KTORÝM OKOM FOTÍTE? A AKO?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kadas152
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Benesov

Příspěvek od kadas152 » 26 bře 2009, 18:51

Fotím pravým okem i když mi jentak tak stačí dioptrická korekce.
Levým okem sleduju pohybující se focený objekt, k hledáčku levé nedokážu dostat 8O

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bjan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podebrady

Příspěvek od bjan » 26 bře 2009, 19:51

to: spachal
Tohle by nepomohlo?
http://gbjan.sweb.cz/pentax/ocnice.html
Nesundávám to prakticky nikdy z aparátu...
Už jsem to tady někdy dával, je to můj drobný výtvor.
K10D

Uživatelský avatar
Drahus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drahus » 26 bře 2009, 19:53

To ja mam zase problem si to supatko pre korekciu nastavit, lebo ked si posuniem korekciu doprava, dva krat mrknem a je zaostrene- oci sa mi prisposobia, dam to dolava, dva krat mrknem okom a to sa zase prisposobi.

S Kajfikom sme sa zhodli, ze je to lepsie ako HSM ostrenie- dva krat mrknut a je zaostrene :lol:

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 26 bře 2009, 21:15

:) SUper ostrenie podľa toho kam pozeráš predstavil už Canon. By som ho zažaloval za to, že Vám to ukradli :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 26 bře 2009, 21:19

bjan píše:to: spachal
Tohle by nepomohlo?
http://gbjan.sweb.cz/pentax/ocnice.html
Nesundávám to prakticky nikdy z aparátu...
Už jsem to tady někdy dával, je to můj drobný výtvor.
WAU :) Klobúk dole :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 26 bře 2009, 21:38

Pravé oko vede. A to s jednoho prostého důvodu.

Když člověk 9 let střílí tam to oko mám lepé vytrénované, taky na pravé oko vidím jasněji a ostřeji. :D A když potřebuji tak si levé zavřu, nebo nechám otevřené. Prostě podle potřeby. :-D :)

Myslím že 80% lidí neumí zavřít bude levé nebo pravé oko. To jsem někde četl, ale už nevím kde. :?
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
kolouch
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kolouch » 26 bře 2009, 23:08

Ta dioptrická korekce mě docela zajímá, já fotím levým, ale jen z důvodu, že se mi s ním lépe fotí a korekci hledáčku mám úplně vpravo (tuším že do plusu) a stejně i když AF zaostřím, tak nevidím v hledačku zaostřený předmět ostře, ale fotka ostrá je, když ostřím MF a zdá se mi to v hledáčku ostré, tak fotka je mázlá. Tohle řeší ta udělaná očnice? Zjistil jsem, že lidé co znám a fotí pentaxem mají stejný problém, že by měli všichni špatné oči? Spíš jsme mysleli, že by pomohlo nějaké seřízení hledáčku v servisu ..

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 27 bře 2009, 01:25

>bjan: dik za snahu, ale nepomohlo. Mozna trochu tim, ze bych mel nos dal od displaye :D .. Skoda popisovat, ale je to takova zajimava exotika, vetsina lidi ma hlavou zpracovany podhled z obou oci 'zaroven' a 'zkrizeny' (leva hemisfera mozku zpracovava informace z praveho oka a opacne), ja ne. Takze to tak trochu souvisi s perspektivou atd., proste pouzitelne je jen to jedno oko, zaplatpriroda za nej .. Ale jinak vse v pohode, mam dve ruce, jednu hlavu atd., netreba se me obavat :D
Ale clanek je to pekny, vim o nem, klobouk dolu autorovi :]
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 27 bře 2009, 11:06

No a ešte niečo čo s touto témou súvisí ale viac menej s tými čo nosia len brýle :) Ja nosím brýlky aj môj kámoš tiež.

Ale keď ja fotím, tak sa sklom z okuliarov nalepím na tú očnicu a po každom zábere môžem čistiť aj brýlky :)

Ale on sa nejak zvláštne díva že sa nedotkne očnice, ciže sa neprilepí sklom z okuliarov na tú gumenú očnicu.

Ale potom mam ja pocit akoby som sa neponoril úplne do deja situácie pred objektívom...Hmmm.

