to určitě nebude, protože s tou nebývají problémy.
Tak pak prosím dej vědět, jak to dopadlo. Pokud by ti poslali tělo jako neopravitelný zpět, rád bych se podílel na vzniklých nákladech, protože díky tomu bych se svojí K-1 nic nedělal a dal ji na poličku jako okrasu.
Co se týče půjčení, tak 7. 9. mám taky svatbu... a pak hned neděle až úterý každej den akce cca 8 hodin + středa 3 hodiny.

w_tas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 26 čer 2014, 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od w_tas » 28 srp 2019, 14:42

Máro, moc díky za ochotu. Až se mi foťák vrátí, dám hned vědět jak to dopadlo, ale určitě není potřeba se podílet na dopravě, byť si nabídky vážím. A co se týká půjčení, tak Miro mi v bazaru dal tip na Fotolab, kde půjčení na celý víkend vyjde na pohodových 1200,-, což mi přijde naprosto fér (oproti 2650,- u škody). Takže mám zamluveno a tím pádem vyřešený problém.

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od Mara42 » 29 srp 2019, 10:34

Tak to je fakt v pohodě cena :) Dobrý vědět, protože by mě nenapadlo, že se K-1 dá někde vůbec půjčit :D

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od xmeda » 10 zář 2019, 09:13

..a to fakt chodite fotit svatbu s jednim telem?

Udalost kterou nejde zastavit, opakovat, posunout...

w_tas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 26 čer 2014, 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od w_tas » 10 zář 2019, 10:05

Moc nerozumím otázce.

Samozřejmě, že mám záložní tělo. Nosím s sebou K-5II, ale z logiky věci - pokud se mi rozbil hlavní foťák a půjdu na svatbu jen se záložním tělem (které tedy bude hlavní), tak pokud dobře počítám, tak mi chybí záložní tělo. Druhou a neméně podstatnou věcí je, že svatebčané si mě vybrali na základě mých referenčních fotek, které byly focené na FF. Nepřijde mi fér, aby ode mně dostaly 16Mpix fotky z APS-C.

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od xmeda » 10 zář 2019, 10:32

Takze vlastne stejne chodis na svatby s jednim K1... protoze ten K5II nelze uplne povazovat za nahradu ale spis nouzovku. Taky pocitam ze pro nej netahnes separatni APS-C svetelnej zakladak a sirokac.

Nevim no, na svatby nelezu kdyz nemam dve obdobny tela. Je to nezodpovedny..

A nemusi ani samo chcipnout, staci blbe zakopnout a rozmlatit si telo, zakladak i blesk behem vteriny. A pak se musi profik otrepat, srot odlozit, sahnout do kabele pro druhou ekvivalentni sestavu a pokracovat (a v aute mit pro pripad nejake strasne zkazy jeste aspon nejakej ten backup setup predchozi generace s nabityma baterkama ;)


Ano jsem protivnej.. ale svatba je svatba. To ma clovek jenom 2-3x za zivot :D

w_tas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 26 čer 2014, 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od w_tas » 10 zář 2019, 11:24

Díky za tvůj názor ohledně přístupu k focení svateb.

Až mi přijde zpráva ze servisu, tak sem ještě napíšu jak to s foťákem dopadlo. Myslím, že to může být pro někoho v podobný situaci přínosem (Mára a kdo ví kdo další v budoucnu). Pak může admin tohle vlákno zavřít.

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od marian_r » 10 zář 2019, 15:59

xmeda píše:
10 zář 2019, 09:13
..a to fakt chodite fotit svatbu s jednim telem?

Udalost kterou nejde zastavit, opakovat, posunout...
Vieš, fotografoval som svadby na filmový pentax, jeden, a v kostole som prevíjal filmy... Úplne v pohode. Pentax stačí jeden.

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od xmeda » 10 zář 2019, 16:35

To je hezke.. a kdyby chcipl, tak se proste seberes a jdes domu. Fer pristup, nevesta nadsena :D

Svatba je fakt asi nejhorsi udalost na experimentovani nebo dobrodruzne napady.

Kolik ja uz toho videl.. Fotografku s vybityma baterkama hledajici zasuvku v kostele 5 min pred obradem (EOS70D + 17-85IS, zadnej blesk). Typka, co se soustavne cpal az do zenicha s nevestou aby kolem nikdo poradne neudelal fotku a pak na spoustu tisic nauctoval foceni svatby s D40x s 18-55 a integrovanym bleskem s naprosto tragickyma vysledkama z jpg. Typka, kterymu v D7000 zdechla zaverka behem predavani prstynku jak foti zbytek obradu pujcenym kompaktem od jakesi svatebcanky. Fotografa, kterymu se doslova rozlozil jakejsi canoni FF zoom objektiv pricemz celni tubus dopadl cockou napred se slusnou ozvenou a udivnym "eh" vsech kolem na zem. Borca, kterej zakopl o vylezlej kus chodniku a rozmlatil si D750 s 24-70 i bleskem... a to nejsem svatbovej nadsenec, co by obrazel svatby, jen co jsem videl behem poslednich cca 15 let u znamych :)

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od marian_r » 10 zář 2019, 17:51

Ja som písal o Pentaxe, ten sa nekazí. :D

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od xmeda » 10 zář 2019, 18:03

K20D se mi nekazi, ale K5 byl v servisu 4x... a co vidim u kolegu ty pochcipane K50ky ..

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: K1 problém po pádu

Příspěvek od Mara42 » 11 zář 2019, 07:12

A jéje, já už se těšil, že Víťa dal vědět, jak to dopadlo s jeho tělem a místo toho se tady objevil největší expert na všechno, slavnej teoretik xmeda.
Asi nemá cenu to rozpitvávat, ale ano, na svatbu nosím záložní K-3 a ne další K-1. Kdybych v té značce viděl nějakou větší budoucnost, investoval bych ještě do druhýho těla, ale popravdě mě zase tak moc neděsí představa, že v nouzovce budu muset svatbu dofotit dost dobrým APS-C tělem, který důvěrně znám. Pro mě to navíc ani není otázka vysokých citlivostí, který nepoužívám, ale úhlů záběru a hloubky ostrosti.
Jo a světelnej záklaďák jsem na svatbě ještě nikdy nepoužil.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“