Krajinný detail

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 21 lis 2020, 19:45

isaac: Určitě si tam znovu zajdi (chodím fotit nejraději sám, další lidi mě rozptylují).
Byla by škoda takového pěkně zchátralého objektu nevyužít, tam se dá nafotit zajímavých
záběrů... :mrgreen:

toulavej: Moc pěkné čb motivy. Tak jasně, nemusí být každá fotka na šířku, to není žádné
pravidlo, někdy si o to motiv sám říká. Akorát já jdu nekompromisně na široko u každé
fotky. Mám jen takové doporučení, pokud zrovna fotíš nějaký motiv, který si automaticky
říká o kompozici na výšku (portrétní), tak ji tak udělej, ale také si zkus cvaknout i pár záběrů
na šířku. Doma pak na monitoru si můžeš porovnat, jak se ti to podařilo. No a tak to dělat
při každém focení a časem zjistíš, že se ti to daří a získáš "vidění" filmového kameramana... :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 22 lis 2020, 19:18

Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 23 lis 2020, 02:15

alda, isaac, toulavej: chátrající stavby se mi líbí :? , i když mají své odslouženo, stejně jsou zajímavé, třeba luxfery a telefonní přípojka, hned mě napadá co s tím kdo chtěl dělat, škoda že to neposunul ještě dál...fotka schodů do tmy na výšku se mi líbí, pokud by byla na šířku, ztratila by detaily. Jinak souhlasím s aldou. I v případě focení s doprovodem, ten je nejvíce rušivým elementem vždy :lol: :lol: .
king: detail i celek v mlze :?
isaac: ještě se vrátím k Nešporovi, obrázky za sebou si sedly :? , za mě je extrém pít od rána do noci a druhý nepít vůbec, jestli by se to taky nemělo léčit :lol: :mrgreen:

Přikládám jeden, který bych v kontextu se závislostmi nazval "hrajeme si na Čurdu" :mrgreen:
Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 23 lis 2020, 07:23

Ranných -7 v záhrade.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 23 lis 2020, 09:38

JoV: Ojíněné... :?
kp0: Unavený řidič... :? Tak na té opuštěné usedlosti je vidět, že během času tam probíhaly
různé stavební úpravy, včetně výměny některých oken, části střech a tak dále...
A co se týče pití, tak já patřím do té skupiny abstinentů a na léčení je v mém věku už asi pozdě... :mrgreen:
Obrázek
Zde je vidět, že se vyměňovalo, zazdívalo i bouralo...

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 23 lis 2020, 17:24

Pěkné fotky toulavej54 a aldo v BW :) :? , jak říkají nejen naši slovutní politici :) , záleží na úhlu pohledu, v každém případě, oba dva způsoby focení - na výšku či na šířku mají něco do sebe :? BW dává těm starým domům retro nádech :? .

kp0 výborný a milý záběr :) , tak by mě zajímalo, co je to za vůz? :? Doprovod tak často sebou neberu, ale někdy podlehnu :) , mezi námi, pořád lepší než s ním chodit do obchodu :? Je to asi i levnější :) .

JoV pěkné namrzlé ranní :)

Jak psal starý Galuška, alkohol sa musí ničit.....pitím :) . Já si dovolím přidat, gentleman pije nejdříve po 17 hodině a nikdy nesmí být opilý :) . Ale jak bylo vzpomenuto, víno není alkohol, jen takový silnější džus :? . I když dnes požiju pár myslivečků, trochu jsem přes den promrzl. Ale mám k němu čaj :) .

Přidám podzimní listí v lese

Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 23 lis 2020, 17:33

isaac: Opadané listí, krásně nasvícené... :?
Obrázek
...příjezdová polňačka k zaniklé usedlosti...

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 24 lis 2020, 07:01

Keď sa páčilo, tak si dovolím ešte "něco z naší zahrádky" a už dám zase na dlhšie pokoj.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 24 lis 2020, 15:25

JoV: Opět zajímavé "moroženoje"... :?
Obrázek

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 24 lis 2020, 19:41

JoV hezké barevné :) :?

aldo, obě opět pěkné v BW, tak na statek bych se nejraději tak nejméně na měsíc zašil :) , a to je teprve úterý :) .
U nás je teď opět mlha, tak přidám vodníka s mlhou v pozadí :)

Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 25 lis 2020, 00:09

jov: nekončit, u nás je letos pořád mlha, tak obrázky s jinovatkou a sluníčkem potěší :? jdu si dát koncentrované sluneční paprsky, ročník 2018 :)

alda: usedlosti je škoda, být před 20 lety na prodej, asi bych do ní šel a na důchod bych se tam odstěhoval, teď už je na záchranu asi pozdě. Lavička, odpaďák a zbytek kola vypadají jako z apokalyptického filmu :? :? super.

isaac: listí :? , rybník s vodníkem je někde ze Salaše? Auto je východoněmecký produkt Multicar M25. Nemá rád vlhkou trávu pod koly, ale na chalupě a kolem baráku zvládne odvézt vše a stačí mi na něj Béčko řidičák, skvělé pracovní vozidlo.
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 25 lis 2020, 12:07

isaac: Strážce rybníku :?
kp0: Multikára s unaveným řidičem :mrgreen: :?
Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 25 lis 2020, 12:52

Pre zmenu niečo staršie - spln. Istým spôsobom tiež detail v krajine.
Obrázek

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 25 lis 2020, 20:09

kp0 : já jsem si to myslel, že je to Multina, legendární mašinka z NDR :) , vč. spícího řidiče :) :? . Rybník je z údolí z druhé strany od zříceniny Boskovského hradu, na Salaši (okres UH) jsem zažil takové akce, že ani dnes po desítkách let o nich nemohu mluvit :) . U nás je, co se týče počasí, dosti protivně, tož ten hřbet poléčím Myslivcem :) , kamarád chce bílé sklo na slivovici :) , dostal jsem od něj normu....a ty se plní, obvykle :) .

aldo : pěkná kolařská podzimní :) :? , zajímavý záběr s ležícím kolem :?

JoV : pěkná, s nápadem :) :?

Přidám ten mírně zamlžený rybník ještě trochu z jiného pohledu (Pilské údolí u Boskovic)

Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 26 lis 2020, 15:42

isaac: Mlžný rybník se ti povedl, má hezkou kompozici, zádumčivou atmosféru a zrcadlení,
které parádně "rozbily" kačice ... :?
Jediné, co mě tam ruší, je ten běžník v té svítivé vestě. Asi bych ho zrušil převodem do čb a nebo
odstranil... :mrgreen:
Obrázek
...je sklizeno...

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“