Krajinný detail

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 08 lis 2020, 21:11

isaac: Povadlé kvítko :?. Je to tak s tím časem. Pokud se chodí do práce, tak většinou schází čas na
ledacos i jiného, než na koníčky. Já jsem se focení naplno začal věnovat až po odchodu do penze.
K vůli mým zdravotním problémům v poslední době už nebudu moci horolozit a tak se můžu věnovat
jen tomu focení, což mě baví a nevím co je nuda... :mrgreen:
Teda fotovýbavu máš dobrou a bylo by škoda, kdyby zahálela... :mrgreen:
Obrázek
Dnes odpoledne při fotokolo potulce jsem přišel málem na buben... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 08 lis 2020, 22:53

Perfektní moment aldo :) , protože mám k hudbě vřelý vztah, ten bubeník musel být asi vzhledem k obecné situaci hodně nasr..... :) :? , když s tím praštil do příkopu. Ale objektivně, pro hudebníky (nejen) velmi špatná doba, musí dělat tzv. do šuplíku.
PS díky zajímavé obchodní strategii Olyho jsem se dostal k těm obj. v podstatě za symbolické ceny. Obyčejně při koupi nového aparátu a další akce, které provádí (narozeniny atd.), snažím se je pravidelně střídat, dnes výměna 17 za 25 mm, 1,8, snad se příští týden zadaří.

ještě jedna z mlhy :)

Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 09 lis 2020, 00:57

alda: lavička na loukách i ptactvo na odletu :? ten buben byl naaranžovaný, nebo opravdu někde ležel? :? Myslím, že je to docela drahá záležitost, jen tak ho někde nechat, třeba byl bubeník už hodně společensky unavený a dneska se pro něho vrátil :). Úprava a údržba chalup mi nevadí, pokud je provedená s citem je to super. Nejšílenější mi přijde na samotách, kde nikdy nebyl plot ohradit barák dokola plaňkama 2 metry vysokýma...
isaac: velehradská mlha přežila :D :D , u nás v pátek v jednu hodinu byl úplně jiný svět, po dlouhé době, nádherné odpoledne... strávené v práci :mrgreen: rostliny po sezóně i list :?
marian_r: chutě kůrovce :lol: :lol: :lol: třešňové dřevo krásně voní, hlavně když se řeže :mrgreen:

S tím focením je to bohužel asi jak se všemi zálibami, není moc času, taky se snažím aspoň jednou týdně na chvilku pro sebe něco urvat. Nápadů co bych chtěl cvaknout mám zatím dost, jak bych to chtěl cvaknout, tak to už je horší, běžně je to pokus-omyl, omyl, omyl :mrgreen: proto su rád za každou radu i tu o které si každý myslí, že ji musí znát všichni(kromě mě :lol: :mrgreen: )

Cvak mochyně z pod třešně :lol:
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 09 lis 2020, 06:39

isaac: Z mlhy od vody :?. Ten buben nebyl v příkopu. Cestou na kole jsem zahlédl
v dálce usedlost, vypadala opuštěně a tak jsem odbočil na polňačku a dojel k ní. Byla
neobydlená a velmi zchátralá a ten buben ležel u ní, nechápu, kdo a proč ho tam vyhodil.
Tak to je fajn, že jsi k tomu zasklení na Olympus přišel za tak dobré ceny...:?

kp0: Mochničky jsou pěkné, ale myslím si, že jsi to nemusel brát na výšku. Nevím, zda je
tento zlozvyk převzatý z mobilů, kde většina produkce fotek a videí je dělána na výšku.
Mě to tak irituje, že jsem se zařekl, že už nikdy nic na výšku nevyfotím. Ono k tomu vlastně
není ani žádný důvod, myslím, že vše jde nakomponovat na šířku, stačí jen chtít... :mrgreen:
Buben není naaranžovaný, nikdy nic venku při focení nearanžuji, neupravuji, jak najdu, tak
cvaknu... :mrgreen:
Také nemám nic proti chalupářům, furt je lepší, když objekt spraví a udržují, než aby chalupa
schátrala a spadla. A když jsem mluvil před časem s paní ze samoty s trabantama, tak říkala,
že kdyby neměli pořádný plot z půlkulatiny, tak by jim veškerou produkci brambor a zeleniny
sežrali divočáci a srnčí. Prý dokonce museli k plotu nainstalovat elektrický ohradník...
A s tím pokus-omylem máš pravdu, je to jeden ze způsobu, jak se ve focení posunout
k lepším výsledkům a tak není důvod "házet foťák do žita"... :mrgreen:
Přeji všem příznivcům fotografování, nejen s Pentaxy, pokud možno příjemný vstup do
nového týdne... :) :?
Obrázek

