Kamera na domáce použitie - pomoc

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Machro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Kamera na domáce použitie - pomoc

Příspěvek od Machro » 10 čer 2013, 19:56

Želám pekný deň všetkým. Nejako sme sa doma s manželkou zhodli, že okrem fotiek by sme nášho malého sem tam niekedy natočili. Na D700-vke nie je video režim a tak som skúšal pozerať nejakú klasickú kameru. "Bohužial" je už dnes asi všetko v HD a to sa mne nejako nepozdáva. Predstavujem si pod tým veľké súbory a celodenné komprimovanie na PC ako niekedy. Čo by som hlavne potreboval je malá krabička na asi SD kartu, možno nejaká stabilizácia obrazu. Riešili ste niekto niekedy niečo podobné? Iba dodám, že neplánujem žiadne strihanie, efekty a podobné veci. Len nahrať a bezpečne zálohovať.

Ďakujem za každú radu.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Ladin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 412
Registrován: 10 kvě 2012, 09:33
Bydliště: Krnovsko

Re: Kamera na domáce použitie - pomoc

Příspěvek od Ladin » 10 čer 2013, 21:55

Měl jsem k dispozici kamery v systémech VHS-C, D8 a nyní s SD kartou. Nové kamery jsou hezké, výkonné ale...
Staré kamery byly těžší a tak se lépe s nimi pracovalo - bylo to mnohem stabilnější. Dnes si člověk už nevybere - kamery jsou těžké jako nějaká čokoláda v ruce a je velký problém to udržet v ruce bez kymácení. Osobně mám malinké kotě za cca 6000Kč. Zkušenosti i s 3 čipovou, která je trošku větší, ale ten obraz je úplně jinde. Ty 3 čipy jsou bomba ale cenově 3x dražší. Další problém je v editaci. Dnes nestačí počítač se 2 jádry (stačí, ale je to dost problematické během stříhání). Další věc je ve snížení kvality výsledku. DVD není rozlišením Full HD. Tam to chce Blue Ray disky nebo spíš nějaký rozumný formát typu Divx, AVI... uložený na hard disku nebo velkém flash disku. To si nejdříve ověř, který obrazový formát ti přehraje doma televize. Já mám doma starý program Pinnacle, ale můžeš si pro zajímavost testnout i něco od Corelu
http://www.corel.com/corel/category.jsp ... cat3580079
Je to na mnohem delší debatu.
Jinak dnes mám kamery pouze Panasonic. Ono to má stejné "P" jako Pentax. :D
Pentax: DA 18-55ALII, DA 35/2,4 , DA 50/1,8 , FA 28-105, FAJ 75-300, DA 55-300, M50/1,7, Tamron (A14) 18-200, Tamron (A16) 17-50, blesky Metz 36+58, Pentax K-s2

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Kamera na domáce použitie - pomoc

Příspěvek od k.e.n » 11 čer 2013, 07:48

Já teda kameru na děti nemám, jsem na to líný, ale kamarád si "na děti" (samozřejmě, že hlavně pro sebe) koupil takovou tu malinkatou vodotěsnou, nerozbitnou GoPro (nebo nějaký derivát - viz aktuální DTest). Může mu to dát na písek, jezdí s tím na tobogánu, potápí se s tím, přidělal mu to i na tříkolku i na kolo - super akční videjka. Samozřejmě, vzhledem k babímu oku je to na filmování z blízka. Na dětskou besídku ve školce je to naprd. Ale upřímně, kdo by se na chtěl koukat na 20 minut stydlivého huhlání, když má ty akční záběry :lol:

Umělecké sklony pak řeší zrcadlovkou.
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
Machro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kamera na domáce použitie - pomoc

Příspěvek od Machro » 11 čer 2013, 17:19

Dnes som bol v obchode a predavac mi povedal, ze ked mam DLSR a video nie je priorita, tak nech idem do kompaktu s AVCHD nahravanim, nieco taketo:

http://www.panasonic.sk/site/sk_SK/comp ... p=DMC-TZ30

velkost je super. Co vy na to?

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Kamera na domáce použitie - pomoc

Příspěvek od lennyl » 11 čer 2013, 17:52

Machro: mal som Panasonic ZX3, co je v podstate to co si sem dal link, 1 / 2.33 cmos snimac a 14mpx. O mesiac som ho vymenil za Olympus e-pl1 a o dalsie dva mesiace predal aj olympus a kupil objektiv na pentax :D

ten panasonic robil fajn full hd video, aj pekne automaticky zaostroval, pes mi behal dokolecka a furt bol ostry, ale...to video malo rozpite detaily. dobry je na video napr. panasonic gf3 a novsi. cize vacsi snimac, ale aj viac penazi. to by som premyslal fakt nad kamerou na sd kartu.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“