Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zyklon
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: 22 led 2016, 15:03

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od Zyklon » 23 pro 2018, 16:42

Myslím že snad ani Pentax neprezentoval K-1 II jako nástupce K-1, ale jako pouhý update. Vždyť byla i možnost nechat si K-1 upgradovat na K-1 II (https://www.photographyblog.com/news/up ... ii_for_550). To je úplně stejný, jako bych např. můj ssd hodnotil jako nejhorší ssd roku, protože mám revizi 2, kterou uvedli v tomto roce, ale revize 1 už je tady asi 5 let a oproti novější verzi jsou rozdíly minimální. To je přece nesmysl.

Osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby video úplně vypustili a mohli se tak s firmwarem a procesorem soustředit čistě na fotku. Je mi jasný, že to je v dnešní době nemožné, ale upřímně - znáte někoho kdo by pořizoval Pentax kvůli točení videa?

Budoucnost je ve hvězdách, ale já to tak černě nevidím. Těla mají parádní (chybí mi jen nástupce K-3), objektivů celkem dostatek. Musí si určit priority. Určitě by bylo vhodné rozšířit nabídku FF objektivů. Nerozumím tomu, proč by měli každý rok uvádět nástupce svých těl. Věřím že některé věci jdou řešit pouhým updatem firmwaru. Myslím že právě firmware a softwarovou stránku by měli nejdřív doladit a až potom řešit další těla. A jak se tady zmiňovalo - marketing. Musí najmout Prchala :mrgreen:
K-3 II, SMC Pentax-DA 50mm F1.8, SMC Pentax-DA 21mm F3.2 Limited, Pentax smc DA 18-55 mm F 3,5-5,6 AL WR

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 23 pro 2018, 17:16

Omlouvám se za OT, ale umístím sem článek mého kamaráda a jednoho z nejlepších hokejových fotografů Pepy Poláčka. Hokeje fotí Canonem 5D Mark IV s 70-200/2,8. Rád si ale zafotí přirodu a zvířátka a na to pořídil Pentax K20D s 300/4. Moc se mu totiž líbí celkové podání byť ze starého Pentaxu.

http://www.rytirikladno.cz/cz/josef-pol ... ribeh?yy=0
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od slivo » 23 pro 2018, 19:44

to koncorocne odlahcene video by som az tak vazne nebral. okrem toho k1ii maju v zozname odporucenych fotakov do 2000$. hlavne kazdy nech pouziva to co mu vyhovuje, pri takom vybere ako je dnes je nezmysel "znasilnovat" techniku a potom sa rozculovat a hladat nejake obrovske resty.
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od isaacasimov » 23 pro 2018, 19:57

Pro mě je spektrum těl i objektivů od Pentaxu plně dostačující, ze stran jiných výrobců obj. se mi to jeví obdobně. Ano, vše není možná okamžitě dostupné, ale nabídka pro tak minoritního výrobce se mi jeví min. dobrá. Pohled profesionálního fotografa musí posoudit pouze on sám, já jsem pouhý zapálený amatér. Držel jsem v rukách minulý týden v Rakousku stříbrné KP a musel jsem se v autě vyliskat :) , abych ho nekoupil . Jediným pragmatickým důvodem byla absence dalšího páru rukou :) . Až odejde K-50 do fotonebe(zlobí), tak přijde čas na takovouto mašinku. Držím si dva systémy(MFT a PX), s oběma jsem spokojen. Určitě se dočkáme u obou jejich nástupců :) . Co může Px chybět do budoucna je absence bezzrcátka( a zde se bude lámat chleba :) mezi amatéry i profesionálními fotografy). Domnívám se, že ale i na něho přijde řada . Pokud se díváte kolem sebe, tak vidíte, čím lidé obyčejně fotí. Skutečných fotoaparátů moc lidí už nepoužívá(obecně). Bez prognóz(ač bych na ně vzdělání měl :) ), všichni výrobci fotoaparátů to budou mít v příštích letech hodně těžké.
Dobré světlo a optimismu všem :?

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od zirecek » 23 pro 2018, 20:31

