Predaj fotoaparátov vo svete

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od portvis » 24 srp 2018, 13:54

Povedzme si to uprimne Pentax je systém stavaný na krajinu a statické objekty, veľmi to potvrdila K1 ked prišla na trh, myslím že bolo rozumnejšie prísť s FF bezzrkadlovkou a 3sklami kľudne so svetelnosťou f4 s ľahkou váhou a kompaktnosťou a ľudia by si to kúpili, lebo by to bolo super ľahke a ostré kombo na hory, k tomu stačilo pridať redukciu na FA sklá a našli by si tam svoje aj ľudia ako Lennyl a Klingo čo fotia portrety. (to site spravil teraz nikon vydal nový bajonet, 3 skla → dve pevne 50 a 35 a seťák 24-70/4) a vôbec by sa nemusel ponáhľať s riešením a vývojom dalších skiel, stačila by nejaké spoľahlivá redukcia na sony E alebo niečo podobné... takto vydali FF a na sklá sa čaká rok, dva, tri...

To ostrenie v K1 je samozrejme už lepšie ale stále to je veľmi slabé, je vidieť že je to orientované na krajinu prípadne portrét, ja osm prešiel na sony a rýchlosť a presnosť je oveľa väčšia ako u PX. toto je proste kameň úrazu dlhodobo a na to by sa mala táto firma zamerať a nie každý rok dávať nové telo a dúfať v to že verní značke aj naďalej nejaký zostanú.
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od lennyl » 24 srp 2018, 16:06

zapojim sa do debaty teda aj ja.

v poslednej dobe som studoval recenzie a zbieral informacie, aj si skusal napr. Sony A7II.
som dost sialeny na to, aby som predal aj pod cenu novu K-1 II a vsetky skla.
oslovili ma ale jedine Sony A7III (kvoli cene a AF) a Sony A7RIII (kvoli MPx a hladaciku)
zatial to neurobim, napisem preco.

-A7III ma 24MPx a to uz nechcem (na D750 mi to vadilo pri oreze, ak som nemal dlhsie ohnisko)
-A7RIII ma spolahlivost AF-C na cca 60%+, pravda na vacsiu cast snimaca, K-1 II mi ostri na AF-C snad na 80%, aj ked iba na stred
-A7RIII ma viditelne zhorsenie obrazu v sume pri horsom svetle uz skoro od ISO 1.600 oproti K-1 II, kde si ficim aj na ISO 4.000 ako by sa nechumelilo
-fotil som na striedacku so Sony FE50/1,8 a FE85/1,8 a FA43/1,9 a FA77/1,8 a obe FA Limited skla boli na plnu dieru viditelne menej ostre - v pocitaci musim fotky viac doostrit, ale obraz sa mi viac paci z Pentax skiel, nemozem si pomoct
-ale uzasna vec je AF-C sledovanie oka na tretej generacii Sony A7/A7R bezzrkadlovkach, toto by ma velmi potesilo mat

cize, K-1 II mi ostri na stredovy AF bod na AF-S tak na 90% presne a na AF-C tak na 80% presne.
kvalita obrazu na K-1 II je pre mna vyborna pri priemernom svetle aj na ISO 8.000-10.000, pri slabom svetle tak na ISO 4.000.
fotenie s K-1 II cez LiveView s FaceDetection pri statickych portretoch je podla mna rovnako presne/uspesne ako na Sony bezzrkadlovke.
pri tom, ako malo fotim, mi "staci" aj ten presny stredovy AF bod cez hladacik, pri LiveView je FaceDetection paradny.

ad nove Nikon Z7/Z6 - mne sa tie fotaky pacia, sice je to zaciatok, ale kde boli kedysi prve bezzrkadlovky Fuji/Sony? uvidime, ako si poradia s ostrenim, predsa len je to nova vyzva pre Nikon.
tu vidno tu silu Nikonu v peniazoch/moznostiach vyvoja, dlho ticho a zrazu dve tela a hned 4 fungel nove FF Z skla. Pentax nema sancu takto reagovat, nestiha ani DFA11-16, DFA85 atd, bezzrkadlovka Pentax by potrebovala zasa uplne nove skla, nehrozi..

