(Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Moderátor: Moderátoři

hilda4sea

Re: Pentax K-5

Příspěvek od hilda4sea » 10 pro 2011, 18:39

....to že je canon tak hloupý*, že to řeší pomocí stablizace ve skle, je jeho nevýhoda, nikoli něco, co bys měl právo používat jako argument v kritice pentaxu.
To je právě ono, už pouhé uvedení cen objektivů někteří berou jako kritiku Pentaxu. Možná právě zvážení skutečnosti, že Pentax má pouhých 7% podílu na trhu ve srovnání se téměř 90% Can+Nik by někoho mohlo vést k úvaze, že skoro všichni jsou hloupí - vyjma majitelů Pentaxu.
Hilda

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-5

Příspěvek od bigfoot » 10 pro 2011, 19:07

hilda prosim ta vysvetli mi, preco mas kupeny px ked je podla teba lepsia volba canon? Aspon podla commentov to tak vyzera.

Inac dajaky moderator by tuto debatu mohol presunut inam...
...K10+K5...
a rozne serepeticky

bazi_77
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 14 úno 2011, 21:52

Re: Pentax K-5

Příspěvek od bazi_77 » 10 pro 2011, 19:27

To Bob van Sikorski: já přece nemluvím o tom, že by Pentax měl přidávat stabilizaci do objektivů, to bych taky bral jako kravinu,když máme jak sám píšeš stabilizovaný čip a byl to taky důvod proč jsem šel k Pentaxu, ale taky jsem počítal s tím, že si už nebudu muset připlácet za stabilizovaný skla. A co to má znamenat „Pentax má za obdobnou cenu stabilizovaný objektiv v těle“? Já jsem si myslel, že jsem si za stabilizaci v těle zaplatil koupí Pentax těla, ale podle toho co píšeš tak bych za to měl být vděčný a při koupi jakéhokoliv skla od Pentaxu za to platit znovu.

Argument o rozsahu taky neberu, protože když srovnáme cenu EF70-200/4 IS a DA*60-250 tak Canon stále vychází o 4000 levněji a to můžeme brát jako kompenzaci za menší rozsah. Krom jiného jsem netvrdil, že by 60-250 měl stát stejně jako nestabilizovaná verze od Canonu, klidně může být dražší, ale o 100%?

Naposled jsem porovnával ceny objektivů různých výrobců když jsem si vybíral do kterého systému půjdu. Tenkrát jsem si vybral Pentax a ceny objektivů byli opravdu nižší než u konkurence, ale koupí K20D jsem vykrvácel a než jsem našetřil nějaký prachy tak Pentax skla byli cenově někde jinde. Od té doby jsem ceny konkurence neporovnával a ani mě nezajímají, prostě s Pentaxem jsem spokojený, své volby nelituji a skla stojí tolik kolik stojí, ale když mi někdo napíše takové srovnání jako to udělal Hilda, tak nebudu zarputile tvrdit, že Pentax skla vycházejí levněji a vymýšlet různé výmluvi, že Pentax skla se musí srovnávat s konkurenčními skly pouze ve stabilizované verzi.

Uživatelský avatar
cocik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax K-5

Příspěvek od cocik » 10 pro 2011, 19:54

DISKUZE UTEKLA OD K-5 JINAM, PROSIM PRESUNOUT :twisted:
Sony A7R III
Zeiss Batis T* 18 f/2.8, FA 31mm F1.8 AL Lim., FE 55 f/1.8 ZA Sonnar T*, Zeiss Batis T* 135 f/2.8, a řada další techniky

