Krajinný detail

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 714
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 12 říj 2023, 05:53

Teším sa na ďalšie. Turecko je zaujímavé krajina.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1428
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 12 říj 2023, 21:06

Díkes moc JoV :) :? , tak tedy přidám další z města İznik i s osobním komentářem.

Přesunuli jsme se krásných cestách z Bursy do İzniku, prohlídka nově otevřeného muzea viz. aspoň trochu historie v moderním zpracování a krásné budově, neplánovaná prohlídka místního farmářského trhu, ani náš turecký kolega o něm nevěděl, že se koná, opevnění kolem města atd.

https://sk.wikipedia.org/wiki/İznik

Osobní komentář :

Protože jsme díky přesunu nestihli oběd, tak náš přítel koupil v pozdním odpoledni každému místní specialitu (něco jako pita + sýr uvnitř) a k tomu nápoj jogurto-kefírového typu. Obě dvě pochutiny vynikající. Já jsem však podvědomě tušil, že to pro mě není optimální řešení, kefír a zmrzlinu konzumuji zásadně doma :) . No nic, tour pokračovala dál, za asi 1 hodinu byla večeře. Excelentní, zeleninové saláty, masové speciality, desert, čaj......Vždy, (i u nás) sebou vozím proti nepříjemným vnitřním projevům lék a uvedu i název Loperon, je však třeba brát trochu dopředu. Říkal jsem si, jedna tabletka stačí, chyba, bylo třeba dvou. Ale už bylo pozdě. Zaplatili jsme, zdvihli se a pokračovali v pohybu dál. Pro mě však nastalo období temna, říkám našemu příteli svou chabou angličtinou, najdi WC nebo se do 5 minut pos... :) . Chytl mě za ruku a letěli jsme tím trhem jako vítr. Křičím na něho zpomal, nebo bude zle už za minutu. Tak jsme rozvážným krokem došli k veřejnému WC, obsluha v pohodě, relativní pořádek, ovšem otevřené kabinky pouze s tureckými záchody. Bundu, fotobrašnu a telefon jsem předal kolegům již po cestě....., kabinka bez háčků, úchytek, světla na čidla, hadice jak na zahradě na spláchnutí. Tož to už jsem definitivně pochopil, že mě karma doběhla :) . Volám na obsluhu, máte evropský styl hajzlu, jo máme, první zprava. Obsazen! Buším na dveře, prosím....a nic. Za minutu díky bohu? vyšel mladý chlapec a já jsem se zachránil od mezinárodní ostudy :) . Partia se smála ještě dva dny, já moc ne :) .

Opevnění İznik

Obrázek

a pohled na jezero s max. clonou

Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 714
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 13 říj 2023, 05:59

Povestné turecké hajzle. Ak si dobre pamätám tak som sa s niečím takým stretol ako decko v Bulharsku a nie som si celkom istý či som niečo podobné nevidel aj v Taliansku v prímorskom kempe. Ale tam to možno mohlo mať aj nejaký iný účel. Neviem. Každopádne som aj kvôli tomuto rád že žijem západnom civilizačnom okruhu. :D

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 809
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: Krajinný detail

Příspěvek od likelayk » 13 říj 2023, 19:26

Isaacu, v Turecku jsem sice nebyl, ale obě situace jsou mi dosti dobře známy. Takže jsem se u čtení nejen pobavil, ale i vcítil :D
Pro JoV - ta růže z chalupy se mi líbí :?
atti - hrozno se nám letos podařilo před ptáky zachránit, takže je doma, na rakytník se chystám

Dám něco z ukončení česnekobraní :D

Obrázek

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1428
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 17 říj 2023, 19:22

Hezká česneková likelyak :) :? , včera jsem si večer dělal své speciální topinky :?

