Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od peppe » 26 led 2018, 09:19

zirecek píše:Miky-lbc:
"... třeba já osobně jsem na centrálu Pentaxu posílal návrh určité "AF vychytávky"... Dokonce jsem téměř 7 měsíců komunikoval s někým z jejich vývoje a bylo mi řečeno, že to bylo i úspěšně otestováno....A uplynula spousta let a nic. Tak ať si trhnou."
Nyní je známa podstata Tvé averze vůči Pentaxu - uražená mužská ješitnost - která vysvětluje Tvůj zatvrzelý postup v diskuzích.
Mikyho nazory su super, bola by velka skoda, ak by ho podobne komentare znechutili a prestal prispievat.
Jeho skusenosti su na nezaplatenie. Kto sa chce dobre rozhodnut chce pocut aj kriticky komentar,
Komentare su trefne, konstruktivne, evidentne podlozene skusenostami. Nerozumiem preco do neho opakovane vrtate. Snad ma kazdy dostatok rozumu, aby si na problem urobil vlastny nazor.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od miky_lbc » 26 led 2018, 09:51

fakt píše:Myslím, že debatujeme slušně, bez osobních invektiv.
Rozhodně.... ale mám pocit, že to je debata, která úplně nepatří do tohodle vlákna a nechci tu vyvolávat nějaký další flame. Beru to tak, že jsme si k tomu řekli svoje názory. Já ten svůj nezměním, protože je podložený mnoha osobními zkušenostmi a ty mi pár řádků na foru nevyvrátí. Třeba se někdy potkám s někým, komu třeba s nějakým FW K1 opravdu funguje tak, jak popisuješ. A pak přehodnotím i to, co říkám.

Někdy o tom třeba podebatujeme hlouběji v jiném vlákně/při jiné příležitosti.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od miky_lbc » 26 led 2018, 10:00

zirecek píše:Nyní je známa podstata Tvé averze vůči Pentaxu - uražená mužská ješitnost - která vysvětluje Tvůj zatvrzelý postup v diskuzích.
Jojo... otevřel jsi mi oči :-). A konečně chápu, co to slovo ješitnost znamená.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od zirecek » 26 led 2018, 12:18

peppe: Co konkrétního a konstruktivního napsal? Nemám problém respektovat názor druhého, ale bohužel u milky_lbc je to stále stejná forma prezentace názoru. Z mého pohledu je to příliš velké zobecňování bez konkretizace. Neznám odkaz na jeho tvorbu, třeba na stránky, nevidím fotky v galerii, nedočtu se více pod nickem. Třeba naopak "fakt" jasně píše, co a jak fotí, co fotí uživatelé CaNikonu a podloží názor kolegou fotografem, u kterého se lze domnívat, že má praktické zkušenosti na podobné úrovni jako milky_lbc. Z takto napsaných názorů si příchozí uživatel svůj náhled na věc udělá. Prostě hutné, konkrétní informace...

miky_lbc: U mne o ješitnost nejde. Je to podobné jako diskuze o cenám systému FF, kde jsi poměrně obecně avšak tvrdě šil do Pentaxu. Když jsem si dal práci konkrétně vyhledat ceny, tak už si dále nediskutoval, neboť byl zřejmý nesoulad. Podobně u stabilizace obrazu, kde jsi také uváděl mylné údaje.

Nejsem zatvrzelý zastánce Pentaxu, ale jsme na odborném fóru, kde mi zobecnělá forma diskuze na nekonečné téma lepší techniky (které stejně nemá vítěze a poražené), připadá neadekvátní.

Mou započatý offtpic je na promazání, prosím admina o promazání vlákna. Stačí klidně vymazat jen mé OT příspěvky. Děkuji.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od miky_lbc » 27 led 2018, 12:15

zirecek píše:Je to podobné jako diskuze o cenám systému FF, kde jsi poměrně obecně avšak tvrdě šil do Pentaxu. Když jsem si dal práci konkrétně vyhledat ceny, tak už si dále nediskutoval, neboť byl zřejmý nesoulad.
Já bych spíše řekl, že moje nereakce je důkazem, že jsem celkem nad věcí a ten flame tady vyvolávat nechci :-). Pokud bych reagoval, zřejmě by to bylo ve smyslu takovém, že Tvoje argumenty byly bezpředmětné. Např. do porovnání jsi dal Pentax K1 a Pentax/Tamron 24-70 s Nikon D810 a N24-70, která je o dost dražší. Proč? Kdybys dal do srovnání D810 s Tamron 24-70/2,8, bylo by srovnání o dost přesnější a pro Nikon už by cenový rozdíl nebyl takový.

