Fotokniha

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Radimbo
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2017, 20:20
Bydliště: Hrusice

Fotokniha

Příspěvek od Radimbo » 02 led 2019, 16:10

Ahoj všem … na posledním srazu někdo v hospodě ukazoval krásnou kvalitní fotoknihu … poradíte kde se dá pořídit? Díky
Radimbo
K-30, K-3, Sigma EX 10-20 f3.5, Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS HSM, Pentax SMC-DA 18-135 WR, Pentax SMC-DA 40 f2.8 Limited, Pentax SMC-DA 15 f4 Limited, Pentax SMC-M 50 f1.4, Takumar S-M-C 50 f1.4

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Fotokniha

Příspěvek od bedo. » 12 dub 2020, 15:56

Nie je to priamo odpoveď, ale nechcem zakladať nové vlákno, keď tu už jedno s takým názvom je. V utorok mi došla CEWE fotokniha (ale nechal som ju pre istotu pár dní v karanténe). Moja druhá od nich, kvalita tlače aj väzby veľmi dobrá, povedal by som. Samozrejme nie je to monitor, na papieri to proste vyzerá trochu ináč, menej "šťavnato". To je ale obmedzenie CMYK procesu, nie chyba CEWE.

Obrázek

Rozmer zhruba A4, tvrdá väzba.

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Fotokniha

Příspěvek od isaacasimov » 22 dub 2020, 20:13

Dovolím si přidat odkaz na akci od HappyFoto (odkaz mi byl zaslán sestrou, nechává si u nich dlouhodobě dělat fotoknihy, osobně se mi zdají zdařilé, na to, že je fotí mobilem :) ).
https://www.happyfoto.cz/cs/akce.html

Velmi bych ocenil rady uživatelů, jak přistoupit v tomto případě (fotoknihy, jednotlivé fotografie) k posunu fotografií k výrobci. Jde mi o to, zda ponechat foto k úpravě jejich SW, což oni preferují (pokud jsem to to dobře pochopil), či trvat na na své SW úpravě (ta možnost zde existuje). Dále bych přivítal radu ohledně velikosti v Mpx popř. dalších parametrech. Jde mi o hodně velký objem fotek (řádově stovky), proto Vám budu vděčen za poučení. Fotky jsou určeny rodičům atd. Osobně preferuji formát 10*15cm. Já jsem si nechal naposledy dělat fotky pro sebe ve fotoprodejně v místě bydliště, i větší formáty, ale nebyl to takový dávkový online přenos, který bych realizoval nyní. Děkuji a pěkný večer všem :) .

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Fotokniha

Příspěvek od JoV » 23 dub 2020, 06:49

No ja u Happyfoto tlačím fotoknihy tiež už nejaký ten rok. Mám ich odhadom zo 10.

Ohladom úprav - tie ich nepovolujem. Aspoň tak mi to dávnejšie poradil kolega. Viac som sa tejto téme nevenoval. Asi je lepšie dávať trochu svetlejšie fotky. Mám pocit že ich výstup je trochu tmavší, ale pokial sa kniha prezerá pri dobrom svetle, tak je to pozeratelné.
Občas im ujde aj červená. Teraz mi na jednej fotke z jesenných Pienin vyšla na časti lesa dosť neprirodzene saturovaná časť - zbytok fotky je OK. Takže možno by bolo na zvážení pri niektorých fotkách trochu stiahnuť červenú. Celkovo mám pocit že tmavšie scény im idú trochu do fialova.
Kvalita sa líši aj od toho či si dáš vytlačiť klasickú knihu, alebo drahšiu Deluxe verziu.

Velkosť fotiek - tiež neriešim. Myslím si že si ich ten Happyfoto Dizejner sám prispôsobí. Osobne mám na všetkých foťákoch nastavené +- 10 mpx a v pohode to stačí na dvojstránku A4 (čiže A3). Neviem čo má manželka nastavené v mobile (na služobkách v zahraničí fotí iba ním), ale aj to je na A4 formáte ešte vcelku použitelné. Ak si dobre pamätám, tak ten program upozorní na nízku kvalitu fotiek (nie že by som také mal :lol: ) .

