Krajinný detail

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
toulavej54
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 872
Registrován: 27 pro 2018, 14:49
Bydliště: Praha a Jižní Čechy

Re: Krajinný detail

Příspěvek od toulavej54 » 03 dub 2021, 14:56

Pěkný fotečky máte. A všechny z kraje, který já v podstatě neznám...:-D
Přihodím dva obrázky ze Znojemska, které taky neznám a byl jsem tam
jednou v životě.
Pozůstatek železné opony u Šatova
Obrázek

A na zdraví všem :-)

Obrázek

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 03 dub 2021, 19:08

hezký záběr kp0 :) :? , popis by odpovídal Jeseníkům, mě to spíše sedí na Hostýn, ale vše je možné. Soused z chalupy u Boskovic tvrdil, že za dobrých podmínek taky vidí Jeseníky, kastelán z hradu Buchlova zase, že je možné vidět až do Vídně. Tipl bych spíše ty Hostýnské vrchy nebo Beskydy :) .

velmi hezká aldo cestovní :) :? , já jsem měl rád v Luhačovicích kavárnu, snad se jmenovala Divadelní, dalo se sedět venku, děcka létala okolo.... :) , až pojedeš do UH tak napiš :?, ale za ty Luhačovice zabojuj :?

toulavej54 : parádní pohraničářská ze Šatova (krásná vinařská oblast) a poživačně vinařská :) :? . Dnes odpoledne mě chytl hřbet, válení se se po zemi a předstíraný soucit rodiny mě nenapravil :) , až nyní zabírá Cabernet Sauvignon :?

přidám další básničkovou z Velehradu, trochu jsem ji musel v rámci svých možností doprz..., byly tam odlesky z fólie :)

Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 04 dub 2021, 06:56

Milošu, snímek hraničních zátarasů a drátů fotograficky zajímavý, ale vzpomínkově hnusný... :? :cry:

Pavle, podjarní poezie pohladila opět duši... :?

Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 04 dub 2021, 14:11

Niečo čerstvé, včerajšie, z našich luhov. Podobných obrázkov mám vela, ale tento sa mi páčil asi najviac.
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 04 dub 2021, 16:44

Také čerstvé, z dnešního pozdního dopoledne... :mrgreen:

Obrázek

Jirka dostal doma padáka :mrgreen:. Sbalil si kufr a flašku švestkovice a šel... :mrgreen:
To samozřejmě jen vznikla během hodiny, smyšlená fotostory. Jiří má fungující manželství a nechlastá... :?
Pokud bude zájem, tak přidám další fotky... :mrgreen:

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 04 dub 2021, 21:20

parádní aldo :) :? , fotka má takový gangsterský duch :? , určitě pokračuj v sérii dál :? , výborný komentář :) , ještě že ho nečetla moje drahá polovička, první polovinu - spokojené manželství, to bych snad i já potvrdil :) , ta druhá polovina věty by byla podrobena ostré kritice :) . Ale pořád si dovolím tvrdit, že víno není u nás bráno za alkohol :) .

přidám své oblíbené bodláky, zimu přečkali :)

Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 05 dub 2021, 00:40

Praděd a Jeseník je správná volba, Lysou od Tovačova vidět není, jsou tam blízké kopce, které ji zakryjí. Kostel vpravo je Dub, nádherná stavba. Chtělo to stativ a trochu delší objektiv. Na jaro nebo z podzimu, kdy už je na kopcích sníh jsou vidět z daleka. I když 75 kilometrů není žádná extra dálka. Z Javořiny za dobré viditelnosti je vidět podhůří Alp a to je asi 200km.

Aldo, to jsou sluneční hodiny? :? Jirka, kufr, flaška :? Jirka si obul špatné boty? Hraje divadlo nebo něco podobného? Vypadá vždycky přesvědčivě. Určitě další fotky přidat :D , ale už bez komentáře nechlastá :mrgreen:. Občas mi tu někdo nahlídne přes rameno a chtěl by mě potom zdokonalovat :lol: . A přitom sem tam víno, které ani alkohol není a nějaký kalíšek...vlastně jestli já nejsu ten abstinent :mrgreen: :lol: .

Básnička super a úprava taky, bodláci i s hmyzounem :? Doufám, že sauvignon zabral a v pondělí nebudou záda v ničem omezovat :lol: . Dneska po obědě sem si dal Neuburg, nějaká rakouská verze :D

Šatovské obrázky oba pěkné a ten druhý zajímavá geometrie ve víně, ale stejně se mi sbíhají sliny...veltlín, vlašák?

