K-1 II - Huelight Pentax Camera Profiles

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

K-1 II - Huelight Pentax Camera Profiles

Příspěvek od lennyl » 23 čer 2018, 07:26

na pentaxforums.com som nasiel informaciu o novych profiloch do Adobe pre K-1 II od Colorfidelity.

https://www.pentaxforums.com/forums/190 ... files.html
http://www.colorfidelity.com/pentax.htm

po zaplateni 15$ mi prisiel na email (ktory mam registrovany na PayPal) zip so siestimi profilmi. nakopiroval som ich do adresara pre profily do Adobe.
ale ako pozeram tak pozeram, ani jeden profil mi nesedi s tym, co su v K-1 II - pouzivam Bright vo fotaku. tak som asi dako nepochopil vyznam tych kupenych profilov (ludia na pentaxforums.com ich chvalia).

nastatie Adobe Lightroom obsahuje uz v sebe Camera profily, kde profil Camera Bright v LR skoro uplne suhlasi s tym profilom Bright co mam nastaveny v K-1 II (lebo ma pekne zive farby aj kontrast tak akurat)
Obrázek

preco sa zaujimam o profily v LR? nedavno som fotil oslavu a chcel som si ulahcit upravu RAW niekolko desiatok fotiek, nie aby som na kazdu fotku klikal a zbytocne sa zdrziaval po importe v LR.
Ameriku som neobjavil, ale tak to sem napisem.

- pri Importe RAW do LR si zvolim vytvoreny Presets s farebnym profilom Camera Bright
Obrázek
- potom mam hned vsetky hromadne importovane fotky do LR s farbami ako ich vidim vo fotaku
Obrázek

a ake su rozdiely medzi nacitanym RAW do LR s profilom Camera Bright a nacitany RAW do Pentax Digital Camera Utility 5 ? skoro ziadny, az na male zmeny, ktore mi vlastne este aj vyhovuju.
...prva fotka je vystup z LR a druha fotka z DCU

- obedne svetlo, rozdiely snad ziadne
Obrázek
- poobedne fotenie v tieni, opat snad ziadne rozdiely
Obrázek
- umele svetlo, kde LR az tak nevypaluje farby, co mi aj vyhovuje (napr. cervena nie je taka saturovana, ze az zlieva detaily po zvacseni fotky)
Obrázek

PS: ak pouzivate vo fotaku upravene profily, to sa samozrejme nenacita do Lightroomu. tie upravy sa aplikuju iba na JPG vo fotaku. resp. tie upravy vie citat iba Pentax Digital Camera Utility.
...prva fotka je vystup z LR a druha fotka z DCU
Obrázek

takze su mi tie Huelight Pentax Camera Profiles vlastne asi zbytocne. ci pouzivate to este niekto a viete mi povedat, ktore tie profily zodpovedaju tym vo fotaku? (Bright, Natural, Portrait, Landscape, Vibrant, Flat...)
Obrázek
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: K-1 II - Huelight Pentax Camera Profiles

Příspěvek od fakt » 23 čer 2018, 10:55

Profily nepoužívám, ale slečna na první fotce mě zaujala.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: K-1 II - Huelight Pentax Camera Profiles

Příspěvek od st. » 23 čer 2018, 14:22

Na fotce se psem je vpravo trochu "lepší" modrá, u druhé fotky jsou o něco líp podané žluté šatičky. Toto je asi pro lidi, co mají naprosto dokonalý barvocit... nebo vyvinutou schopnost autosugesce :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: K-1 II - Huelight Pentax Camera Profiles

Příspěvek od Jindras » 23 čer 2018, 18:26

Ono taky záleží,na čem děláš a prohlížíš fotky. Jakej monitor. Si myslím.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: K-1 II - Huelight Pentax Camera Profiles

Příspěvek od lennyl » 09 úno 2019, 13:44

prisla mi na email nova verzia profilov pre Adobe WIN/MAC pre Pentax K-1 II, kto si chce poskusat tie farby, treba rozbalit zip a je tam aj navod, kam tie profily nakopirovat na pocitaci.
Huelight_Pentax_K1M2_V190.zip
(1.34 MiB) Staženo 59 x
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“