inak byt Nikonista, tak strielam, Nikon 35/1,8G ED (celkom slusne a "lahke"sklo, chcel som ho na D750 namiesto tazkej 35/1,4ART) za 589 € je nahradene novym Z Nikon 35/1,8 S za 899 €...a dalsie nove Z skla su v podobnom duchu. ziadne f1,4 a za ake ceny, Nikon zasa ryzuje.

mozno sa "dobre" vyspim a prepne mi a budem vymyslat s bezzrkadlovkou Sony. fotke to ale nepomoze, ak si nenajdem dobru kompociziu a pekne svetlo, jedno s cim by som to cvakal, tie moje rodinne fotky a pod.

pre mna je Pentax K-1 II vyborne ovladatelny/dobre sa drziaci fotak, s dost presnym AF na stredovy AF bod a skrz vsetky fotaky najlepsim ISO vystupom vratane podania farieb.
na vsetko ostatne - AF po celej ploche snimaca, mensie rozmery a hmotnost a rychlejsie realne uvadzanie novych objektivov treba ist inde. taka je realita..
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od portvis » 24 srp 2018, 17:22

V tomto s tebou súhlasím, ja byť na tvojom mieste to neriešim a ostanem u PX, pre teba to nemá význam vôbec to reišiť, ja osm prešiel hlavne z dôvodu že kombo sony a7III+ 16-35/4 váži 1Kg a to pentax jednoducho neponúka...

Budem reagovať na to ISO, tu som si nevšimol žiadny rozdiel medzi K1 a a7III, tieto šumové veci sa dobre ukážu pri nočný fotografiach a tam mám pocit že je to dosť rovanké, ba trocha má sony asi navyše , zdá sa mi že vyťahovať tiene ide o trochu lepšie, ale samozrejme je to spôsobené aj tým že 24mpx sú väčšie pixely a tie dokážu prijať viac svetla.

K tomu ostreniu cez LiveView s FaceDetection s K1 + sigma 35art to bolo asi to jediné účiná čo sa dalo použiť na baby ked som robil portrety, toto je celkom dobrá vychytávka a fungovalo to super, problém bol ked sa baba natočila alebo som chcel fotku od chrbta tam to bol koniec sigma sa chytila na 2 z 10 foto.
Rovnako to bol keď som potreboval zachytit dynamiku, ked som poslal babu kráčať lesom v šatách tak trafiť ostrú fotku bol problém a to ma celkom štvalo že tie najlepšie vyzerajúce foto boli zle zaostrené. DFA100 sa chytalo oveľa lepšie ale tak to je 2,8...

Sony dobre otestované nemám ako som ti spomínal, zatiaľ trocha bojujem je to predsa len iný systém a ovládanie, ale musím uznať že to ostrenie na oko je veľká paráda pri AFC može behať foťákom hore dole otáčať ho kade tade a stále máš oko zaostrené .
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od richard_strouhal » 24 srp 2018, 18:21

Holt si ty bezrcadlovky budeme muset vyrobit sami, když to Pentax nezvládá:
https://youtu.be/zFalW2rmaXI
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 24 srp 2018, 19:10

Jo jo, třetí generace sedmičkové řady od Sony má opravdu vynikající AF-C, ale právě porovnáním A7 a A7III je vidět jak velký kus inovací musela firma vynaložit, aby se posunula z počátečního rozpačitého autofokusu na dnešní úroveň.

Velikost díry bajonetu u Nikonu možná souvisí s plánovanou velikostí zadní čočky světelných a širokoúhlých objektivů.

Možná, kdyby Pentax neopustil model K-01 a přidal mu EVF a později FF senzor, tak by měl solidní bezzrcátko. Nejdříve APS-C a později FF. Hlavně by začal se technologií MLC už v roce 2012. Jen připomenu, že měl 81 ostřících bodů, 4 módy AF, detekci obličeje, IBIS, HDR, focus peaking a lupu pro manuální ostření, sériové snímání 6 sn/sec atd.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od slivo » 24 srp 2018, 20:17

ak by bol mlc system s malickymi objektivmi (ako ma pentax ltd) tak to by bolo nieco! ale ako napisal cport, teraz je trend velkych objektivov... (a stale plati ze normalne a tele objektivy su na mlc dlhsie o tu kratsiu registracnu vzdialenost)

