Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od lennyl » 24 dub 2017, 10:14

myslím, že my sa už nedožijeme, keď sa bude fotiť s čipom v oku/v okuliaroch/v ruke, s dynamickým rozsahom ľudského oka a zoomom na nekonečno.

takže žiadnu paniku prosím :)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od st. » 24 dub 2017, 10:35

Jak je vidět na bezpočtu fotek, foťáky jsou a i byly dobré přístroje, čistě hypoteticky je jde používat až do vyčerpání trvanlivosti. Na druhou stranu technický pokrok a touha po novinkách se nezastaví. I kdyby se spotřebitelé "přesunuli jinam" a nějaké věci se přestaly vyrábět, vždy po nich zůstane spousta krásné techniky - podobně jako se po "digitální revoluci" nasytili menšinoví zájemci o focení na film. Kdo si nezvykne na el. hledáček, zrcadlovku vždycky najde... Pokud by byl el. hledáček taková ekonomická výhra pro výrobce, jistě bychom již viděli (a se spoustou marketingových žvástů) nějaký Canon extra rebel 1300 s el. hledáčkem místo zrcadlového haraburdí, technologie na to Canon má. S Nikonem je to těžší, možná ho brzdí i závislost na sony čipech. Pentax podle mě bude čím dál víc "výklenková" značka a bude se profilovat jako tradiční výrobce zrcadlovek. V aps-c má nepřehlédnutelný a neobvyklý systém zajímavých objektivů, věřím, že z toho bude ještě dlouho chtít těžit.

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od marian_r » 24 dub 2017, 10:58

st. píše:...
Pentax podle mě bude čím dál víc "výklenková" značka a bude se profilovat jako tradiční výrobce zrcadlovek. V aps-c má nepřehlédnutelný a neobvyklý systém zajímavých objektivů, věřím, že z toho bude ještě dlouho chtít těžit.
No neviem, keďže objektív mám stále v servise tak používam staré filmové a pozeral som údaje o starých, aj ponuku terajších. SMC skončilo, prerábajú všetko do HD (len môj amatérsky názor) a intervaly rokov počas ktorých boli objektívy vyrábané sa zmenšujú. Ja by som uprednostnil WR a tam ponuka naozaj nie je úplná. Naozaj nemám pocit že RICOH môže ešte DLHO ťažiť z terajšej ponuky.

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od st. » 24 dub 2017, 11:06

Nevím, jestli "dlho". Důraz jsem chtěl položit hlavně na "chtít" a "neobvyklý". U Pentaxu už dlouho nevidím ani náznak snahy , že by chtěl vytvořit nějaký komplexní systém, jako třeba canon. Ale limited objektivy rozhodně vyčnívají.

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od hilda4sea » 24 dub 2017, 12:01

Vedení Canonu chce zajistit pro značku i v následujících letech dominantní postavení v oboru fotoaparátů s výměnnými objektivy. To se jim myslím podaří. Zda to bude převaha zrcadlovek nebo bezzrcátek asi dnes nikdo neodhadne.
Faktem je, že jak X-T2, tak Sony A9 zasahují svými možnostmi akčního focení do sféry, kde zatím nikdo zrcadlovkám nestačil. Možná za rok nebo dva s příchodem nových hybridních senzorů a procesorů zcela padne i tato poslední bariéra pro MLC. Ale už dnes není problém pohodlně nafotit s X-T2 fotbal. Až půjde s AF MLC bezpečně zvládnout hokej nebo Red Bull Air Race, tak zrcadlovka ztratí smysl.
uray píše:Jenom dodatek k větě
"Jsem přesvědčený, že dneší trh má nabídku, které dokáže vyhovět každému, kdo ví co opravdu potřebuje."
: sice teď řeším něco jiného než focení ale doufám, že za rok dva bude foťák který má:
stabilizovaný FF snímač dotykový (otočný) displej, 10fps, rozlišení 15-20Mpix a velký el. hledáček.
Aktuálně mi z toho vychází kombinace SonyA7II a Olympus E-M5II ideálně v těle Pentax K20D (to mi sedlo do ruky akorát) s limited objektivy bez hřídele... no paráda.
S APS-C Pentaxu to vidím bledě, ale čas ukáže jestli zrcadlo bude na okraji nebo hlavní proud "lepších" foťáků...
No vidíš, já myslím, že současná zrcadlovka Sony 99 II tvoje zadání plní až mírně překračuje - to vše za pouhých 94.000 Kč. :mrgreen:
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od bedo. » 24 dub 2017, 12:12

