20 nejprodávanějších aparátů na japnském trhu za rok 2008

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 03 úno 2009, 09:22

Věřím,že kvalita Hasselbladu zůstane přes všechny krize, jejich firemní strategie je odlišná od takových gigantů jako PX Sony Canon a další.Nejde jim jen v první řadě navyšovat zisky a odměny akcionářů a nenažraných manažerů a představenstva co nejvyššími prodeji v podstatě čehokoliv.V tom je ten základní rozdíl.Je v tom také i velký kus fandovství a týmový spolupráce pro týmovou spolupráci ne pro vyšší platy.Něco co tady ještě moc neumíme ocenit a ani se s tím moc nesetkáváme.Tak snad proto si kvalitu i cenu taková firma drží- rollse royce v autech harley d. v motorkách
colnago v silničních kolech atd apod. Kamarád jeden kousek Hasselbladu za 1mil. splatil minulý rok a fotí s tím i venku.
Byl bych rád aby se taková kvalita takových firem na celém světě udržela a s ní i cenové hladiny.Aby nemusely s cenami dolů protože pak jde dolů i vše ostatní kromě č. prodaných kusů.Kdo chce kvalitu ten pro to prostě musí hodně obětovat.
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 28 pro 2009, 19:42

Rok 2009 zaznamenal obrat k lepšímu:
http://translate.google.com/translate?h ... google.com

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 28 pro 2009, 19:56

.....ale K-x má výborný výsledek.... jak dlouho je na trhu..?? K-x vyjít na počátku roku... docela by mě zajímalo pořadí...
Pentax

Uživatelský avatar
broskit
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Malá Haná

Příspěvek od broskit » 29 pro 2009, 12:49

fjo píše:bez ohledu na cenu a vztah k Pentaxu by to byl Nikon D3x...

...ale o vlastně kecám... bez finančního omezení by to asi byl blbej Hasselblat H3DII-60... akorát s tím omezením, že tento model se začne prodávat až v příštím roce... :-D)))
No kdyby byla tahle možnost, tak by si chtěl omakat tuhle mašinku
Mamiya 645 AFD III
http://www.mamiya.com/645afd-iii.html#Video
na film i digi stěnu

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 29 pro 2009, 13:17

...jj, Mamči jsou mi také sympatické... teď, ty nové modely nevypadají špatně... a to jsou myslím 6x6 ne..??
Pentax

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 29 pro 2009, 14:10

Mno... zajímavá debata.

Hlavně třeba

"bez ohledu na cenu a vztah k Pentaxu by to byl Nikon D3x......ale o vlastně kecám... bez finančního omezení by to asi byl blbej Hasselblat H3DII-60... akorát s tím omezením, že tento model se začne prodávat až v příštím roce... Very Happy)))"

Něco Vám ukážu... ju? Jukněte na moje poslední 2 fotky a najděte 10 rozdílů.

Obě jsou foceny v rozmezí hodiny při "testovací procházce" s přítelkyní... 1 je Hasselbladem H3D - 39 (takhle si tak nějak představuju výstup 645D) a jedna mou starou K10D s Tamronem 28-75. Jsou ořízlé na stejný formát. Poznáte jaká je focena čím bez koukání do EXIF?

Když samozřejmě pominu, že to jsou oboje jednoduché fotky a ta s Pentaxu není retušována (oboje jsou jen fotky pro soukromé účely).

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 29 pro 2009, 14:12

...ještě ten odkaz... :-)
Pentax

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 29 pro 2009, 14:16

je to tady v galerii... moje poslední 2 fotky

Uživatelský avatar
Holman
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Holman » 29 pro 2009, 15:31

To nejde porovnat - jsou to odlišné záběry. Víc se mi líbí ten druhý, tzn. vlevo.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 29 pro 2009, 18:58

Holman: to není o srovnání... k tomu by bylo potřeba hlavně větších fotek.

Šlo mi o něco jiného... ta jedna fotka je focená systémem za 600 tis a ta druhá systémem za 10 tis. Vidíš někde diametrální rozdíl? Na papíře o A4 (a v podstatě i A3) by byl výsledek stejný.

Myslim, že většina lidí si stále tak-nějak neuvědomuje, že foťák je fakt jen černá krabička.

Většina "fotoamatérů" sní o digitálním SF, ale i když by si ho jednou koupili... fotky to samo nezlepší. Perfektních výsledků je schopná jakákoliv dnešní zrcadlovka.

Ale hlavně... focení se stěnou je občas fakt pořádné maso. Zlatejch 35 mm. Myslim, že většina lidí, kteří SF nepotřebují by neměnila. Těším se na 645D. Myslim, že tahle generace strojů by mohla přinést flexibilitu do stojatejch vod (jako Leica S2).