portvis: a7III+ 16-35/4 váži 1Kg - tak to je bez debaty, je to o kusok viac ako samotna k1. ako to mas s eye af:
- presnostou pri pohybe
- zlepsili pouzitelnost (mne sa na a7r celkom skoro prepne na face detect, staci ze je tvar kusok dalej)
?
Naposledy upravil(a) slivo dne 24 srp 2018, 21:07, celkem upraveno 1 x.
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od slivo » 24 srp 2018, 21:06

hilda: myslim, ze by uplne stacilo ak by pentax vydal zrkadlovku s obrovskym hladacikom a prehlasil ze v zrkadlovkach bude pokracovat a bude zbierat uzivatelov, ktorym mlc nevyhovuje... len aby to neskoncilo leica cenami ;-)
ale hlavne musia dotiahnut prezentaciu a propagaciu aspon na uroven konkurencie (toto je skor na lokalneho distributora)

z fujifilm tiez dopredu komunikovali x-system ako kompaktny aps-c a maju s tym obrovsky uspech.
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od fakt » 24 srp 2018, 22:14

portvis píše: To ostrenie v K1 je samozrejme už lepšie ale stále to je veľmi slabé, je vidieť že je to orientované na krajinu prípadne portrét, ja osm prešiel na sony a rýchlosť a presnosť je oveľa väčšia ako u PX. toto je proste kameň úrazu dlhodobo a na to by sa mala táto firma zamerať a nie každý rok dávať nové telo a dúfať v to že verní značke aj naďalej nejaký zostanú.
Sorry ako, ale ...
Kromě sportu jsem kvůli financím začal brát svatby. Celý obřad kromě blahopřání práskám na F 1,4 a odpad mám prostě 0,001. Lidé odsud přešli na Fuji a později na Sony, a při vyšších clonách na statický objekt (modelku) to prostě ostré nemají.
Analytik amatér řekne, že je to problém Pentax, Fuji, Sony.
Fotograf praktik, který se musí zpovídat zákazníkovi, řekne jediné, vrať se do autoškoly.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 25 srp 2018, 08:20

Nedávno jsem byl vyslán na jednu hudební akci a setkal jsem se tam s jiným fotografem, který měl Nikon D500 a Sigmy 18-35; 50-100. Protože měli dlouhé pauzy, tak jsme si pokecali a vyjádřili si navzájem spokojenost s tím co máme. Myslím, že "fakt" to řekl správně. DSLR nebo MLC - oboje je dobré a záleží na tom, kdo mačká spoušť.
Bezzrcátka asi dál budou ukrajovat větší a větší koláč na trhu a možná se z DSLR stane žádané retro a to bude renesance zrcadlovek.
No a k té velikosti objektivů: jakmile se dá do objektivu výkonný pohon AF, tak kvalitní sklo se světelností f1 až f1,4 prostě vyjde velké, bez ohledu na formát APS-C nebo FF.
Klasické je srovnání XF 35/1,4 a XF 35/2. Ačkoliv má ten světelnější méně čoček v méně skupinách, tak je dvakrát tak velký jako jeho brácha se clonou f2.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od Jindras » 25 srp 2018, 10:19

Myslím,že Fakt to řekl naprosto přesně.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od maik » 25 srp 2018, 17:33

Zajímavá diskuse :-) Upřímně si myslím, že celé kouzlo bezzrcátek je o tom autofocusu - přesné zaostření kdekoliv na fotce. Ten oční autofocus v AF-C režimu je úplně luxusní lákadlo, to zrcadlovky prostě neumí (nebo je to u nich moc drahé na vývoj tak jemný a přesný af senzor? kdo ví).

Jinak teda je zrcadlovka a zrcadlovka. S KP jsem byl s ostřením na středový bod spokojený - foťák se snažil ostřit fakt na úplný střed (narozdíl od K-50, která ostřila kamkoliv v rámci ostřícího bodu) a to úspěšně, podobně jako to Lennyl popisuje u K-1ii. I spolehlivost byla dobrá. Ale běda jak jsem zvolil jiný bod a neměl zacloněno aspoň tak na f/5,6... a to jsem velmi zevrubně otestoval tři těla KP. Na druhé straně je tady třeba ta D500, jak psal Hilda, což by možná byla moje volba, pokud bych nekoupil bezzrcátko. Když jsem ještě vybíral, co pořídit místo Pentaxu, našel jsem samé důkazy o excelentním výkonu AF tohoto foťáku, i jsem o tom s více uživateli diskutoval. Tohle je podle mě jedna z mála zrcadlovek, co dokáže konkurovat autofocusem (nebo mnohdy pi předčit) ty nové výkonné bezzrcadlovky.

