Fotografický sen...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografický sen...

Příspěvek od Alf » 30 led 2019, 00:49

Mount Rainier je jedna z nejnebezpečnjších sopek na světě (kromě supervulkánů) Stejně jako Saint Helens je to stratovulkán, rozdíl je ten, že okolí Saint Helens bylo při výbuchu neobydlené, jenže Moutn Rainier je v blízkosti Seattlu, a mnoha menších měst, která budou pohřbená popelem, ale ještě větším nebezpečím jsou ledovce na Mount Rainier, které okamžitě roztají a vytvoří obrovskou vlnu vody a bahna ta jistě smete desítky měst.
Není otázka jestli se to stane, ale kdy. Mout Rainier je již pozadu z výbuchem (oproti standartu). Jestli se výbuchem rozpůlí jako Saint Helens (pohání je identické magma) bude to masakr.

Je tam překrásná příroda, ale je to uplně na druhé straně USA, tedy cesta tam letecky by byla vyčerpávající. Nevím jestli se tam kdy podívám. Proto je to "Fotografický sen"
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1410
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografický sen...

Příspěvek od slavek » 30 led 2019, 07:18

Zrovna na západě USA, je těch stratovulkánů v Tichomořském kruhu ohně celkem dost :-) pár už jich v relativně nedávné době (z geologického hlediska) vybouchlo, většina ne. Nemyslím si, že se toho někdo z nás tady dožije, ale u sopek je zajímavé právě to, že člověk nikdy neví :-) St.Helens jsem si užil, Mt.Rainier bohužel ne - na druhé straně byly požáry a na Rainier nebylo skoro vidět :-( takže fotit Rainierovskké východovky a západovky mám zařazeno také do dalších snů. Příroda na těch alpských loukách tam je taky úžasná...

Fotografických snů mám hodně... Kostarika, Afrika, Madagaskar, Antarktida, Svalbard, Chile, Venezuela, focení velryb z vrtulníku... z dostupnějších to jsou Lofoty, jarní orchideování ve Středomoří, tetřívci v našich horách... ale největší a nejméně dostupná je asi ta Antarktida

Pokud bych mluvil o fotografickém snu z hlediska techniky, tak Pentaxí moderní 400/2.8 :-D :-D spokojil bych se asi i s 500 nebo 600/4 ale jsem vlastně rád, že teď nic takového neplánují, protože bych si to stejně nemohl dovolit, šeřil bych spoustu let a Pentaxu by vývoj vycuc hodně peněz, co by se u něho moc dobře nevraceli... Pokud něco dostupnějšího, tak originál Pentaxí DFA* širokáč monofokál nebo zoom kolem 15mm :-D píšu DFA* Pentaxího designu, ne 15-30 o už mají. Není špatný, ale dávat se mi kupu penněz za něco, co bych pak chtěl vyměnit za pořádnýho Pentaxe se mi nechce. Uvidíme co a jestli něco oznámí na CP+ (to je asi nejbližší příležitost, kdy by mohl, ne?), nebo alespoň upřesní roadmapu a přiřadí ohniska k těm neurčitým objektivům.
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fotografický sen...

Příspěvek od Miro2 » 31 led 2019, 11:10

2Jindras: Chápu, ale narážel jsem spíše na tu částku kterou jsi zmínil. Hodně lidí si myslí, že je potřeba mít našetřené statisíce, abys mohl cestovat, ale ono to tak není. Pokud zrovna necestuješ s Fisherem all-inclusive :D

2alda: Díky, držím pěsti, ať se zdravotní problémy vytratí co nejrychleji.

Abych se vrátil k tématu, můj sen ani tak není o tom co, ale jak bych chtěl fotit. Nejen mít tu představivost, ale také trpělivost.
Při cestování ve skupinkách o dvou a více lidech je ale problém, že tu trpělivost musí mít všichni členové skupiny.
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“