Krajinný detail

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 19 říj 2020, 10:04

Obrázek

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 19 říj 2020, 18:10

obě velmi pěkné aldo, s podzimním nádechem :) :? , snad ten déšť na chvilku přestane a bude pár dní pěkný podzim :)

přidám ještě jednu od rybníků u Velehradu (nalevo je schovaný Archeoskanzen), foceno Px a 50-200mm

Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 20 říj 2020, 09:46

isaac: Rybník u Velehradu :?
Obrázek

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 20 říj 2020, 18:55

Hezká fotka aldo :) :? , hudebně by se dalo říct mollová :) , v mě blízké ekonomické symbolice v souvislosti s dnešní dobou možná ukazuje směr........?! Ale beru to raději jako připomenutí léta :? :? :?

Přidám pozdně letní

Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 22 říj 2020, 01:10

alda, isaac: vodní se mi líbí, ale deště a pošmourna už bylo dost, zvlášť, když nepůjde doplňovat zásoby, doufám že jen straší s březnem, do února přežiju, když mě nedostane bacil, ale pak budu na suchu :(.
isaac: letní vypadá optimističtěji :?
Obrázek
Když už jsou tady rybníky, tak jeden cvak z konce léta, kopec a zámek nad rybníkem v Račicích. Strašidelně zadrátovaná obec :mrgreen:

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 22 říj 2020, 11:34

isaac: Pozdně letní :? kp0: Račický zámek :? Já deštivé a pošmourné fotky lúbim,
těch není nikdy dost... :mrgreen:
Obrázek
Včera jsem se konečně dostal k začátku focení mého dlouhodobého projektu
o koních pracujících v lese při stahování dřeva...

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 22 říj 2020, 22:31

Pro kp0 : Račice, vedle Pístovice, jezdím kolem a netušil jsem, že je tam zámek, pěkná fotka :) :? , PS doporučuji pořád doplňovat :?

Pro aldu : krásný koní záběr z lesa :) :? , těším se na pokračování :?

Přidám odkvětlé kvítko před kukuřicí viz. fotka ze začátku října :)

Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 22 říj 2020, 23:23

alda: mě se taky pošmourné fotky líbí, letos mám asi výjimku v hlavě :lol: , ale na koně a projekt jestli tady z něho něco bude se už moc těším :? . Děda míval koně a taky s nimi tahal i dřevo v lese. Já už jenom traktorem, ale koně měli své kouzlo, a mohli na místa, kde se traktor nedostane ani náhodou.
isaac: odkvetlé kvítka super :? nedávno se mi líbila "unavená" jiřina, škoda, neměl sem nic o ruce
Obrázek
Přidám další stavbu na kopci, kdo jede po dálnici Vyškov-Brno pak ví že kostel sv. Martina nad obcí Luleč nejde přehlédnout. Tady mám jeden cvak z áčkové třístovky z poloviny srpna.

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 23 říj 2020, 08:07

kp0: Kostel na kopci :?. Již někdy v lednu jsem sháněl nějakého kočího se svými koňmi,
který by souhlasil s tím, že bych ho minimálně rok fotil při práci. Až po čase se mi přes
několik kontaktů, podařilo jednoho na Vsetínsku oslovit. Neměl s tím žádný problém.
Kvůli mým pěti letošním operacím a zasranému covidu se to stále odkládalo. Až teprve
nedávno jsme se osobně setkali a domluvili se na focení. Je to fantastický chlap, který
svou práci i dva koně miluje. Příští týden nechává koně kovat a já budu s foťáky u toho... :P
Obrázek
Vlevo je 6tiletá kobylka Korina a vpravo 12letý valach Rigo. Když jsem se jim představoval
a žádal je, zda jim nebude vadit, že je budu fotit, tak zařehtali, že ne, ale musím jim něco dát.
Souhlasil jsem a "úplatek" ve formě bochníku chleba a kila mrkve, okamžitě snědli... :mrgreen:
Obrázek
A to je sympatický kočí Staňa... :?

Uživatelský avatar
toulavej54
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 872
Registrován: 27 pro 2018, 14:49
Bydliště: Praha a Jižní Čechy

Re: Krajinný detail

Příspěvek od toulavej54 » 23 říj 2020, 10:06

Dlóuho jsem tu nebyl a koukám na ty fajnovosti :-)
Zkusím něco přihodit i já :-)
Obrázek
Pošmourno já můžu ...