hilda4sea

Re: Pentax K-5

Příspěvek od hilda4sea » 10 pro 2011, 20:03

hilda prosim ta vysvetli mi, preco mas kupeny px ked je podla teba lepsia volba canon? Aspon podla commentov to tak vyzera.
V žádném z uvedených příspěvků jsem nenapsal, že je Canon lepší. Pentax jsem si koupil, protože jsem potřeboval lehčí bágl po mnoha a mnoha letech vláčení Canonů. Když porovnám APS-C, tak si myslím, že Pentax K5 je jeden z nejlepších. Jenom nevím proč Pentax nemá prediktivní ostření, když to měl už Canon 10D. Prý to souvisí s používáním zeleného hexagonu jako indikátoru ostřením pro manuální objektivy. Kdyby totiž K5 uměla kontinuálně ostřit v kombinaci se 7 fps jako Nikon D7000, nebo Canon 7D, tak oba strčí do kapsy. První zrcadlovku jsem měl v roce 1964, tak si myslím, že už jsem něco odfotil.
Patrně teď rozpoutám další vášně, ale např. RonHendriks66 na Pentaxforums už zkouší několik let akční foto s Pentaxem. Naposled s K5. Pečlivě jsem pročetl všechny jeho příspěvky a prohlédl fotky. Umí to parádně. Sám ale neustále hledá sklo, se kterým by to šlo stejně jako ostatním. Myslím technicky. Měl 60-250/4 a to nahradil Sigmou 70-200/2,8, ale komentoval to jako patrně nejhorší rozhodnutí tohoto roku. Podle mne má nejhezčí fotky s DA 300/4 a FA 85/1,4.
Takže abych to shrnul. Pentax K5 je skvělý fotoaparát a reagoval jsem vždy pouze na neobjektivní posuzování ostatních značek. Např. tvrzení, že u Canonu jsou hlupáci apod... Vyjádřit jsem se mohl jen ke Canonu, protože s ním mám dost odfoceno nejen pro zábavu, ale i pracovně. Kdybych nepotřeboval občas fotit akci, tak je K5 mezi APS-C rozhodně na prvním místě, i když jeho opravdu kvalitní objektivy jsou drahé a špatně se shání.
Hilda

Uživatelský avatar
Bob van Sikorski
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-5

Příspěvek od Bob van Sikorski » 10 pro 2011, 20:22

přemýšlel jsem jeslti to slovo "hloupé" dát do uvozovek nebo ne. nakonec jsem jej nedal, protože jsem předpoládal, že pocohpíš tu nadsázku, moje chyba. mylsím že debata utekla úplně mimo. ty hájíš své argumenty, tkeré já (a někteří další) zkrátka zjevně nedokážeme vyvrátit žádnou posloupností logických faktů. tak to nechme, debata "značka A vs značka B" je asi nejdebilnější debata, která se dá vést bez ohledu na obor podnikání obou značek. já už teď lituju, že jsem byl tak hloupej (bez uvozovek), že jsem tu do ní vstoupil.
hw: K200D + O-ME53 + klínová matnice, 8xEneloop, Tamron 18-200, Porst Color Reflex MC Auto 55/1.2, (v šuplíku 18-55 II, Vivitar 50/2.0, Jupiter 135/3.5, MD Rokkor 45/2.0, MC Rokkor-X PG 50/1.4); sw: DNG; Photivo/Rawtherapee + GIMP

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-5

Příspěvek od duves » 10 pro 2011, 20:25

hilda4sea píše:
hilda prosim ta vysvetli mi, preco mas kupeny px ked je podla teba lepsia volba canon? Aspon podla commentov to tak vyzera.
V žádném z uvedených příspěvků jsem nenapsal, že je Canon lepší. Pentax jsem si koupil, protože jsem potřeboval lehčí bágl po mnoha a mnoha letech vláčení Canonů. Když porovnám APS-C, tak si myslím, že Pentax K5 je jeden z nejlepších. Jenom nevím proč Pentax nemá prediktivní ostření, když to měl už Canon 10D. Prý to souvisí s používáním zeleného hexagonu jako indikátoru ostřením pro manuální objektivy. Kdyby totiž K5 uměla kontinuálně ostřit v kombinaci se 7 fps jako Nikon D7000, nebo Canon 7D, tak oba strčí do kapsy. První zrcadlovku jsem měl v roce 1964, tak si myslím, že už jsem něco odfotil.
Patrně teď rozpoutám další vášně, ale např. RonHendriks66 na Pentaxforums už zkouší několik let akční foto s Pentaxem. Naposled s K5. Pečlivě jsem pročetl všechny jeho příspěvky a prohlédl fotky. Umí to parádně. Sám ale neustále hledá sklo, se kterým by to šlo stejně jako ostatním. Myslím technicky. Měl 60-250/4 a to nahradil Sigmou 70-200/2,8, ale komentoval to jako patrně nejhorší rozhodnutí tohoto roku. Podle mne má nejhezčí fotky s DA 300/4 a FA 85/1,4.
Takže abych to shrnul. Pentax K5 je skvělý fotoaparát a reagoval jsem vždy pouze na neobjektivní posuzování ostatních značek. Např. tvrzení, že u Canonu jsou hlupáci apod... Vyjádřit jsem se mohl jen ke Canonu, protože s ním mám dost odfoceno nejen pro zábavu, ale i pracovně. Kdybych nepotřeboval občas fotit akci, tak je K5 mezi APS-C rozhodně na prvním místě, i když jeho opravdu kvalitní objektivy jsou drahé a špatně se shání.
Hilda
Prediktívne ostrenie?
Nemylim sa, ak sa domnievam, že by mohlo ist o system, kedy procesor vyhodnotí na zaklade pohybu objektu jeho predpokladane miesto pri dalsom zabere pri sekvencom snímaní? A nespominal niekto tu nafore, že to vedia iba FF profi telá?
Inak, mne by take telo bodlo.