Děkuji za zastavení JoV (taktéž jsem to taky zažil v Bulharsku, +- 45 let dozadu) a likelayk :) , opustím pro mě bolavé téma :) a přidám zde poprvé 2 fotky z mobilu. Používám mobil od té doby, kdy u nás tehdejší Eurotel začal s touto telefonní službou, to byla hodně drahá záležitost. Vždy jsem používal tlačítkové Nokie, před cca 3 lety jsem přešel s velkou nechutí na dotykový model. Jedná se o Motorolu g8 power, snad to píši dobře. No, už jsem si zvykl, fotil jsem s ním pouze nutné dokumenty, místa kde parkuji, sem tam nějakou věc doma atd., + nějaké video. Není to žádný foto přeborník, telefon naprosto ok, foto asi dnes hodně (pod)průměrné. Ale trochu jsem pochopil, že může (při dobrém nastavení), ale asi i bez něj, posloužit při nedostatku času jako jistá náhrada klasického fotoaparátu, zvláště kompaktu. Je to rychlé, samo pracuje, zvláště pro osobní dokumentární fotky. Potomci používají Apple, tam je to dle mého názoru po stránce foto dost jinde, existují určitě i jiné kvalitní fotomobily. Není to zábava jako s aparátem, ale chybějící čas, rychlost, váha atd. mě donutila mu dát šanci, a v podstatě proč ne? Z tisíců fotících lidí, co jsem viděl, bylo asi 10, kteří měli zrcadlovku či bezzrcadlovku (převážně Japonci či Korejci).
Je to pouze moje poznámka k focení ve (velko)městě.

Obrázek

z auta

Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 714
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 18 říj 2023, 05:38

Interiér bieda, exteriér OK - čo sa týka kvality výstupu.
Manželka má tiež nejakú motorolu a keď ide niekam sama na nejakú služobku, tak fotí iba ňou. Foťák sa jej nechce ťahať. A musím konštatovať že tie fotky sú úplne v pohode do fotoknihy (samozrejme robím aj nejaké úpravy).
Inak tlačítkovú nokiu používam stále. Mám ju už X rokov - stála vtedy nejakých 20 eur. A ide stále. Máva občas nejaké horšie obdobia, ale vždy ju to doteraz prešlo. Nikedy stráca kontakt so simkou (prehodím do druhého slotu a zas mám na dlhšie pokoj), občas má obdobie že sa sám vypína. Ale tie problémy trvajú tak týždeň, dva a väčšinou keď si poviem že asi je načase kúpiť nový, prípadne ma rodina chce dotlačiť do smartfónu, tak sa akoby zázrakom zotaví a funguje ako nový. :lol:
A hlavne ho stačí dobyť tak raz za týždeň a zrejme by vydržal aj dva.

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1428
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 18 říj 2023, 19:46

Nokia je taktéž JoV (sice již nepoužívaná) doma důkladně schováná :) , co cca 2 měsíce ji dobíjím, zkontroluji zda jede, ale ten progres se zastavit už nedá :) . Tisíce hodin jsem s nimi provolal. Mám v krabici snad všechny typy, které jsem od asi 93 roku používal vč. nabíječek, pouzder, i dřevěného dekoru. Musím si u té Motoroly asi proštudovat nastavení, fotky v originální velikosti jsou podstatně lepší, ale jak je mým zvykem, dodrbu to v tom PP. Zmenšování mi dělá u nich problém, ale je to zatím záložní zdroj :? . Taky je asi chyba ho držet jen v jedné ruce ve špatných světelných podmínkách, což už dělat nebudu, ISO drží dobře, ale čas je dlouhý, takže je nutné ho stabilizovat obouručně. Jinak moje sestra dělá ty fotoknihy v počtu desítek ks ročně, ale fotí nějakým starším Iphonem, ale výstup ji leze z toho dost fajn, kromě ořezu nechává (úpravy) na výrobci.

Přidám ještě 3 kočkopsí, je jich všude hodně volně pobíhajících, překvapil mě zájem lidí, jak se k nim chovali vč. krmení. Jejich přechod dost frekventovaných cest byl famózní :) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 714
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 19 říj 2023, 05:15

Pekná cica. Dcéra by sa tam zbláznila. Tá keď vidí mačku, tak väčšinou do pár sekúnd sú kamarátky.

