Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od lennyl » 02 zář 2018, 13:38

na K-1 II mam zvacsenie hladacika tusim 0,71x plus som na to narval zvacsovaciu ocnicu 1,22x, ak sa to moze nasobit dokopy a je to spravne, vychadza hladacik velky 0,86x ? to je uz celkom fajn.

A7III ma zvacsenie 0,78x, co je asi stale dobra hodnota ci? inak kedysi som v Prolaike skusal prvu generaciu A7, normalne som trpel, ked som pozeral do toho "televizora", teraz Klingova A7II mi prisla v pohode. A7III ma ale tiez take iste rozlisenie hladacika ako predosle dve generacie, ale ratam, ze kazda nova generacia prisla s vylepseniami a je ten hladacik fakt lepsi.

casom si urcite kupim aj original sony sklo, ale nesuri ma to. ved ja uz tak malo fotim, ze casto iba mobil beriem na vylety.
a vcera som mal v robote brasnu s K-1 II + FA43/1,9 Limited, tj. nechal som doma DA*300, aj FA31 a FA77 a furt sa mi zdalo,ze nic nenesiem, ze mam prazdnu brasnu. tak toto sa mi paci, budem mat lahsie telo a stale tie male objektivy a dobre sa mi to bude nosit.

som zvedavy ako sa zadari s bezzrkadlovkami Canonu a Nikonu. akosi sa teraz roztrhlo vrece v tejto casti trhu. no ved tak ide vyvoj do predu, ze aj mobily su cim dalej tym pouzitelnejsie (napr. moj Huawei P20 PRO foti do 40MPx RAWu a ma snimac 1/1.7", to mali kedysi spickove a drahe kompakty, dokonca mam aj 3x opticky zoom ked tak).

vsetko ukaze cas. vsetko bude. len aby nam zdravie sluzilo, mali sme dobry zivot a lasku. znie to ako klise, ale tak to beriem ja :)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od peppe » 02 zář 2018, 16:05

lennyl píše: vsetko ukaze cas. vsetko bude. len aby nam zdravie sluzilo, mali sme dobry zivot a lasku. znie to ako klise, ale tak to beriem ja :)
Ak ti nebude fungovat Eye AF + budu tam co i len male patalie AF, tak sa cudujem, ze do toho ides...
Je to taky kočkopes, ktory ta asi tazko uspokoji :-). Potom ta bude stat dovybava dalsie sialene bubaky. A pozor, ked pridu deti, pozries sa to asi uplne inou optikou :-)
Priorite odlahcenia vybavy rozumiem, sam nosim uz len 15mm + 35mm. Z tohto dovodu mi je ovela sympatickejsia filozofia FUJI. Moznosti bezZ su obrovske, hlavne lakodlo je ulahcenie postprocessu, kontrola expozicie v hladaciku, EYE AF - dnes to vnimam ako obrovsku vyhodu, clovek musi mat viac chuti fotit, ked dokaze generovat super fotky efektivnejsie.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od maik » 02 zář 2018, 17:36

Já s bezzrcátkem probém v protisvětle (portréty) nemám žádný, naopak vidím hned tu expozici (protisvětlo neprotisvětlo), takže z mého pohledu je v tomto evf lepší.

Lennylovo řešení se mi líbí. I kdyby nepoužíval eye AF, tak pořád může ostřit přesně kterýmkoliv bodem prakticky v rámci celého hledáčku, což doteď mohl jen na střed, nebo s LV.

Uživatelský avatar
Adrian
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 432
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od Adrian » 02 zář 2018, 18:18

lennyl: na bazosi jeden vymiena a7rIII za pentax K1 s doplatkom...
Fuji X-T3, X-T1 - Fuji 23/1.4, Fuji 27/2.8, Fuji 90/2, Fuji 10-24/4, Fuji 18-55/2.8-4
2x Fringer, Canon 50/1.8 STM, Canon 200/2.8 USM, Canon 55-250
Fuji X70

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od lennyl » 02 zář 2018, 19:12

K-1 II je predana. idem pozerat tie Sony skla, ze aspon jedno si budem musiet kupit neskor.

ad TechartPRO redukcia, stihala ostrit aj chodzu proti mne aj dieta na bicykli proti mne, na plnu dieru aj na dialku a presne.
paradoxne sa tie male skla o nieco lepsie drzia, kedze redukcia ich "predlzi", napr. FA43/1,9 nemusim nutne drzat za slnecnu clonu potom.