Až na tie vyššie spomenuté výhrady som s nimi spokojný. Dokonca som teraz reklamoval nejaké problémy s väzbou a boli dosť ústretový. Dobrá komunikácia cez mail. Teda aspoň u nás v SR.

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotokniha

Příspěvek od Vnosek » 23 dub 2020, 08:19

Já mohu doporučit
https://www.saal-digital.cz/fotokniha/
velmi kvalitní tisk :)

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Fotokniha

Příspěvek od isaacasimov » 23 dub 2020, 09:11

Pro JoV: děkuji Ti za obsáhlý komentář a zkušenosti :) :? Za chvíli odjíždím do neděle mimo bydliště, budu bez připojení (což je sice minim. pracovně příjemné), tak to vyzkouším možná po částech (své úpravy a bez úprav) po návratu. Ještě jednou díkes moc :? .

Pro Vnosek : díky za tip na kvalitního výrobce :) :?

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotokniha

Příspěvek od hilda4sea » 23 dub 2020, 10:18

Souhlasím s Vnosek. S firmou Saal Digital spolupracuji dlouhodobě od jejich počátků. Dělám tam knihy pro sebe i pro své klienty a stálá spokojenost s kvalitou, dodacími lhůtami je jak u mně, tak i u mých klientů.
Odešlu objednávku a za tři dny mám doma knihu přivezenou kurýrem až ke dveřím. :D
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotokniha

Příspěvek od Vnosek » 23 dub 2020, 12:32

Já v saal-digital tiskl zatím jen dva obrazy pro sebe, na hlinikovou desku formát A2...a vypadá to fakt dobře :)

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Fotokniha

Příspěvek od bedo. » 23 dub 2020, 13:30

isaacasimov píše:
22 dub 2020, 20:13
Osobně preferuji formát 10*15cm.
Na taký rozmer netreba robiť v podstate nič, ak je zdrojom kvalitný JPG (Fuji, Olympus), tak by som do toho nenechal zasahovať žiadny ďalší software. Ideálne by asi bolo nechať si skúšobne urobiť niekoľko výtlačkov, potom ich porovnať s originálmi v počítači a podľa toho postupovať ďalej.

Čo sa tej mojej knihy spomínanej vyššie týka, väčšina obrázkov boli JPG priamo z Fuji X-M1, len niekoľko som upravil z rawu (v Aperture 3) - väčšinou bolo treba iba trošku stiahnuť svetlá/kontrast pri obrázkoch fotených napoludnie za ostrého svetla a pod. Naládoval som ich do cewe programu a potom už len priamo z neho objednal knihu, zvyšok si už ten program zariadil sám...

Uživatelský avatar
rasko
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotokniha

Příspěvek od rasko » 23 dub 2020, 16:09

Velmi kvalitní knihy dělá Saal Digital.Je pravda,že je trochu dražší,ale jsem přesvědčený,že to stojí za to.
Já si nechal dělat obrovskou knihu,která po rozevření nabízí pro mé panoramatické fotky šířku téměř 80cm,dále velmi kvalitní tisk na fotopapír a celkově paráda.Tady mám ukázky:
http://radomirskoupy.cz/blog/fotokniha-saal-digital
Sony A7R V
Sony E 18-135 +200-600 G+FE 90mm f/2,8G Macro+Zeiss Batis 18/2,8+85/1,8+135/2,8 Sonnar T*+Voigtlander 10/5,6+15/4,5+21/1,4+35/2+50/2+7ARTISANS 7,5/2,8 Fisheye+Tamron 28-200/2,8-5,6

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Fotokniha

Příspěvek od isaacasimov » 26 dub 2020, 17:17

Moc děkuji všem za informace a předání osobních zkušeností, pěkný nedělní večer všem :) :? .

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Fotokniha

Příspěvek od isaacasimov » 05 kvě 2020, 21:09

Tak fotky z Happy Foto přišly, dle mého poměrně kvalitní ve zvoleném formátu (10x15cm), něco jsem nechal na jejich SW, několik desítek jsem udělal po svém :) . Rychlost dodání velmi dobrá, komunikace s jejich SW pro mě horší (ale zde je závada jednoznačně na mém přijímači :) ). Obecně jsem velmi spokojen, několik stovek fotek za pár stovek. Bylo to určeno pro rodinné příbuzné.... :) . E-mailem jsem byl upozorněn, že je možné akci opakovat za nezměněných cenových podmínek, resp. ji rozšířit o další fotky :? . Platí to údajně několik dní...., nyní probíhá akce i na fotoknihy, tak se věnuji po večerech leteckým dnům od roku 2002 atd. :) . Ještě jednou děkuji všem za rady :) :?