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 801
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: Krajinný detail

Příspěvek od likelayk » 09 lis 2020, 18:18

Škoda že jsem tam nebyl, hned bych ten buben zabavil :D

Uživatelský avatar
Wolfi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: cca Benátky nad jizerou

Re: Krajinný detail

Příspěvek od Wolfi » 09 lis 2020, 19:40

Svítání na Milé

Obrázek
K-70,

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 09 lis 2020, 20:34

likelayk: Buben vypadal jako nový, stačilo jen šlapat na šlapku a už by to dunělo... :mrgreen:
Wolfi: Milé svítání... :?
Obrázek

sampoalphascan
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 02 říj 2019, 08:39

Re: Krajinný detail

Příspěvek od sampoalphascan » 09 lis 2020, 22:59

Tak se také po delší době podělím o vodu. Hezké to máte. Obrázek

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 10 lis 2020, 01:57

alda: ten buben vypadal jako nový, proto sem si říkal, že je tam chvilku :lol: :?, přechod mi příjde povědomý, ale netuším proč :?. Jestli na šířku nebo na výšku, mě napadne až na místě, a na výšku se zrcadlem cvaká hodně nepřívětivě :lol: tady sem mohl cvaknout jen horní lampion na šířku a bylo by to asi ještě zajímavější... zaujaly mě dva lampiony nad sebou a nalevo i napravo bylo pusto prázdno. Já nezavrhuju ani jedno, podle toho kde se víc vejde :mrgreen: :D a abych si mohl pak říct zase blbě :mrgreen: .
wolfi: ráno bez mlhy to už tu nebylo pěkně dlouho :? trochu závidím :)
sampo: ta nafialovělá barva je přes filtr nebo až úpravou v pc????

Neupravovat se vyplatí, tady sem přihodil jeden lístek, ten druhý z hora vlevo a už tam šmejd ruší. Štval mě tam "zelený" flek, tak sem tomu pomohl :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 10 lis 2020, 06:58

kp0: K tomu focení na výšku a šířku. Nejlépe si o tom člověk (fotograf) udělá představu, když si
vybranou scénu(motiv) vyfotí několikrát jak na výšku, tak na šířku. Doma na monitoru pak udělá
srovnání, co vypadá lépe, přirozeněji a zda se tam nachází i informace o prostředí, kterému vévodí
hlavní motiv. Ale ono je to vlastně v podstatě jedno, jak si kdo fotí, důležité je, že se fotky líbí hlavně
autorovi a má z nich radost primárně on... :mrgreen:
Obrázek

sampoalphascan
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 02 říj 2019, 08:39

Re: Krajinný detail

Příspěvek od sampoalphascan » 10 lis 2020, 08:52

kp0 píše: sampo: ta nafialovělá barva je přes filtr nebo až úpravou v pc????
Je to přes ND filtr a v PC jen trochu přidaný kontrast. Asi mi tam blbne nastavení bílé, některé ty fotky byly normální a některé do modra až fialova.

kp0
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 08 bře 2017, 17:00

Re: Krajinný detail

Příspěvek od kp0 » 10 lis 2020, 16:32

alda: s mlhou, bez lidí a foťákem na dlažbě vypadá náměstí super :? Souhlas, je jedno jestli na výšku nebo na šířku, hlavně aby byla zábava :mrgreen:
sampo: neleze tam světlo přes hledáček? Byl zakrytý? Odraz od modré/fialové bundy, obloha, antireflex brýlí a odraz zadního dipleje??? Ale vypadá to zajímavě, nechtěl bych mít takové všechny, občas některá ano :D. Vypadá to jako fotka v noci.

Jedna opravdu mobilová, všude listy už dávno opadané, ale stačí díra kde jsou trošku chráněné a drží.
Obrázek

sampoalphascan
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 02 říj 2019, 08:39

Re: Krajinný detail

Příspěvek od sampoalphascan » 10 lis 2020, 16:49

Teoreticky by tam něco přes hledáček jít mohlo, zakrytý nebyl. Ale nikdy jsem s tím problém neměl. Ale celkově tam byla tma a barevný odraz nebyl od čeho. Ještě se tam chystám jednou tak to zkusím něčím zakrýt. Moc často vodu nefotím a když tak do BW tam to nejde poznat :D

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Krajinný detail

Příspěvek od alda » 10 lis 2020, 21:05

Obrázek
Dnes cestou na Velký Javorník...

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1408
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajinný detail

Příspěvek od slavek » 11 lis 2020, 01:18

Tuhle hru světla a stínů můžu :?
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“