Kdo je spokojeným uživatelem Pentaxu, tak ten je v klidu. Fotovýbava mu dostačuje a nemá potřebu hledat dále a prostě jen fotí, o což jde především. S rozvojem MLC bude DSLR minoritní a určitě bude mít nadále své uživatele, kteří jej ocení. Klidně to může být trvale i to 1 % tvořené fajnšmekry a zastánci mechanického zrcátka z jakéhokoliv důvodu. Avšak nemyslím si, že to dokáže udržet Ricoh Pentax v podobě, jak ho známe nyní. Navíc, jak psal Hilda - to 1 % z velké části pohltí CaNikon. Nevěřím, že takový minimální obrat nasytí Pentax, jak jej známe teď. S poklesem prodaných kusů a s určitou okrajovostí bude růst cena. Je to jako s moderními objektivy Pentax, které prostě jsou dražší, než by většina očekávala. Podobně to bude s těly, protože ceny čipů půjdou nahoru přímo úměrně s poklesem vyráběných kusů. To se na ceně výrobku projeví. A to musí vyvážit něco navíc, určitý druh exkluzivity a odlišnosti v jiných oborech, aby si člověk koupil takové tělo.
Pro mne má/měl Pentax takovou exkluzivitu a výjimečnost například v objektivech Limited. Ovšem tento směr opustil, když vrhnul lidský potenciál na uvedení FF sortimentu. A na FF sortiment pasuje Hildův komentář, kdy Pentax piluje dobu pazourků, přestože jiní už jedou v době bronzové, ze které se posouvají dále.
Možná je Pentax základna uživatelů natolik věrná a konzervativní, že další rozvoj MLC nesníží prodejnost Pentaxu. Bohužel si toto nemyslím, což je vidět i na některých uživatelích zde na fóru, je to vidět na některých obchodech, které Pentax vyřadili, na dřívějším ústupu ostatních výrobců objektivů, atp.
Mne spíše znepokojuje prodleva od K-1 a K-3II. Pentax tvrdil, že KP není náhrada top DSLR, pak změnili názor. Nemyslím si, že KP je náhrada K-3II. Když vezmu na čem frčí K-1/K-1II, tak mi to připadá časově a vývojově celkem historie podobně jako u K-3II. Když se na to budeme dívat pozitivně, tak nás v roce 2019 čeká veliký posun v uvádění výrobků. Bohužel jsem spíše skeptický a jediné, co můžeme s jistotou čekat, je stříbrná K-1II...

Mechanické zrcátko se stane okrajovou záležitostí fajnšmekrů. Kromě slabších baterií a špinavšího senzoru má MLC ve všem ostatním navrch včetně přidané hodnoty, že některé uživatele začne focení více bavit, protože se více věnuje samotnému focení... Hezký popis zde: https://www.fotoskoda.cz/2179-zrcadlovk ... si-a-proc/

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od Alf » 23 pro 2018, 20:59

@Fakt Mam Olympus OM-D EM10 Mark III ostření je tak rychlé, že když tapnu na displej kde chci zaostřit než sundám prst je zaosřtřeno a to kdekoliv a ne jen 11 bodů jako u K-70, kde spolehlivě funguje jen ten prostřední. Vím, že se tomu těžko věří, ale pokud se potkáme svůj Olympus ti půjčím a pak nebudeš muset používat slova jako "Chiméra" apod. Navíc toto super rychlé ostření má každý fotoaparát Olympus od tuším EPl-8 (ten mam taky).

Ostření u K-70 je děs, ale protože 90% toho co fotím je krajina tak to tak nevadí, ale pokud bych chtěl třeba fotit portrét, nebo sport tak nemám šanci.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od hilda4sea » 23 pro 2018, 22:53

zirecek:

Jak jde technologický vývoj vpřed, tak se zlepšují nejen čipy, procesory nebo soft. I takové okrajové externí prvky jako baterie udělaly velký krok vpřed. Na červené generaci baterií Fuji jsem s XH1 v. 2.00 nafotil v pátek 850 fotek na jednu baterii a ještě nebyla prázdná. To jsem kromě těla "živil" i stabilizovaný XF 50-140 se čtyřnásobným lineárním pohonem AF v režimu AF-C. Myslím, že s nějakým méně hladovým sklem bych mohl udělat 1000 fotek.
Třeba nám Ježíšek příští rok nadělí i nějako to tělo s AI. To se pak bude fotit, když to chytrý trpaslík vylepší za nás. :D
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 23 pro 2018, 22:56

K-70 nedokážu posoudit, nikdy jsem s ním nefotil.
Tebou prvně zmíněný měl kamarád na víkend a při porovnání se mi K-1 chytala lépe v nízké hladině osvětlení.
Rychlost komba K-1 s 70-200 je také na "klik".
Přijímám však výtku ohledně bodů AF. Sám fotím jen na středový. Ono při sportu stejně nestíhám komponovat a fotím na AF-C s následným ořezem. Dělají to tak i kolegové s CaNikonem.
Jinak si myslím, že MLC u Pentaxu s obvyklým zpožděním bude.
Zde se rozebírá pouze varianta, že MLC nikdy nebude.
Nevidím to tak černě.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od fakt » 23 pro 2018, 23:01

Hilda - ty vlastníš XH-1?
Nedáme nějaký fotosraz?
Připravil bych si nějaký fotooříšek (box, MMA, Judo).
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od lennyl » 23 pro 2018, 23:15

na A7r3 sa mi naozaj viac spini na snimac oproti Pentaxom. bateria mi inak vydzri tak isto ako na K-1.

