Pentax X-5 na digineff

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Pavel41 » 24 srp 2012, 14:29

Ondřej Neff celkem nadšeně vítá X-5, zřejmě zatím neměl ten foťáček v ruce, ale v tom unesení retrostylem ke K1000 mám pocit, že už dlouho kinofilmový Pentax neviděl: pokud je zde podoba, připadá mi rozhodně bližší např. k MZ-7...
http://www.digineff.cz/art/pentax/pentax-x-5.html
PS: nevěděl jsem kam poznámku zařadit, jestli tu už něco k tomu článku je, prosím admina vymazat...
Pavel

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od JP3112 » 24 srp 2012, 16:20

"Fleš?" Panejo, asi už jsem moc ze staré školy... :shock:

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Jan67 » 24 srp 2012, 16:27

To se jen spletl. To měla být pleš ! (pokus o fór).

EDIT: Ale proti vzhledu X-5 nic nemám. Zauvažoval jsem si, že by podobně mohla vypadat K02. Místo na registrační vzdálenost tam je. Šířka je skoro identická. Byl by i hledáček.

Obrázek
Jan67

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Pavel41 » 25 srp 2012, 21:11

Pěkně se to rozjíždí i v širší komunitě... http://www.pentaxforums.com/news/pentax ... unced.html a nezdá se, že by se příliš unášeli úvahami o retro :)
Pavel

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od JP3112 » 25 srp 2012, 21:27

"Please...Pentax, provide a great new camera for real photographers. FF. PLEASE? PRETTY PLEASE? WITH SUGAR ON TOP?"

Ať žijí Pentaxians, ty jejich (naše) citáty mě jednou zničí :lol:

hilda4sea

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od hilda4sea » 25 srp 2012, 22:09

Pentax X5 se mi jeví jako podařený kousek ultrazoomu. Záleží na tom jestli konkurenci napráská i kvalitou obrazu. Rozhodně cenu a hledáček považuji za přednost.
JP3112 píše:"Please...Pentax, provide a great new camera for real photographers. FF. PLEASE? PRETTY PLEASE? WITH SUGAR ON TOP?"
(Níže uvedené řádky se netýkají milovníků Pentaxu).
Čistě realisticky, každý kdo to myslí s fotografováním vážně a hledá v tom perspektivu pro svého koníčka nebo svoji profesi musí jít do Canikon. Výhody jsou jasné: velký výběr bazarovek, sklo pro každou potřebu, APS-C a FF vypiplané dlouholetým vývojem. Proč by si někdo kupoval DA 12-24/4 za více jak 20 k, když si může stejný objektiv koupit od Tokiny na Canikon za 15k? Skvělou Tokinu 11-16/2,8 si pro Px nekoupí vůbec.
Pentax udělal skvělý APS-C (K5) a prošustroval jeho potenciál mizernou kvalitou výroby, neschopností rychle uvést na trh cenově dostupná, kvalitní skla a škudlením při podpoře prodejců. Proč by si někdo kupoval DA 12-24/4 za více jak 20 k, když si může stejný objektiv koupit od Tokiny na Canikon za 15k?
Tamron a Sigma určitě vědí proč nejnovější generace jejich objektivů už není s bajonetem Pentax.

Hilda

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od JP3112 » 25 srp 2012, 22:24

Občas si říkám, Hildo, jestli nenavštěvuješ špatné fórum :wink: Myslím, že K-5 + limiteds je specifický setup, který je zamířen na určitou specifickou skupinu uživatelů, a ta ho vítá. Doplňkem budiž skla DA*. Pentax není mainstream, jak už bylo řečeno, vyrábí spíš hračky pro fajnšmekry. Mohli by v některých věcech pokročit, pravda, neviděl bych to ovšem tak tragicky jako ty. Každopádně se mi směr "X-5" vůbec nelíbí, Pentax by se měl držet kvalitních zrcadlovek vyšší třídy s technickými vychytávkami + pár nekompromisních monofokálů v malém. Tak bych to viděl já.

hilda4sea

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od hilda4sea » 25 srp 2012, 23:32

Já navštěvuji správné fórum, ale nejsem "ujetý" na Pentax.
Také jsem předeslal, že se má úvaha netýká milovníků Pentaxu. Myslel jsem tím spíše nové zákazníky, kteří se rozhodují co si koupit a zvažují také ekonomickou stránku nákupu.
Objektivně je K5 (když se nes*..re) jedna z nejlepších DSLR s čipem APS-C. To platí i po dvou letech od uvedení na trh. X5 má určitě dobře našlápnuto k tržnímu úspěchu mezi UZ.
V ostatním jsem shrnul pouze to, co tady mnoho jiných účastníků fóra občas přizná a škudlení Px mám od jednoho prodejce této značky. Myslím, že otázka kvality těl DSLR a SDM se tady semlela už dost
Takže nevím v čem je problém?
Hilda

PS: osobně X5 fandím a doufám, že přinese potřebné dolárky do kasy Ricohu.

Uživatelský avatar
Ladin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 412
Registrován: 10 kvě 2012, 09:33
Bydliště: Krnovsko

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Ladin » 26 srp 2012, 11:14

Jojojo, Hilda má zase pravdu.
Tady Ricoh modelem X-5 přesně ví, co dělá. Dejme tomu, že se v ČR prodá 1000 kusů X-5. Předpokládám, že se zákazníkům zalíbí, ale někdo z ultrazoomu vyroste a koupí si zrcadlovku. Pokud zákazníci budou mít dobré zkušenosti z ultrazoomem Pentax, tak i zrcadlovka bude Pentax. Takto se může klidně rozhodnout stovky spokojených majitelů X-5.