marian_r píše:SMC skončilo, prerábajú všetko do HD (len môj amatérsky názor)
podľa všetkého SMC neskončilo, ale ponechala si ho Hoya, tak museli v Ricohu vymyslieť náhradu...

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od lennyl » 24 dub 2017, 13:28

ja sa v podstate ani necudujem tomu narastu predaja mobilov (na fotenie), ked to ma kazdy clovek pri sebe, nic to nevazi a foti to stale lepsie. aj ked si myslim, ze fotaky (jedno aky system) budu este hodne dlho...uz vidim,ako pri dnesnych/o par rokov technológiách mobilov sa fakt nahana po ihrisku za futbalistami alebo Klingo za modelkami pri tej velkosti snimacov/ohnisku s mobilom :D

vyskusal som si zo srandy zapnut na Samsungu S7 fotenie do RAW+JPG a necakal som az taky rozdiel. ten fotak to teda pekne patla.

nacitane DNG do Lightroomu:
Obrázek
a vyrez porovnany s orig JPGom:
Obrázek
Obrázek

a nieco z blizka:
Obrázek
vyrez 1:1
Obrázek

ale pochybujem, ze standardny cvakac laik bude riesit v mobile DNG.

@hilda: videl si uz Sony A9 ? to je ina masina. ale aj stoji ukrutne peniaze. (teda pre nas amaterov myslim)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od uray » 24 dub 2017, 13:57

hilda4sea píše:... No vidíš, já myslím, že současná zrcadlovka Sony 99 II tvoje zadání plní až mírně překračuje - to vše za pouhých 94.000 Kč. :mrgreen:
hehe - je to "dělo", ale nemá dotykový LCD a moc velké rozlišení... navíc v objektivech moc není na výběr, resp. nové jsou ultra drahé a lepší staré se blbě shání... A9 je taky "mašina", nevím co se bude dělat za dva tři roky... 60fps 50Mpix ?? :-) To už se pak nebude ani mačkat spoušť a jen se bude vybírat snímek z 8k idea.

Ceny mi teď nepřipadnou přehnané vzhledem ke konkurenci, navíc stavím dům tak lítají statisíce sem tam. Všechny tyhle nové mašiny (K-1, A9, X-T2.... ) je radost používat a mnohem hůř se vymlouvá na techniku ;)
Mobil používám na focení vůbec nejčastěji, ale jen na dokumentaci, navíc v interiérech je to nepoužitelné

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od hilda4sea » 24 dub 2017, 14:53

lennyl:

A9 jsem viděl zatím jen na obrázku, ale určitě nevynechám příležitost si to co nejdříve prohlédnout i na vlastní oči.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od isaacasimov » 24 dub 2017, 18:38