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Fotokniha

Příspěvek od isaacasimov » 10 čer 2020, 19:53

Dobrý večer všem,

tak jsem dnes po více než měsíci obdržel poslední 4 ks fotoknih od firmy Happy Foto. Naprostá většina z Vás je na jiné kvalitativní foto úrovni než já, tak prosím berte tento příspěvek jako osobní zkušenost s tvorbou těchto knížek. Přistoupil jsem k výrobě u této firmy, byla to poprvé, tak jsem nechtěl jít do dražších výrobků od kolegů v tomto vlákně zmíněných firem. Nebyl jsem si jistý především sám sebou vč. kvality fotek (digitálně sice fotím od roku 2002), ale fotoknihy jsem nechal dělat poprvé a to ve více kopiích (rodiče atd.). Takže celkový počet fotoknih je 9 ks, víceméně po ročnících či významných akcích. Zkušenost s firmou Happy Foto velmi dobrá, kvalita tisku dle mého převyšuje kvalitu fotek :) . Dodání, cena atd. bez jakýchkoliv problémů. Teď budu psát pro rychlost v odrážkách:
- evidenci fotek vedu po rocích, kvartálech, s popisem akce, použitého foťáku atd.
- první roky jsem používal Olympus C2500L, hned poté Minoltu Dimage Z1. Mimochodem dnes jsem je vytáhl z archivu a přemýšlím nad jejich uvedením do chodu, ale už cca 15 let jsou mimo provoz, dokonce Oly používal tu první velkou paměťovou kartu (je v mašince, velikost 32 MB :) ). Ale to bude jiná záležitost....?
- musel jsem se probrat mnoha desítkami GB fotek, protože jsem si průběžné výběry fotek nedělal, poslední roky používám k archivaci 4 diskový QNAP a 2 ks 2 TB ext. HDD (zde už jsem na hranici), brzy koupím asi 2 ks 4 TB HDD. Toto byla časově velmi náročná část, sice pro příjemná, pro manželku méně :) , spojená obvykle s konzumací vína (na Moravě se ale dle mého nepovažuje za alkohol :) ), tak ty diskuze občas byly zbytečné :)
- některé fotky jsem upravil, některé ne. Souhlasím s kolegou, který doporučil prosvětlení. Úmyslně jsem některé tak udělal a výsledek se mi zdá lepší. Ale obecně pro rodinné účely považuji SW používaný firmou Happy Foto za zdařilý a kvalitní. Telefonicky jsem to i konzultoval s jejich infolinkou (ochotná pracovnice), není tedy nutné dělat pro výše uvedený účel velké sw zásahy do fotek (subjektivní pocit)
- doporučuji větší jejich šablony tzn. větší fotografie, ale poté tedy menší celkový počet (dělal jsem 52 str. fotoknihy)
- jedna fotokniha mi zabrala cca 8-10 hodin čistého času
- volil jsem jednotné pozadí (modré, zelené...), včetně obalu, přední strana označení např. Rodina 2002, zadní strana, odkud jsou fotky a čím byly foceny. Takové ty jejich kudrlinky typu delfíni, ptáčci jsem nepoužíval, na to už jsem příliš starý :)
- mrzí mě, že jsem k této záležitosti nepřikročil již dříve, protože když jsem uviděl své ratolesti jako malé, tak mi i v nočních hodinách pomalu zaslzelo v očích, ale to určitě bylo kouřem :) , či z toho vína :) . A to jsem prý vůdčí typ (dle manželky :) ), co snese všechno. No, není to vždy asi tak.
- takže od rodiny mám snad na chvilku pokoj, ale budu se
se na fotoknihy připravovat již průběžně vč. důraznějšího výběru fotek předem!!!

Tak ještě jednou dík moc všem za rady a dobré světlo všem :).

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotokniha

Příspěvek od Vnosek » 11 čer 2020, 10:04

Krásný :)

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“