kamos foti svadby/krajiiny, ma C 5DmarkIV, velmi si ho chvali. druhe telo chce Canon EOS R. preco? lebo moze.
tunak na fore chalan ma N D850, spokojny je. ale uz neviem aky ma nick (mikylbc ?)
dalsi chalani tu maju Fujiny. tiez si chvalia.
aj tu na fore je dost ludi spokojny s Pentaxom co maju.


dalsi rok na vyrocie Pentaxu bude isto strieborna verzia K-1 II aj v sete s dakym striebornym sklom. to zasa bude reci, ze na nic ine sa RICOH nezmoze, uz to vidim.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od maik » 23 pro 2018, 23:22

Kluci, ono něco bude. Ale když ne příští rok, tak nikdy 🙂. Myslím, že si toho nachzstali dostatek a záměrně to neuvedli letos.

Jinak k Olympusu - táta si nedávno koupil taky OM-D E-M10 mark III, se seťáky. Lidi, ta rychlost ostření bere dech. Fuji mi ostří rychle, určitě rychleji než jak mi ostřilo cokoliv na Pentaxu. Ale jak u Olympusu udělali kontrastní ostření ještě rychlejší (AF-#), to nechápu - a to jsem ho zkoušel se seťákem a v tmavém interiéru (!).

A jinak přeji všem krásné Vánoce 🙂

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od lennyl » 24 pro 2018, 00:01

neviem o tom, ze by RICOH krachoval, dalsi rok to urcite nezabali.

pride APS-C telo, RICOH bude chciet opat zaujat netradicnou technologiou, bude to mix K-3 systemu/KP elektroniky a osadenia bez zrkadla z ery K-01. proste taky hybrid. ostrenie bude slusne, v ramci Pentaxu teda. bajonet ostane standard K-mount. kod aj architektura ostane terajsia, ziadne 4k ultra video nebude. vyvoj je zdlhavy a nakladny, nemaju na to aktualne.
skalny Pentaxaci budu nadseni, zbytok sveta bude mat to svoje.

vydaju aj striebornu K-1 II. a s oneskorenim DA11-18/2,8. to bude asi tak vsetko.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od portvis » 24 pro 2018, 08:59

Ja celkom zoumiem prečo to K1II dostala, ten potencial zlepšenia tam bol obrovský, bohužiaľ prišlo len k nepatrnému a nevyznamnému zlepšenie.
k1 mi nepríde ako profi fotoaparát, kedže málo fotografov po ňom siaha, či už kvôli nespoľahlivosti ostrenia u portretistov alebo váhy u krajinkárov. Dnes je už z čoho vyberať a nové generácie MLC zmazali rozdiely medzi zrkadlom a elektronikou takže ak niekto vyberá FF v nižšej cenovej relácii tak nemá dôvod siahnúť po K.

Budúcnosť je otázna, vydávať dalšie telo Apsc alebo FF bez niečoho reálne prevratného (iná architekúra, systém ostrenia) nedáva zmysel, jasné pentaxíci budú vdačný a nadšeny ale firme a značke to nepomôže, a málo z verných siahne po novom apsc tele ked oproti KP bude mat len minimálne zmeny, a nedaj boh že na ňom bude vyššia cenovka...

Mne by ako jediná zmyselná vec ktorú by mohol Pentax spraviť aby zaujal by bolo vydanie kompaktného MLC s kvalitnou a rýchlou redukciou, viem si predstaviť málé rychle telo s použitím pevných limited skiel. Určite by to oslovilo veľa ľudí a aj doterajši majtelia nižšej rady PX by namiesto kúpy starej K3II radšej zobrali takéto niečo. A majtelia K1 by to brali ako rezervné telo, prípadne ako cestovateľskú variantu.
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od zirecek » 24 pro 2018, 09:56

Nevnímám nálepku "druhý nejhorší foták" pro celé tělo Pentax K-1 II. Ve videu je to i vysvětleno, že se jedná spíše o ten minimální vývoj a v podstatě zhoršení kvality obrazu v některých situacích. Takže je to spíše označení počinu Ricohu udělat takový slabý facelift. Samotné tělo K-1 II dostalo poměrně vysoké hodnocení v recenzi a je také doporučeno ve výběru těl za rok 2018. I to nemění nic na tom, že DPR je nutno vždy brát s ohledem na majitele tohoto webu, :-). Navíc negativní reklama je také reklama, :-).

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Druhý nejhorší fotoaparát roku 2018 na DPreview TV - Pentax K-1 II

Příspěvek od alda » 24 pro 2018, 10:05

Ostření u K-70 je děs, ale protože 90% toho co fotím je krajina tak to tak nevadí, ale pokud bych chtěl třeba fotit portrét, nebo sport tak nemám šanci.
[/quote]
maZec: Tady toto jsi určitě nemyslel vážně, že jo? To byl jen takový vánoční joke?

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“