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 23 říj 2020, 18:07

pro kp0 : pohledově velmi dobře znám, ale nikdy jsem tam nebyl, pořád si člověk říká, příště zam zajedu............ :) , a čas plyne. Hezký záběr :) :?

pro toulavej54 : šípky mám jako jedno z neoblíbenějších podzimních témat k focení, hezká fotka po dešti :) :? , zítra se na ně chystám :)

pro aldu : použiji jen jedno slovo - výborné :) :? , taky se těším na pokračování :? , těžká práce bez ohledu na počasí, ale snad mají chlapi klid a vyrovnanost v duši či v hlavě :) . A je za něma vidět kus práce. Dnes už bych to fyzicky naprosto jednoznačně nedal :) , ale v dalším životě bych dal přednost vedení koní před vedením lidí (30 let). Držím palce při takovém dlouhodobém focení :) :? :? :? :?

Přidám kvítka po západu slunce

Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 23 říj 2020, 19:16

toulavej i isaac moc pěkné detaily šípků i heřmánků :? .
Tak já, jak jsem letos fyzicky zdevastovaný těmi zdravotními problémy, tak jsem také při
tom focení dostal zabrat a to jsem absolvoval trasu nahoru k pokáceným stromům jen
několikrát, zatímco Staňa s koňmi asi dvacetkrát během čtyřhodinové šichty. A opravdu
toho měli koně "plná kopyta" a dostali v tom rozbahněném terénu fest zabrat. Staňa se
drží pravidla, jak koně začnou jevit známky únavy, končí šichtu bez ohledu na to, že si
moc nezarobí. Líbí se mi ten jeho přístup ke koním a jak je má rád. Nikdy po nich ani nekřičí
a nikdy je neuhodí a oni se mu odvděčují tím, že ho poslouchají na slovo... :?
Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 23 říj 2020, 22:38

alda: Staňa, Korina a Rigo :? ať jim to dlouho vydrží a nehoní moc fotografa :mrgreen: , aspoň po dobu než se zregeneruje :?. Co bude výsledkem celé akce? Kniha nebo výstava? Kdyby si Staňa oblekl na chvílu valašsků košulu, tak by to vypadalo jako historická fotka, to se mi moc líbí, sám se takové fotce nedokážu ani přiblížit, natož tak udělat. těším se na další i z podkutí koníků...

toulavej: zmoklé šípky :? letos sem si ani nevšimnul že byly... strašidelné jak nestíhám

isaac: kvítka po západu :? vypadají ještě svěže... Jak se půjdu příště podívat do kostela v Lulči tak to bude už poprvé :lol: V létě sem si řeknul, že přibrzdím a zkusím si ho aspoň cvaknout... Snad si někdy najdu i chvilku a podívám se dovnitř...


Přidám jednu ze zahrady, taky to byly kvítka před půl rokem :), už jsou v bedně
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 24 říj 2020, 16:29

kp0: Hrušková úroda :? Děkuji za podporu i pochvalu, ale budu se muset ještě moc snažit,
abych se naučil v takovém prostředí najít zajímavou a hlavně se neopakující kompozici.
To víš, jsem jen hobík s foťákem. A co bude výsledkem? Určitě výstava a asi dvě fotoknihy.
Jedna pro Staňu, aby třeba jeho pravnuci viděli, jak si jejich praděda kdysi vydělával na chleba.
No a tu druhou si nechám já :mrgreen:. Můj loňský projekt jsem zdárně ukončil, fotky na
květnovou výstavu byly připraveny, ale "pandemické šílenství" to zrušilo a další termín je
květen 2021. Tak se uvidí, jak to na jaře bude a doufám, že hlavní protagonistka (babička) se
vernisáže dožije, není na tom zdravotně totiž moc dobře :cry:

9. září mi začalo na Lidové konzervatoři v OV studium a nyní ve čtvrtek jsme už museli přejít na
distanční výuku. Jelikož jsem PC lama, tak jsem se obával, zda zvládnu navázat spojení :mrgreen: .
Po nějakých začátečních problémech se zvukem se to podařilo, ale stojí to za hovno. Není nad to,
když sedíme na učebně a můžeme s kantorem a spolužáky diskutovat, řešit učivo a problémy
osobně. Tak jsem zvědav, jak dlouho to potrvá. Nyní je na pořadu jak klasická tak i kreativní krajinná
fotografie a tak budu muset nad tím popřemýšlet, jak k tomuto zadání přistoupit, protože z podstaty
nejsem krajinář... :mrgreen:
Obrázek

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 25 říj 2020, 17:31

kp0 : tak to máš nádhernou úrodu, já na destiláty moc nejsem, ale hruškovice, když se podaří..... :) :?
Výborné pokračování aldo :) :? vč. povídání o lidech a koních z lesa :? :? :? . Hodně zdaru ve študiu :?

Přidám ještě jedno kvítko

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“