Je fakt, co píše fakt. Ale musím říct, že ať jsem se snažil a makal sebevíc, Pentax prostě na moje focení stavěný nebyl a velkou část toho rychlého, co vyfotím teď s X-T2, bych s KP vyfocenou prostě neměl, nebo byl to musel nějak různě doostřovat a matlat. Prostě jsem se s Pentaxem daleko víc nadřel na horší výsledek. Jsem nicméně nadále skálopevně přesvědčený, že Ricoh dělá foťáky, které zcela cíleně ignorují sportovní fotografii (proč konkurovat masivně investujícím Canonům a Nikonům na jejich poli) a rychlou akci (ne že by to do určité míry s Pentaxem fotit nešlo) a raději se soustředí na robustnost a focení přírody, architektury, krajiny apod. "za jakéhokoliv počasí" a to vše s cenově dostupnými a lákavě vybavenými těly se stabilizací. A proč ne zrovna tohle zacílení, že?

Já si říkám, ať si každý koupí, co mu vyhovuje nejvíc. Já zjistil, že mně vyhovuje výkonné bezzrcátko tím elektronickým hledáčkem a hlavně ostřením přesně kamkoliv na fotce, do budoucna to bude jen a jen lepší a přesnější. A kdo chce zrcadlovku, proč mu ji upírat, když se mu s ní dělá dobře a umí s ní vyfotit skvělé fotky :) Dokud bude na světě dost milovníků zrcadlovek, vyrábět se nepřestanou :-)

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 25 srp 2018, 19:02

Teď jsem nově po aktualizaci mého FW vyzkoušel jednu z novinek pro milovníky makrofotografie. Mohu nastavit délku kroku AF, zaostřit na začátek hmyzáka (já zkusil hodinky) a foťák sám odexponuje nastavený počet snímků (až 999) a při každé expozici posune zaostření o nastavený krok. K čemu to je: lenoch nemusí přeostřovat a pedant fotí na optimální clonu s nejlepší kresbou objektivu. Snímky se pak složí v programu Photoshop, Affinity nebo jiném, který má funkci skládání ostrosti.
To jsou ty drobnosti k dobru MLC.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od bedo. » 26 srp 2018, 12:27

Asahi kedysi prvý so zrkadlovkami (v dnešnej podobe) začínal (PENTAprism+refleX), tak je v poriadku, že Ricoh bude zasa posledný so zrkadlovkami končiť.

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od portvis » 26 srp 2018, 15:15

cport: ono musíš brať aj v úvahu to že fotiť na otvorenú clon f1,8/1,4 s FF je niečo iné ako s APSC, pri FF máš hrozne malú hĺbku ostrosti a stačí mala nepresnosť a fotka už nie je zaostrená tak ako by mala, to čo ja sa s FF netrafím povedzme 5/10 tak s apsc by som v pohode dal 8/10. Najviac to vidieť na sklách ako je sigma 35art.
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 26 srp 2018, 16:11

Máš naprostou pravdu. Když jsem to moje divadlo a koncerty fotil souběžně s FF a APS-C, tak jsem zjistil, že výhoda FF (+1EV) se smazává tím, že musím více přiclonit, abych měl člověka ostrého jako celek.
Zase ale jsou nároky na preciznost objektivů vyšší na APS-C než na FF. Obvykle moderní špičkový objektiv APS-C dá na crop formátu lepší výsledek než FF sklo stejné kategorie na stejném formátu. Má to na svědomí CoC; pro FF má hodnotu 0,029 a pro APS-C 0,019 u objektivu 50mm. Čím vyšší číslo CoC tím větší tolerance k neostrosti (zjednodušeně řečeno). Např. digi MF má CoC 0,047.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“