hilda4sea

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od hilda4sea » 10 pro 2011, 21:27

Nevím proč je to na mne, já jsem umístil jen ceník bez komentáře. Byla to reakce na nekonstruktivní a zaujaté tvrzení účastníka fóra. Co se pak rozpoutalo není až tak moje vina.
Ale už budu mlčet, abych nenarušoval objektivní a konstruktivní adorace.
Hilda

PS: pro dotaz na prediktivní ostření:
aktuálně nejlepší v APS-C ho má Canon 7D, Nikon D300s a Nikon 7000D, kde se ovšem jeho vylepšená verze nazývá 3D traking. Údajně úplně nejlepší má Olympus E-5, ale to je 4/3. Zatím jsem nezkoušel, ale známý tvrdí, že ostřící bod sleduje cíl jako tepelně naváděná střela.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od elho_cid » 10 pro 2011, 22:01

Pentax nebude nikdy výrazně levnější než Canon nebo Nikon. Vyrábí možná skoro desetkrát méně takže si nemůže dovolit jít do cenové války. Může být výhodnější - například pro někoho se specifickými požadavky. Pro mě určitě je. Ale osobně bych raději, aby se snažil zaujmout kvalitou, než se podbízet cenou. Vzpomínám si, jak před rokem mnozí věštili K-5 neúspěch, protože je dražší než D7000. Ale trumfla ji obrazovou kvalitou, a tak prorazila.

Taurusek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 26 led 2011, 02:02
Bydliště: MSK

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od Taurusek » 10 pro 2011, 22:14

Myslíte si, že K-5 bude nejúspěšnější digitální zrdcadlovkou Pentaxu? :)

bazi_77
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 14 úno 2011, 21:52

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od bazi_77 » 10 pro 2011, 22:19

To Taurusek: tak nikdo neví co příjde po K5, ale já doufám, že K5 to není, že příjdou další a lepší - úspěšnější.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od duves » 10 pro 2011, 22:27

Taurusek píše:Myslíte si, že K-5 bude nejúspěšnější digitální zrdcadlovkou Pentaxu? :)
Nesranduj! Čakam od nastupcu prave rozoberane prediktivne ostrenie a možnosť vyššieho ISO (aspon ISO 4000) bez straty kvality. Možno par detailov k tomu - 2 sloty pre SD karty, vyklopny LCD....

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od elho_cid » 10 pro 2011, 22:45

Taurusek píše:Myslíte si, že K-5 bude nejúspěšnější digitální zrdcadlovkou Pentaxu? :)
Na nějakou dobu určitě. Jen nevím, jestli se jí opravdu povedlo překonat úspěch K10D.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 10 bře 2011, 11:45
Bydliště: Brno

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od Želvák Bob » 16 pro 2011, 22:56

duves píše:
Taurusek píše:Myslíte si, že K-5 bude nejúspěšnější digitální zrdcadlovkou Pentaxu? :)
Nesranduj! Čakam od nastupcu prave rozoberane prediktivne ostrenie a možnosť vyššieho ISO (aspon ISO 4000) bez straty kvality. Možno par detailov k tomu - 2 sloty pre SD karty, vyklopny LCD....
... to by se mi taky líbilo - vůbec celkově AF by mohlo být lepší, i když AF-C je opravdu bolest.
Dvě karty a výklopák by bodly - ISO se mi zdá skvělé (teda taky nepoužívám nad 1600, ale ani ho nepotřebuju)
Co by se mi líbilo by byl těsnící kroužek (nejlíp výměnný) do bajonetu - aby byl utěsněný každý objektiv :-)

No - doufám, že to půjde i s Ricohem kupředu, protože si budu moct dovolit další tělo až tak za 5 let - takže bych nerad zažil zklamání z toho, že už Pentax není ...
... sváteční cvakal a zběsilý pilot autobusu a VW buggy ...

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: (Ne)koupit Pentax K-5 ??? a flame

Příspěvek od duves » 17 pro 2011, 08:46

Tieto tela by mali 5-6 rokov v pohode poslužiť.

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“