Ještě by to chtělo, aby ti, co přemýšlí u Pentaxu, používali někdy i mozek a né jiný orgán lidského těla. V plánech výroby na rok 2012 bylo vydání několika skel a to 18-200 mm, teleobjektivu 560mm a jediné zrealizované 50mm/1,8. Myslíte si, že za měsíc na Fotokině bude Pentax sypat své světové premiéry jako na běžícím pásu??? Není to trochu pozdě? Lletos již byly na testování nových skel a těl foťáků pěkné akce - Mistrovství Evropy v kopané a nebo Olympiáda v Londýně.

PS. při pohledu na fotku X-5 mám pocit, že se bude zoomovat otáčením prstencem na objektivu.
Mám pravdu, nebo nevidím tlačítka pro ovládání zoomu na těle foťáku???
Pentax: DA 18-55ALII, DA 35/2,4 , DA 50/1,8 , FA 28-105, FAJ 75-300, DA 55-300, M50/1,7, Tamron (A14) 18-200, Tamron (A16) 17-50, blesky Metz 36+58, Pentax K-s2

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Jan67 » 26 srp 2012, 12:18

Když se podíváš na pohled zhora, pár příspěvků výše, uvidíš písmenka T a W u spouště. To co u K5 dělá náhled se zacloněním.
Jan67

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Jan67 » 26 srp 2012, 13:28

hilda4sea píše: Čistě realisticky, každý kdo to myslí s fotografováním vážně a hledá v tom perspektivu pro svého koníčka nebo svoji profesi musí jít do Canikon. Výhody jsou jasné: velký výběr bazarovek, sklo pro každou potřebu, APS-C a FF vypiplané dlouholetým vývojem.
Nemyslím si, že to je správný závěr. Vyjít si nalehko s K5, 21mm a 77mm je pro koníčkáře Canikon nepředstavitelné a nedosažitelné. U profíků, kde se nehledí na rozměry a váhu je to asi jinak, ale také náklady jsou někde úplně jinde, než 20tis za jeden objektiv. Nehledě na to, že k pěkné fotce dokonalé vybavení zdaleka nestačí.
hilda4sea píše: Proč by si někdo kupoval DA 12-24/4 za více jak 20 k, když si může stejný objektiv koupit od Tokiny na Canikon za 15k? Skvělou Tokinu 11-16/2,8 si pro Px nekoupí vůbec.
Také nevím, proč si kupovat DA 12-24/4 za více jak 20tis, já své objektivy kupuji starší za ca 60% ceny. A jsem naprosto spokojen.
hilda4sea píše: Pentax udělal skvělý APS-C (K5) a prošustroval jeho potenciál mizernou kvalitou výroby, neschopností rychle uvést na trh cenově dostupná, kvalitní skla a škudlením při podpoře prodejců. Tamron a Sigma určitě vědí proč nejnovější generace jejich objektivů už není s bajonetem Pentax.
Ale jistě, víme asi všichni, že marketing Pentaxu je stále slabý. Je to rezebíráno stále kolem dokola. Největší strach jsem dostal při uvedení K01. To jsem měl opravdu pocit, že neví, pro koho to dělají. Ale X-5 si své zájemce asi najde. Jsou prý statistiky, že bridge kamer se prodává stále spousta.
Ohledně dalšího vývoje Pentax bude záležet pouze na tom, kolik do toho bude chtět Ricoh nalít. Zkusme počkat do photokiny.
Jan67

hilda4sea

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od hilda4sea » 26 srp 2012, 15:44

Podíl Pentaxu na světovém trhu činil v roce 2011 4,4% (všech digitálních fotoaparátů).
Hilda

Taurusek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 26 led 2011, 02:02
Bydliště: MSK

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Taurusek » 26 srp 2012, 16:48

4,4%? to je lepší, než jsem si myslel. :)

Každopádně jsem zvědav na tu X-5, jak, na tom bude ta kvalita obrazu. ;) A jaký bude ten superzoom objektiv, když to má mít SMC vrstvy.

Cenovka 5 - 6 tis. vypadá zajímavě, osobně tedy budu šetřit na nové tělo.

Uživatelský avatar
ďaur
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od ďaur » 26 srp 2012, 16:53

statistika je pěkná věc
někoho by možná zajímalo, kolik % světového trhu s automobily zaujmul například rols rojs :D

Taurusek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 26 led 2011, 02:02
Bydliště: MSK

Re: Pentax X-5 na digineff

Příspěvek od Taurusek » 26 srp 2012, 16:58

Ďaur> Nechceš doufám Pentax porovnávat s Rolls Roycem?

Pentax je spíše jako taková Tatra mezi náklaďáky. Cenově porovnatelná, má specifické výhody, specifické nevýhody, špatná dostupnost servisu a ND worldwide, konkurence ji už dávno odepsala a přece tady pořád je.

Což mi připomíná, že jsem se bavil s jedním známým co prodává fototechniku a tak nějak jsme se spolu bavili o značkách a dozvěděl jsem se, že Pentax je konzervativní firma užívající zastaralých technologií (minimálně Q a K01 je důkazem konzervativnosti :-7), pak jsme se bavili už o něčem jiném.

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“