Pokud srovnání chceš ale provést tak, aby to vedlo k nějakému konkrétnímu výsledku, to srovnání provedeš. To ale už není o nějaké odbornosti a já nemám zájem se v tom hádat a dále plácat. To stejné bych Ti mohl napsat i k stabilizaci s výsledkem "až 5EV" vs Nikoňácké až "4EV" u konkrétního skla. Ona účinnost stabilizace je totiž dána i konkrétní fokální délkou. Je to logické, protože čím delší je ohnisko, tím větší musí být výchylka stabilizačního elementu. Vyzkoušej si to, pračku doma snad máš.

Prostě nevidim důvod pokračovat v diskuzích, které nikam nevedou, protože jedna strana má dopředu jasno :). Stejně tak v diskuzích o portfoliu. Opakovaně jsem tu nabízel možnosti pro lidi, kteří se se mnou chtěli potkat na mých projektech, podebatovat, zafotit si se mnou atd. Někteří ten zájem měli využili... ve fotografickém oboru, kterému se věnuju konkrétně já, je relevantním měřítkem dosahovaný zisk. Na dělání "pěkných" fotek nemam čas ani chuť. Až třeba jednou nebudu dělat 20tis epozic měsíčně komerčně, budu mít chuť opět dělat i fotky, které jsou k hodnocení vhodnější. Už jsem to zde říkal mnohokrát.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od zirecek » 27 led 2018, 19:27

Shrnutí: Takže Nikon může být dražší než Pentax. Stabilizace Pentax může být lepší než Nikon.
Neřeším, kdo je lepší, jen jsem se snažil konkrétně uvést relevantní údaje k tvé prvotní zobecnělé negaci Pentaxu.

"protože jedna strana má dopředu jasno" Z mého pohledu Tvůj chybný úsudek, snažím se bavit k tématu, neposuzovat charakter druhého.

Poslední odstavec je pro mne příliš obecný. Hodně textu bez konkrétní ukázky. Šest řádků psaní a žádný "důkaz místo slibů". Tedy domýšlím, že asi fotíš nějak lidi, takže spolehlivý AF je pro Tebe základní pracovní nástroj, tudíž Pentax pro Tebe není efektivní pracovní náčiní, což je naprosto logické včetně inklinaci k Nikonu.

Za mne konec.

Aminaremn
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 17 pro 2014, 05:51

Pentax K 1 dlouhodobe zkusenosti postrehy ostreni

Příspěvek od Aminaremn » 30 srp 2018, 01:02

Jelikoz jsem tu nasel jen malo informaci o tomto motrou, zalozil jsem toto tema aby jsme se zde dozvedel vice. Jestli mate nekdo nejake zkusenosti nebo postrehy na co si dat pozor a cemu venovat pozornost budu velice rad jesli je sem hodite. Predem vsem akterum moc dekuj za rady a tipy.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od fakt » 30 srp 2018, 10:57

Mám K-1 přes dva roky. Poprvé jsem si koupil nový typ skla, na K-1 určený a musím říci, že s ním funguje lépe.
Myslím, že to zde před časem zmínil Klingo a Miki, že je třeba investovat do nových skel. Systém pak funguje snáze.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Zakinek16
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 13 čer 2012, 14:34
Bydliště: Nádražná 1245 ,Šaštín-Stráže ,Slovensko

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od Zakinek16 » 12 zář 2018, 20:45

Zrovna vcera jsem si testoval novou K­-1 od pentaxu.... Mam nejake starsi karty, Sandisk Ultra Plus 32Gb SDHC I 48Mb­/s cteni, zapis neuveden, Sandisk Extreme 16gb SDHC I 45­/Mb­/s, zapis 40Mb­/s ­(karta ktera je tu testovana­) Adata 16gb SDHC, class 10, a novou cerstve koupenou kvuli tomuhle fotaku Samsung PRO+ 64gb SDXC I, cteni 95MB­/s a zapis 90MB­/s a musim ric ze jsem klamanej.