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1428
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 21 říj 2023, 20:39

Tak to máme s těmi dcérkama to samé, svého času jsem musel dokonce kočkám dělat boudy jak pro psa :) :? , ale navíc měly i závěs + zateplení z polystyrénu. Ovšem naše labradorka tak z koček nadšená nebyla, takže ta byla paní domácí na zahradě a kočky u vchodu do baráku (děleno plotky). Už je to bohužel pár let zpátky. Ale mám pocit, že jednu tu kočkoboudu mám pořád v zahradní chatce.

Přidám ještě 3

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PS jedná se o figuríny v nově rekonstruovaném historickém divadle

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 809
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: Krajinný detail

Příspěvek od likelayk » 22 říj 2023, 23:27

isaacu, kupole pěkné, turecký kocour jako náš, turecký umělý chlap jako živý :D
JoV jenom kecá a fotku nedá

Já chtěl dát fotku, ale spletl jsem se a navíc mi to nešlo nahrát normálně, ale jen jako odkaz na link, nevím, co se zase děje, nejde to smazat, tak je tam jeden kýčák, no :roll:

Obrázekhttps://www.pentaxfriends.eu/ext/dmzx/i ... eb8b11.jpg

ale musím říct, jak tak na to koukám, že se mi ty bílé převalující se mráčky na obzoru docela líbí
jako by je tam někdo speciálně foukal :D
Naposledy upravil(a) likelayk dne 22 říj 2023, 23:45, celkem upraveno 2 x.

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 809
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: Krajinný detail

Příspěvek od likelayk » 22 říj 2023, 23:43

Původně jsem chtěl dát toto.
Tak jsem to později zkusil a ono to šlo :D

Dnešní západ z okna

Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 714
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Krajinný detail

Příspěvek od JoV » 23 říj 2023, 05:47

Padla tu výzva nech len nekecám, tak nech sa páči - trochu historických detailov + nejaká horská kvetena v trochu netradičnom formáte.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 810
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Krajinný detail

Příspěvek od marian_r » 23 říj 2023, 19:09

to prvé okno je paráda

Uživatelský avatar
atti.hombre
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 595
Registrován: 21 led 2016, 14:37
Bydliště: Zvolen

Re: Krajinný detail

Příspěvek od atti.hombre » 28 říj 2023, 14:55

Isaacu- to že sú to figuríny by som neuhádol :-D

likeayk - západovka atmoškou pecka :-D

JoV - to stečené okno sa mi tiež páči :-D

Vytiahli ma v jednu sobotu na ukončenie jazdeckej sezony na neďaleký ranč... vzal som 300/4, reku, bude to pecka voľba :-D OMYL! Bolo to tak malé, ža ak som chcel koňa dostať do záberu celého, musel som z ranča odísť na o 30 m vzdialený most cez jarok :-D ... fotka odtiaľ ...

Obrázek
Pentax K-3II, hd da 20-40 ltd, smc da 15/4.0 ltd, smc da 21/3,2 ltd, smc da 40/2,8 ltd, smc da 70/2,4 ltd, hd da 55-300mm f/4,5-6,3 PLM, smc da* 300/4, Sigma 30/1.4 dc hsm, dfa 100/2,8 wr macro, Laowa 12/2,8

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1428
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Krajinný detail

Příspěvek od isaacasimov » 01 lis 2023, 20:42

Velmi pěkné fotky ode všech likelayk, JoV a atti :) :?

přidám ještě 2 loďky :)

Obrázek

Obrázek

nyní jsem fotil u nás několikrát s Fuji X30 (pořád dobrý kompakt na procházky + světelnost s mírně větším senzorem, ale je tak rozměrově blízko k malým Olýkům, že ho možná zde nabídnu k prodeji, ale poněvadž se skutečně vleze do kapsy podzimní bundy, tak pořád váhám :)) . Fotky jsou už v PC, ale ty úpravy jsou pro mě větším trestem, než aktuální robota na zahradě :) .

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“