Pentax CykloVlákno

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
peter_01
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Pentax CykloVlákno

Příspěvek od peter_01 » 29 pro 2020, 20:27

Je léto loňského roku a já se vracím z letiště v Břeclavi kde jsem byl koukat a fotit na Ms v letecké akrobacii,pln dojmů před domem dávám věci z auta když..mnoha roky promaštěný popruh brašny se protahl karabinou a brašna ve vteřině na asfaltu..na pohled dobrý ale při demontáži objektivu to drhlo..trochu hnutý bajonet.Tak balík směr Praha,nacenění oravy nebyla katastrofa a zbývalo jen čekat na hotovou opravu.V průběhu měsíce a půl(priorita nezáruční opravy nulová) jsem trochu víc začal jezdit na kole..Ne že bych nejezdil i předtím,ale o cosi míň..Po pár týdnech mi to začalo jet o hodně dost líp,najednou jsem se pouštěl do kopců o kterých se mi mnoho let ani nesnilo..je mi 57let..
Tak sečteno..za pár tisíc co stála oprava(opravený foťák ostří líp než před nehodou) mám kondici jakou už dlouho ne,teď se kolu věnuji o cosi víc..a focení taky.
Co vy jak se dělíte o ev. druhé hobby?

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Pentax CykloVlákno

Příspěvek od richard_strouhal » 29 pro 2020, 21:33

Já jsem k tomu došel v obráceném pořadí, běhal jsem a jezdil na kole, pak jsem před čtyřmi lety utekl hrobníkovi z lopaty a omezil sport a začal fotit :-) Kolik fotek jsem letos udělal nevím, ale mám za letošek naběháno cca 1 400 km a na kole cca 4 000 km (jelikož to tu máme trochu kopcovaté tak dohromady kolo a běh cca +46 000 výškových metrů) ...jiné koníčky už nemám (kromě manželky a tří dětí :-) ).
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Pentax CykloVlákno

Příspěvek od bedo. » 30 pro 2020, 08:11

Ja by som ešte k behu a cyklistike doplnil aj turistiku. Inak samozrejme, tak ako mám viac aparátov, mám aj viac bicigľov. Lebo každý je optimalizovaný na niečo iné - žiletka na cesty, full do terénu, HT keď sa neviem rozhodnúť atď. :-)

DavidM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 28 črc 2019, 18:24

Re: Pentax CykloVlákno

Příspěvek od DavidM » 30 pro 2020, 12:14

no kdysi :) tak kolem roku 1998??? jsem začal trošku jezdit -> v kuse asi 70-80km a z prdele si zajel 24hr. závod a a a a a :) skončil druhej a najel 512km, což se tehdy moc lidem nepovedlo a navíc netrénovanejm. A to jsem stihnul i 3 hod. chrupanec. Pak jsem tomu propadnul mnohem více, pořádné silniční kolo, ročně najezdil kolem 15kkm, nejvíc to bylo asi 20kkm. Zamiloval si Itálii, Rakousko, Švýcarsko, prostě Alpy... trávil tam dovolené, už v květnu vyrážel na Glokáč, občas jel za rolbou :) občas spadla na silnici lavina :). Přešlo to ehm trochu do extrému, začal jsem jezdit Brno-Praděd-Brno (od baráku 300km a 3000m nastoupanejch), zajel jsem to v sobotu a protože v neděli nebylo co dělat, tak jsem si to švihnul opakovaně. Jenže čím dál více úrazů po srážkách s autama, likvidační bouráky (napíšu klidně naschvály) kdy do vás čelně vrazí dodávka a řidič se tomu prý strašně smál... nevím, bylo bezvědomí, moc špitálů) .... -> navíc se začala projevovat nějaká srdeční arytmie -> na nic se nepřišlo -> prostě jsem ze dne na den pověsil kolo na hřebík a přešel na jeskyňaření, kterému jsem dost :lol: propadnul, následovala jednolanová technika, trošlilinku potápění, měření v jeskyních, studium geologie + nastalo focení. Takže dneska koukám na silničku v pokoji, v rámci kondice zajedu 2x v týdnu na spintrenažeru a v práci si občas zavesluju. Na kolo se nechci vrátit