akurat budem mat paranoiu z tych 693 fazovych AF bodov, vybrat si ten ktory chcem, ale A7III ma joystick, poskusam.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od portvis » 02 zář 2018, 19:24

Podľa mňa skončíš s tým betisom 85/1,8 :D :D

To sa zase nemusíš báť že budeš musieť vyberať po jednom to bode však to by si z jednej strany na druhu išiel aj 5minút :D ... tie jednotlivé malé body sú asi skôr na to ostrenie na oko
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od maik » 02 zář 2018, 19:26

Na X-T2 je pro volbu jednotlivých bodů možnost omezit jejich počet, aby přeskoky mezi nimi byly větší. Má to A7iii taky tak?

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od st. » 02 zář 2018, 20:42

hilda4sea píše: Často fotím různé eventy s bleskem, protože to prostě jinak nejde kvůli pohybové neostrosti. Ani to není problém, protože buďto mohu zobrazení reality vypnout, nebo při použití funkce doplňkového blesku mám zobrazení WYSIWYG aktivní. V každém případě v hledáčku po expozici vidím výsledek a mohu případně kolečkem na blesku palcem přidat nebo ubrat sílu záblesku, aniž bych sundal foťák z oka a ruku z gripu.
Prosím, jak se jmenuje ta funkce vypnout zobrazení reality v hledáčku? (předpokládám, že pak ukazuje obraz v hledáčku s korekcí 0 , nezávisle na nastavené korekci, nebo při Manual exposure je obraz v hledáčku řízený autamaicky - ?) V prudkém slunečním světle a skorekcí třeba -2 stojí obraz v nexu fakt za p*d... S případnou obměnou techniky bych to bral do úvahy.

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od Jan67 » 02 zář 2018, 22:27

BenaCZ píše:To by zrejme mohlo pomoci, ale pri extremenim foceni primo do slunce to bude casto i tak nedostacujici a prehazovat nastaveni jpg ve fotaku pri kazde zmene typu fotky by me asi dost nebavilo ... Proste kazdy z tech systemu bude mit sve pro a proti. Tady v tom pripade si myslim, ze bude mit vzdy navrch DSLR.
Asi máš na mysli něco jiného, nicméně jsme našel jedno moje pokusničení, jak fotit přímo do slunce. Myslím, že něco podobnýho bych asi s optickým hledáčkem nezvládl. Mimochodem, expozice je 1/32000 sec, f=2,8, ISO=250
U mě jde navolit několik customer profilů, které obsahují nastavení jpg.
DSCF7661.jpg
DSCF7661.jpg (56.45 KiB) Zobrazeno 2766 x
Jan67

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od Jan67 » 02 zář 2018, 22:41

st. píše: Prosím, jak se jmenuje ta funkce vypnout zobrazení reality v hledáčku? (předpokládám, že pak ukazuje obraz v hledáčku s korekcí 0 , nezávisle na nastavené korekci, nebo při Manual exposure je obraz v hledáčku řízený autamaicky - ?) V prudkém slunečním světle a skorekcí třeba -2 stojí obraz v nexu fakt za p*d... S případnou obměnou techniky bych to bral do úvahy.
Nevím, jestli tomu rozumím. U mě EVF zobrazuje buď výsledný JPG, jak si ho foťák vytvoří podle momentálního nastavení, kde se projeví měření expozice, korekce expozice fotografem, měřený bod, clona atd. Nebo se dá tato simulace vypnout a potom hledáček zobrazuje čitelný obraz be ohledu na expozici (typicky používané ve studiu s bleskem). Otázka je, co by zobrazil po namíření na slunce. Proto bych volil v tomto případě simulaci expozice a bodové měření (viz fotka v minulém příspěvku).
Jan67

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od Jan67 » 02 zář 2018, 22:51

lennyl píše:na K-1 II mam zvacsenie hladacika tusim 0,71x plus som na to narval zvacsovaciu ocnicu 1,22x, ak sa to moze nasobit dokopy a je to spravne, vychadza hladacik velky 0,86x ? to je uz celkom fajn.
A7III ma zvacsenie 0,78x, co je asi stale dobra hodnota ci?
Tak můj 5 let starý APSC má hledáček 0,77. Vidím, že stále drží krok s posledními FF....
Zvětšovací očnice ti nedá celou plochu snímku.
Jan67

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od lennyl » 02 zář 2018, 23:17

a zvacsenie 0,77x na APS-C Fuji X-T1 je tak isto preratavane ako hladacik na FF ? len sa pytam, nevyznam sa v tom.