Už toho v tomto vláknu bylo napsáno hodně, takže ať neopakuji ostatní kolegy, přidám sem dnešní článek z pera p. Neffa:

http://www.digineff.cz/clanek/fotografu ... zrcadlovky

Můj pohled je takový:
- zrcadlovky jakéhokoliv výrobce či typu budoucnost určitě mají, otázka cen nových vyspělejších modelů při klesajících prodejích bude zajímavá(stejně jako cena u špičkových bezzrcátek)
- Px bych se určitě nezbavoval(naopak), určitě nedává na trh nové výrobky proto aby zastavil jejich výrobu. Px či RICOH není SAMSUNG(ten má své těžiště produkce naprosto v jiných oblastech).
- trend bezzrcátek, který začal před pár lety se bude úspěšně vyvíjet dál a nemyslím si, že je to pro dig. fotografii špatně
- cenová politika u nových top modelů bezzrcátek je slušně řečeno velmi zajímavá vč. nových či profes. obj. :shock:
- Fuji či Sony pokládám technologicky výše než MFT, cenové akce u Fuji mohou být pro některé zájemce velmi motivující
- pro mě je jako cestovní alternativa MFT pro focení plně dostačující, základní či setové obj. jsou cenově dostupné,
objevuje se spousta dalších výrobců pro tento bajonet(Sigma, Meike, Starlens, Samyang atd.) Navíc se musím přiznat, že mě se konkrétně Olympus líbí víc než Fuji a proto jsem do tohoto systému šel. Bylo to vysloveně neracionální rozhodnutí tzv. pro radost. Až se mi více zalíbí Fuji, tak půjdu do Fuji :) . Ale rozhodnutí bylo o fous :) .

Tak ať už máte čtení těch mých názorů rychle za sebou, já bych se DSLR (pokud nějaký systém již mám) určitě nezbavoval. Pro lenivce jako jsem třeba já, tak na cesty MFT mohu vřele doporučit :) . Ještě poslední poznámka, pro naprosté laiky jsou dnešní hledáčky či displeje u bezzrcadlovek vhodným nástrojem pro učení, zde vysloveně platí škola hrou :)

Přeji všem pěkný dnešní večer a dobré světlo.

Uživatelský avatar
Twin
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 511
Registrován: 21 úno 2013, 21:45
Bydliště: Praha

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od Twin » 27 dub 2017, 19:36

Peter_M píše:Pekne 4/3 popísal Petr Bambousek http://www.sulasula.com/cs/tenerife-s-olympusem/
Velmi zajímavé čtení. Jeho přístup k focení se mi líbí.
Zaujala mě věta:

Kód: Vybrat vše

Focení na ISO 64 (Low) sice přináší jemnější podání s menším množstvím šumu, ale také za cenu menšího dynamického rozsahu a slabšího prokreslení detailů. Osobně preferuji ISO 200, pokud je to možné.
Nikdy jsem to nezkoumal, ale vždycky jsem si myslel, že nejnižší ISO je i zárukou nejvyššího DR, ale očividně to nemusí být pravda. Jaká je vaše zkušenost s tímto na Pentaxu?
Pentax K5; Sigma DC 17-70; Pentax-M 135/3,5; Helios 44M; Pentax FA 80-320; Ricoh XR Rikenon 50/2;
Pentax Optio w90

Sony NEX-5R; SEL18-55; SEL16/2,8; SEL30/3,5

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od fakt » 27 dub 2017, 20:13

K-1, při focení do JPEG a se zapnutou redukcí světel/stínů, na stavuje hodnotu ISO 200 jako nejnižší.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od Klingo » 27 dub 2017, 20:29

Najnižšie iso stanovuje výrobca čipu. Už sa to tu kedysi riešilo. Pentax má nativne iso 200. Vtedy má najväčší dr. Zníženie pod túto hodnotu už môže byť kontraproduktívne. Zníži sa síce šum,ale aj dr.

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od zirecek » 27 dub 2017, 20:39

Tomu nevěřím, jak z vlastní zkušenosti, tak z měření:
https://www.dxomark.com/Cameras/Pentax/ ... suretabs-3

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Jak to vidíte s budoucností Pentaxu a APS-C foťáků?

Příspěvek od Klingo » 27 dub 2017, 20:43

Ono sa to riešilo dávnejšie,záleži od vyrobcu čipu. Možno medzitým sony zmenilo technologiu . Neviem,nesledujem to.

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“