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 29 pro 2009, 20:42

miky_lbc píše:
Myslim, že většina lidí si stále tak-nějak neuvědomuje, že foťák je fakt jen černá krabička.
Většina "fotoamatérů" sní o digitálním SF, ale i když by si ho jednou koupili... fotky to samo nezlepší

:idea: :idea: :idea: :idea: a niektorym nepomoze ani lmt sklo :)
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Příspěvek od strecha » 31 pro 2009, 01:56

miky_lbc píše:Mno... zajímavá debata.

Hlavně třeba

"bez ohledu na cenu a vztah k Pentaxu by to byl Nikon D3x......ale o vlastně kecám... bez finančního omezení by to asi byl blbej Hasselblat H3DII-60... akorát s tím omezením, že tento model se začne prodávat až v příštím roce... Very Happy)))"

Něco Vám ukážu... ju? Jukněte na moje poslední 2 fotky a najděte 10 rozdílů.

Obě jsou foceny v rozmezí hodiny při "testovací procházce" s přítelkyní... 1 je Hasselbladem H3D - 39 (takhle si tak nějak představuju výstup 645D) a jedna mou starou K10D s Tamronem 28-75. Jsou ořízlé na stejný formát. Poznáte jaká je focena čím bez koukání do EXIF?

Když samozřejmě pominu, že to jsou oboje jednoduché fotky a ta s Pentaxu není retušována (oboje jsou jen fotky pro soukromé účely).
Tak se priznavam ze jsem se musel podivat do exifu, protoze jsem nepoznal, ktera je cim focena (teda trochu mi napovedela uvedena ohniskova vzdalenost uvedena pod fotkou ;))
Pro nejake presnejsi srovnani by to asi chtelo dve identicke fotky, ale tohle pro jednoduchou predstavu o dnesnich moznostech techniky staci. Sam jsem byl pred pulrokem prekvapen co vsechno dokaze K10 kdyz jsem na ni poprve nasadil pevne sklo...:)
Takze jak to tak byva, tak system je tak dobry jak je dobry nejslabsi clanek systemu ;) Dokud jim bude sam fotograf, tak nema smysl uvazovat o poslednim vykriku technologie, ktery stejne lepsi fotky sam neudela..."Skvelou zbrani se stava az v rukou zkuseneho lovce :)"
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 03 úno 2010, 13:16

Tak občas kouknu na http://bcnranking.jp/category/subcategory_0008.html a nestačím se divit. Pentaxy se prodávají stále velmi dobře, a to nejen K-x, ale i K-7.
Canon a Nikon jsou samozřejmě neotřesitelní vůdci smečky, ale stejně teď pod Hoya vedením Pentax zažívá úspěchy, o kterých se mu dlouhá léta ani nesnilo. Všimněte si, že v žebříčku, kde má Pentax několik velmi pěkných pozic, je jen jedna zrcadlovka od Sony a žádný Olympus...
Doufám že si toho všimnou u Tamronu a Tokiny a začnou vydávat víc objektivů i v našem bajonetu.

Uživatelský avatar
Bukic
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 141
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Dubnica - Brno

Příspěvek od Bukic » 03 úno 2010, 13:54

Naco by vyrabali? Co nieje Pentax je bud divne alebo smejd :evil:
K10d; Pentax A 50/1.7; Sigma 30/1.4DC EX; Pentax SMC A 135/2.8; Cosina 70-210/4; Sigma EF-53 DG SUPER :-)

Uživatelský avatar
aes
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 582
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blava - DNV

Příspěvek od aes » 03 úno 2010, 14:30

Mna prijemne prikvapuju prave vysledky Panasonicu. Mal som od nich ultrzoom a bol som s nim spokojny a tak im fandim. Ocividne prave ich marketing a spravne zacielenie na trhove diery im priniesli behom velmi kratkej doby vyborne predajnosti a oblubenost ich fotakov. Z racionalneho dovodu by som si mikro 4:3 system nekupoval, ale musim uznat, ze napriek tomu si nasli miesto medzi top 3 najpredavanejsimi znackami aj medzi zrkadlovkami a trhli tak davno overene znacky.S tym malom, co ponukaju su to nepopieratelne kladne vysledky.
K10D + 18-55/3.5-5.6, Sigma 10-20/4-5.6, Tamron 28-75/F2.8, PX 55-300 4-5.6
http://picasaweb.google.sk/aesace ,
http://albums.photoonweb.com/aes/

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“