Fujifilm X-Pro1

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od Miro2 » 14 led 2012, 23:47

Co říkáte na tuhle novinku od Fuji? Mě osobně se líbila už X100 a tohle je podle mého naprostá paráda (na první pohled). Sice by mi stačila X100 s normálním manuálním ostřením, ale když už ty skla půjdou vyměnit, tak to taky není na škodu. 8) Už se těším až si tento skvost budu moct "osahat".

Do této chvíle jsem si říkal, že svého Pentaxe bych vyměnil snad jen za Leicu M9 :lol:

Preview:
http://www.dpreview.com/previews/fujifilmxpro1/

Sample images:
http://www.fujifilm.com/products/digita ... le_images/


Škoda jen, že ta cena je taková..., méně lidová... :?
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
nighthawk787
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 09 úno 2011, 11:57

Re: Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od nighthawk787 » 15 led 2012, 15:40

osobne som prešiel k pentaxu od fuji, model s5pro bolo ich posledné zrkadlo, klon nikonu d200, potom ponúkali len ultrzoomy, hrozne pomalé oproti zrkadlám, teraz zdá sa že idú dobrou cestou, ak zanikne pentax, tak sa k nim vrátim

kingfisher
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: 03 čer 2011, 08:07

Re: Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od kingfisher » 15 led 2012, 20:32

jj...Fuji S-5 Pro - tak jeho DR by som si celkom rad porovnal s K-5
X1-Pro je rangefinder, tak to chce asi hodne treningu zvyknut si nato, ze obraz v hladaciku nie je to co bude na fotke.

Fuji ma v rangefinderoch celkom tradiciu, ja by som rad skusil aj MF rangefinder Fujica GW690, ale pri mojich schopnostiach je mi K-5 zatial az az... :)

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od elho_cid » 15 led 2012, 20:58

Jeden můj známý S5Pro má, porovnávali jsme je už před víc jak rokem. Teoreticky (podle DxO) by na iso od 200 do 800 měla mít lepší DR Fuji, ale problém je rychlejší nástup šumu. Taky je oproti K-5 poměrně pomalá, přece jen využívá elektroniku a tělo staršího Nikonu D200.

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od Miro2 » 05 úno 2012, 21:53

Když už jsem tady otevřel diskuzi o X-Pro1, jak myslíte že si povede v porovnání s K01? Vím, že každý z těchto přístrojů je pro jiný segment trhu, ale přece, myslím si, že bude hodně zajímavé sledovat, jestli se lépe povede Fuji se svými retro-hiend hledáčkovými přístroji nebo Pentaxu bez zrcadla s crazy designem.

Abych byl upřímný, mě se mnohem více zamlouvá X-Pro1 a šel bych do ní i přes to že bych musel investovat do dalších objektivů a cena je taky někde jinde. Pokud by Pentax přišel s něčím podobným s K bajonetem, neváhal bych.
Tak doufám, že bude alespoň nějaké nové zrcadlo, třeba něco ala Pentax MX s APS-C a stejně velkým hledáčkem s frasnelkou jako původní MXko 8)


ještě přidávám pro pobavení odkaz na digineff.cz http://digineff.cz/art/fujifilm/fujifil ... on-ly.html

Hned ta první věta mě dostala: "Kompakt pro profesionály se samozřejmě už dávno vyrábí, je to digitální Leica, poslední model M9." :lol: :lol: :lol:
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

kingfisher
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: 03 čer 2011, 08:07

Re: Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od kingfisher » 05 úno 2012, 22:20

ako si povedie K-01 oproti Fuji X1 Pro....to vazne netusim....
ale tiez sa mi viac paci FUJI.....aj ked X100 sa mi dizajnovo pacila este viac nez X1Pro a hlavne ma tu vyhodu, ze ma fixny objektiv...takze ziadne LBA nehrozi :D

sharkyyy
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 05 pro 2012, 16:16

Re: Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od sharkyyy » 13 srp 2013, 22:31

Po case neake porovanie fuji x pro alebo x e1 oproti pentax(k5, k30,k5ii(s)...)
Ako je na tom.dynamicky rozsah.

Na dpreview ked pozeram porovanie vystupu, tak co sa tyka farieb, nenasiel som pri inom fotaku tak syte farby ako ma pentax, co sa mne velmi paci.
pentax k-30, 35/2,4

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Fujifilm X-Pro1

Příspěvek od uray » 14 srp 2013, 09:38

Ono hlavně záleží na "vyvolání", spousta sw si neporadí s raw soubory z Fuji, je to až hanba (Adobe :evil: )... kdybych neměl windows, tak hned koupím Iridient, výsledky jsou viditelně lepší.
nějaké info např tady:
http://www.thevisualexperience.org/web/ ... er-part-2/

jpg Fuji mají velmi použitelnou úroveň, ale z raw lze získat mnohem víc. Zmíněná sytost barev je pro mě jen jeden z parametrů a musí se upravit v závisloti na použití. Snímky na web většinou vypadají lépe sytější, ale na papíře je to něco jiného. Každopádně tyhle nové čipy (ať už K-5 nebo Fuji X) mají velmi dobré výsledky a pouze na základě toho vybírat systém není úplně ono...

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“