Máte tiež také skusenosti, alebo snímate pred každým záberom brýlky dole a potom zas späť ?
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 27 bře 2009, 12:41

fotim s okuliarmi na prave oko, pred tym som skusal aj bez okuliarov, ale to som poriadne nevidel, co sa deje okolo mna (teraz mam dvojky D do dialky).
Ano, sklisko mam stale upatlane od ocnice. Horsie je to ked sa mi rosia, alebo ked sa potim - vtedy je to zle
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Příspěvek od Pavel41 » 27 bře 2009, 12:48

vjacesslav píše:No a ešte niečo čo s touto témou súvisí ale viac menej s tými čo nosia len brýle :) Ja nosím brýlky aj môj kámoš tiež.

Ale keď ja fotím, tak sa sklom z okuliarov nalepím na tú očnicu a po každom zábere môžem čistiť aj brýlky :)

Ale on sa nejak zvláštne díva že sa nedotkne očnice, ciže sa neprilepí sklom z okuliarov na tú gumenú očnicu.

Ale potom mam ja pocit akoby som sa neponoril úplne do deja situácie pred objektívom...Hmmm.

Máte tiež také skusenosti, alebo snímate pred každým záberom brýlky dole a potom zas späť ?
No, já jako taky "brejlovec" musím přiznat, že ač jsem zkusil snad všechny možné kombinace (bez brejlí + korekce, brejle "autové - na dálku" + jiná korekce, brejle "počítačové" + jiná korekce :roll: ), dokonale nekontroluji ani ostření, ani zorné pole... Prostě musím spolehnout na AF - zaplaťpámbu za Pentax, který i s manuálními skly včetně M42 tohle umožňuje ! Zjistil jsem totiž, že když se pokouším s manuálním objektivem (třeba s konvertorem), který "pípá" v hledáčku nespolehlivě, zaostřit v jakékoliv kombinaci (normálně taky "lepím" sklo brýlí na očnici, ale není nic platné rezignovat na zorné pole a oddálit oko ), v naprosté většině je výsledek "mázlý"... :cry: Ojojoj, kdeže mladé oči jsou... :lol:
Pavel

Uživatelský avatar
veka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvek od veka » 27 bře 2009, 13:40

taky nosim bryle, ale mam je nastesti celkem slabe (jenom 1.25 na kazdem oku), koukam se zasadne pravym okem, leve si vetsinou zavru a bryle mam sundane, nejak se mi jeste nepovedlo divat se dobre do hledacku s nasazenyma brylema, nevidim tam vsechno co potrebuju, aniz bych musel moc hybat hlavou a kdyz se divam normalne do hledacku bez bryli, tak mam vse ostre a soustredim se pouze na to co fotim a nerusi me nic kolem
Pentax K-7, Sigma 10-20mm, Tamron 17-50mm/2.8, Pentax 50-200mm, Pentax FA 50mm/1.4 Velbon Sherpa 435, CPL, system Cokin

kwaker
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od kwaker » 27 bře 2009, 15:14

radecc píše:Teda vy jste šprýmaři :lol:
ja koukam levym a upatlu si nosem vždy display :? pravym vidím blbě
Pentax Ist DL + smc DA 18-55
Stativ Velbon

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 28 bře 2009, 00:44

To sa stáva pravidelne aj mne. Predtym som mal aj nalepenu foliu ale ta sa coskoro poskriabala az tak ze nebolo dobre vidno co je na LCD :) Este ze to sklo je odolnejsie :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Voloda
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Pohled do hledačíku

Příspěvek od Voloda » 01 dub 2010, 17:27

Som ľavák a fotím vždy pravým okom, ktoré mám vytrénované ale už aj preťažené z dlhoročnej práce za počítačom (suché oko) a tak som zistil, že keď chcem dobre ručne zaostriť musím poriadne pritlačiť oko ku očnici čím ešte viac ho zaťažujem, preto od dnes skúšam prídavný hľadáčik 2,3x so slnečnou clonou. Dá sa ním síce dobre ostriť, ale nevidieť na údaje ani na celý obraz, ktorý treba komponovať na pôvodnom hľadáčiku - mala by sa dať dvihnúť ale nejak mi to nejde. Vie niekto odporučiť ktoré prídavné zväčšovacie hľadáčiky sa vám osvedčili. Osvedčil sa niekomu uhlový hľadáčik a aký?
PENTAX FRIENDS FOR VISUAL 3D FOTO: K20, *istD, FA 1,8/31mm AL Lim., DA 4/15mm ED AL Lim., FA 1,9/43mm Lim., DA*2,8/50-135 ED AL (IF) SDM, DA 4/16-45 ED AL, blesk AF360FGZ

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“