aj s nasadenou zvacsovacou ocnicou vidim cely hladacik od rohu k rohu na K-1 II. ta ocnica ma to sklo ovela vacsie ako O-ME53.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1408
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od slavek » 03 zář 2018, 07:02

Koukám, že u tebe se žádný foťák moc neohřeje :-) mít prachy tak tu tvou K-1II hned beru :-P
lennyl píše: som zvedavy ako sa zadari s bezzrkadlovkami Canonu a Nikonu. akosi sa teraz roztrhlo vrece v tejto casti trhu. no ved tak ide vyvoj do predu, ze aj mobily su cim dalej tym pouzitelnejsie (napr. moj Huawei P20 PRO foti do 40MPx RAWu a ma snimac 1/1.7", to mali kedysi spickove a drahe kompakty, dokonca mam aj 3x opticky zoom ked tak).
41Mpx a RAW uměla i moje teď už pět let stará Nokia Lumia 1020 :-D
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

Brasi
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 28 dub 2017, 15:45

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od Brasi » 03 zář 2018, 12:28

Vývoj je opravdu překotnější, než sem čekal. Chvilku to vypadalo, že Pentax se s K1 mohl trefit do černého, ale zase mu ujel vlak :/. Mám trošku obavu o osud značky, když už i tvrdé jádro pomalu přechází na bezzrcátka :/.

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax objektivy na Sony bezzrkadlovke - AF test

Příspěvek od hilda4sea » 03 zář 2018, 12:33

st. píše: Prosím, jak se jmenuje ta funkce vypnout zobrazení reality v hledáčku? (předpokládám, že pak ukazuje obraz v hledáčku s korekcí 0 , nezávisle na nastavené korekci, nebo při Manual exposure je obraz v hledáčku řízený autamaicky - ?) V prudkém slunečním světle a skorekcí třeba -2 stojí obraz v nexu fakt za p*d... S případnou obměnou techniky bych to bral do úvahy.
K tvému dotazu:

X-T2; symbol klíče; nastavení obrazovky; náh. EXP/VB v ruč. režimu; VYP (simulace expozice a vyvážení bílé je vypnutá, v hledáčku je normální obraz bez ohledu na to, zda koukáš do černého kbelíku nebo rychle otočíš objektiv do nebe - žádné korekce jasu se neprojeví, ani nastavení kompenzací)
X-H1; postup je stejný, pouze má delší nabídku a položka Náh. EXP/VB v ruč režimu je na druhé stránce.

Samozřejmě si lze na některé vnější tlačítko nastavit VYP/ZAP efektu expozice, aby člověk nemusel pokaždé chodit do menu. Zkratka k volbě NÁH.EXP/VB V RUČ. REŽ. je na 4. straně nabídky a lze ji umístit na kterékoliv z 9 funkčních tlačítek.

Focení s bleskem v interiéru není problém při výše popsaném vypnutí efektu expozice pouhým stisknutím tlačítka na těle. Vidím to v hledáčku stejně jako s DSLR. Pro doplňkový blesk efekt nevypínám, protože alespoň vidím zda stín ve tváři není přiliš hluboký, nebo třeba musím kousek ukročit, pro lepší situaci v osvětlení scény - blesk je jen jako doplněk pro vyplnění hlubokých stínů.

Jinak pokud vím, že budu fotit v plenéru s možností přímého protisvětla, stačí si vybrat kterou z veličin CLONA a ČAS mohu nechat variabilní. Já osobně nastavím variabilní čas s omezením směrem dolů, třeba na 1/200. Závěrku M+S a zatím jsem se nesetkal s tím, že bych měl v hledáčku bílo.

Abych to protisvětlo nějak demonstroval tak přikládám odkaz na snímek pořízený pro jednu zakázku, kdy jsem potřeboval pro fotosendvič sluneční šajn. Červenec 2018 a dělal jsem to jen velmi nerad, protože mám své čipy rád.
Měl jsem zapnutý náhled expozice, abych viděl při jaké cloně se mi udělají potřebné šajny. Pro jistotu jsem si vzal šedý filtr 3xEV. Tak jak je to na obrázku, tak to bylo v hledáčku EVF (žádné bílo).

Obrázek

Tak snad jsem to popsal dost srozumitelně. Doufám.
Naposledy upravil(a) hilda4sea dne 03 zář 2018, 14:09, celkem upraveno 1 x.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“