JoV, u vás to už kvete i v lesích :?

Jeden vetřelec v chodníku
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 05 dub 2021, 07:25

Pcháčí se ti Pavle, jako obvykle podařilo, pěkně odpíchnuté od pozadí :?. Tak hlavně, že je
ve vašich končinách bráno víno jako nealkoholický nápoj, to je důležité, o tom není žádná... :mrgreen:

kp0: Dlažební kvítek :?. Ano, jsou to sluneční hodiny, ale autor je stvořil tak, že ukazují špatně, mě
připomínají spíše anténu nějakého radaru :mrgreen:. Přesně jak říkáš, měl špatné boty. Doufal jsem,
že to na fotkách nebude moc patrné, ale je. Tak jsem je na většině fotek musel ořezat :mrgreen:.
Jirka není ochotnický herec. Mají s ženou na naší ulici malý obchod s originálním oblečením, doplňky
a dílnou. Jeho žena je výtvarnice a dělá sama návrhy a také šije. A nabízejí výrobky i od podobných tvůrců.
Poznal jsem se sním na mém fotokurzu, kde chodil. Ale na focení je naprosté kopyto :mrgreen:, a to si
pořídil X-T30 s 16-55/2,8. Když občas vyrazíme na focení, tak je vždy kopec srandy a oba nás to baví a
užíváme si to. Z prvu bývá takový ztuhlý, jako figurína, ale postupně se uvolní a pózy jsou přirozenější.
A já to beru jako učení, rád bych se v budoucnosti, pokud ještě nějakou mám :mrgreen:, věnoval
konceptuální fotografii. Problém máme sehnat odpovídající rekvizity a doplňky, tak aby alespoň
trochu odpovídaly tématu, bývá to většinou jen taková improvizace. V té flašce je samozřejmě místo
šnapsu jen voděnka... :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Takže veselý šmigrust a vína co hrdlo ráčí, jen s tím šnapsem opatrně. Hanba abstinentům (já)... :mrgreen:

Uživatelský avatar
toulavej54
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 872
Registrován: 27 pro 2018, 14:49
Bydliště: Praha a Jižní Čechy

Re: Krajinný detail

Příspěvek od toulavej54 » 05 dub 2021, 11:49

Ve sklence byl nějaký muškátek, už nevím přesně :-D
Obrázek
Jedna jarní s nadějí na úrodu...:-)

Uživatelský avatar
atti.hombre
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 591
Registrován: 21 led 2016, 14:37
Bydliště: Zvolen

Re: Krajinný detail

Příspěvek od atti.hombre » 05 dub 2021, 19:13

:D Pekne chlapci ... Len pridávajte.
Pentax K-3II, hd da 20-40 ltd, smc da 15/4.0 ltd, smc da 21/3,2 ltd, smc da 40/2,8 ltd, smc da 70/2,4 ltd, hd da 55-300mm f/4,5-6,3 PLM, smc da* 300/4, Sigma 30/1.4 dc hsm, dfa 100/2,8 wr macro, Laowa 12/2,8

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 06 dub 2021, 06:19

Obrázek

...tož na zdraví... :mrgreen:

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 06 dub 2021, 19:24

Obrázek
:mrgreen:...

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 07 dub 2021, 07:51

A tímto snímkem končím tu "chlastací" sérii... :mrgreen:

Obrázek

Uživatelský avatar
atti.hombre
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 591
Registrován: 21 led 2016, 14:37
Bydliště: Zvolen

Re: Krajinný detail

Příspěvek od atti.hombre » 08 dub 2021, 09:18

:D Čiernobiela voda sirupová pobavila ...

Ja dám jednu jarnú na pobavenie... z jesennej trávy :-)

Obrázek
Pentax K-3II, hd da 20-40 ltd, smc da 15/4.0 ltd, smc da 21/3,2 ltd, smc da 40/2,8 ltd, smc da 70/2,4 ltd, hd da 55-300mm f/4,5-6,3 PLM, smc da* 300/4, Sigma 30/1.4 dc hsm, dfa 100/2,8 wr macro, Laowa 12/2,8

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 08 dub 2021, 18:55

hombre: Trávní zajac, pěkná rukodělná práca :?

Obrázek

...sbohem a šáteček... :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“