RAWy jsou kolem 40Mb a vsechny karty co jsem vyjmenoval jsem si testoval sekvencnim snimanim dokud se fotak nezpomalil, coz je pri nejvyssi rychlosti 17 RAWU, vsechny karty to zvladly pak se sekvence zpomalila a ja prestal fotit. Zapis na Adata trval 80sec, vecnost, taky shit karta. ale co me prekvapilo i ta nejnovejsi a nejrychlejsi karta co mam, tedy samsung byla stejne rychla jako oba sadisky, respektive jen o vterinu rychlejsi. takze to co pises je tak nejak pravda, myslel jsem ze kdyz budu mit rychou kartu tak to fakt bude znat a ono nic, rad bych vedel limit zapisovani K­-1.

btw meril jsem to lajckym zpusobem, sekvencni snimani, stejne nastavene hodnoty a pak zmacknout spoust cekal jsem nez se rozsviti led ktera znaci pristup na kartu, zacal jsem stopovat cas a kdyz fotak zpomalil prestal jsem fotit, vetsinou jsem udelal jeste jednu fotku po plne rychlosti .... a pak jsem cekal nez ledka zhasnne.

Sandisk Extreme ­- 26sec
Sandisk Ultra Plus ­- 25sec
Samsung PRO+ ­- 24sec
Adata ­- 80sec
...
Skopíroval som z jednoho fóra, tiež by ma zaujímalo či to niekto z Vás testoval.
Ja som testoval SanDisk extreme pro 300 Mb/s. Uloženie na 1 kartu v Raw a na 2ku v jpeg. Stiskol spúšť a držal dokial fotak neprestal fotit, tuším 11 snímkov v Raw, doba zapisovania bola 35 sec

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od marian_r » 13 zář 2018, 08:26

Je to vysvetlené tu:
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f ... &start=135

príspevok Ivan-K

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od al.vlado » 13 zář 2018, 11:28

K-1 zapisuje max.
rychlostou len 32 MB/s. Takze vobec nepotrebujes ziadne extra rychle karty. Nevyuzije ich.
Je smutne, ze top model ma taku malu rychlost, ked K-3 (II), K-P, atd maju 45 MB/s.
Vid tento test v odkaze a tabulku, co tam je ku koncu.
https://www.pentaxforums.com/articles/p ... guide.html
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
Zakinek16
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 13 čer 2012, 14:34
Bydliště: Nádražná 1245 ,Šaštín-Stráže ,Slovensko

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od Zakinek16 » 13 zář 2018, 15:03

Aha, tak to som nevedel, to je smutné teda

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od marian_r » 13 zář 2018, 15:16

Sandisk 64 GB je lacnejšia tá rýchlejšia, Pro. :D

Edit: v alze

Uživatelský avatar
Zakinek16
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 13 čer 2012, 14:34
Bydliště: Nádražná 1245 ,Šaštín-Stráže ,Slovensko

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od Zakinek16 » 13 zář 2018, 19:22

Dnes som trocha testoval

Volba pamäťové karty_ Raw1 Jpeg2
Čas uloženia 1 snímky _ cca 3,5 sec

Volba pamäťovej karty_ len na 1 a do Raw
Čas uloženia 1 snímky _ cca 2.5 sec

Volba pamäťovej karty _len na 1 a do Raw
Nastavenie Crop na Aps-c
Čas uloženia 1 snímky _ cca 1.25 sec

Volba pamäťovej karty _ len ja 1 a do jpeg
Nastavenie Crop na Aps-c
Čas uloženia 1 snímky _ cca 0,38 sec

Tak na sport treba nastaviť ukladanie len na 1 kartu a Crop do režimu Aps-c
Ako kartu 1 mam SanDisk extreme pro 300Mb/s
kartu 2 mam Lexar profesional 1000x 150Mb/s

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvek od fakt » 13 zář 2018, 19:58

Tak tohle jsem nikdy neřešil.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“