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 758
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax CykloVlákno

Příspěvek od Vnosek » 30 pro 2020, 15:23

Kluci smekám, jste blázni :)
Já se byl dneska projít s kočárem (2km) a doma jsem si nemohl vyzout boty :D :D :D

Uživatelský avatar
Kulich999
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2019, 09:00

Re: Pentax CykloVlákno

Příspěvek od Kulich999 » 04 led 2021, 12:12

Já mám vždycky takové nějáké období, kdy jsem více aktivní. Asi nejvíce jsem na kole jezdil v době kdy jsem byl na střední (2000 - 2004). Pocházím z vesničky kousek od Třince, takže kopce po okolí mám docela dobře nejeté. Bohužel nevím kolik jsem toho najezdil, záznamy jsem si nevedl, ale v podsatě jsem jezdil každý den, kdy to počasí dovolilo (od jara do podzimu). V roce 2004 jsem šel na vysokou a z pravidelného ježdění se staly občasné vyjíždky každý druhý víkend.

Takhle něják to pokračovalo až do roku 2012, kdy mi ukradli první auto (zlodějská klasika - ovce, v combi, v metle, v dehtu a na hlinach). Nějákou dobu trvalo handrkování s pojišťovnou a pak koupě dalšího auta, takže jsem se během toho období zase vrátil ke kolu a dával jsem cca 3000 - 3500 km. Občas i s foto výbavou v batohu. To pokračovalo až do roku 2016, kdy jsem koupil dům a narodil se mi první syn. V podstatě jsem přestal se sportem úplně.

To se změnilo až v půlce roku 2019, kdy jsem už nemohl zapnout ani jednu košili a ná váze bylo místo obvyklých 70-75 kg nějákých 95 kg :-D Bohužel jsem ještě nepřišel na to jak skloubit dvě malé děti, manželku, práci, atd. s pravidelným ježděním na kole (člověk přeci jenom potřebuje aspoň dvě tři hodinky), takže jsem začal běhat. Důvod je jednoduchý stačí pár věcí, vyběhnu kolem páté šesté ráno, před prací, kdy rodinka ještě spí a každý druhý, třetí den si dám 6 - 10 km (podlé nálady a času). Teď v zimě je to horší, ale dá se to. Za rok 2020 to bylo celkem 790 km.

Nicméně, kolo se taky pomalu vrací, čtyřleťák odhodil pomocné kolečka, dvouleťák sedí v sedačce a kratší cyklo výlety už dáváme.

Samořejmě do toho patří taky nějáká turistika a lyže. Teď s malýma dětma jsou ty procházky kratší a místo výšlapů jsou spíš výjezdy lanovkou, ale aspoň něco. Na lyžích jsme nejvíce jezdili mezi roky 2008-2016 kdy jsme každý rok vyrazili na týden někam do Alp (nejčastěji kvůli ceně a podmínkám do Francie) a každý den znamenaly najetých desítky kilometrů (bez lanovek) a stovky fotek :-D. Loni jsme staršího zkoušeli postavit poprvé na lyže, já jsem si to moc neužil, spíš jsem v přeskáčích běhal kolem něj, ale náznak zlepšení tu je. Tuto zimu, trochu překopal naše představy covid, ale snad se to brzo zlepší...
www.michalkubis.cz

Pentax KP | Sigma 10-20 f4-5.6 | Pentax 18-135 f3,5-5,6 | Pentax 16-50 f2.8 | Sigma 30 f1.4 Art | Pentax 50-135 f2.8

EX: K5|K100D|Pentax 18-55|Tamron 17-50 f2.8|Pentax A 50 f1.7|Pentax FA 50 f1.4|Sigma 70-300 f4-5.6

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“