APPLE

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

APPLE

Příspěvek od fjo » 10 lis 2009, 02:04

....ať se to komu líbí nebo nelíbí, Apple je prostě miláček... kdo si nekousl, nepochopí... :-)
Pentax

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordoz » 10 lis 2009, 07:51

Kupil si maca?

Dnes sa ta instalovat OS X aj na PC, mas v podstate plnohodnotneho maca s vykonnejsim hw za tie iste prachy. Ano, OS X je ozaj fantasticky OS postaveny na unixe. Musim vsak povedat ze Windows 7 64bit Ultimate tiez nieje k zahodeniu, spolu s PS CS4 64bit je to bomba a robi sa mi s nim este lepsie ako na macu.
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
meteor
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od meteor » 10 lis 2009, 08:08

kordoz píše:Dnes sa ta instalovat OS X aj na PC, mas v podstate plnohodnotneho maca s vykonnejsim hw za tie iste prachy.
...anebo se dají na Maca nainstalovat Windowsy a máš předražený NB / PC station :lol:

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 10 lis 2009, 08:25

...s Hacintoshem jsem začínal... dnešní verze už dokonce dokáží update z oficiálního zdroje... ...navíc Psystar do toho taky slušně šlape a začíná prodávat jakýsi "zavaděč", který umožní instalaci na jakoukoliv konfiguraci...

...na Windows7 jsem zvědav i z toho důvodu, že s Widlema dělám v práci... a už mě to se.e ...proto se modlím, aby Win7 byly už použitelné.. že ten update na Win7 nebude jen o vyleštěným designu W. Vista...

jinak HW už je doma přes dva roky.. Mini, Cinema, MackBook... (bohužel etď je jen přítelkyň MB) uvidíme jak přístí rok.. když to půjde, asi to bude iMac... ale jak to bude, je ve hvězdách...

...jinak do jisté míry souhlasím, že Apple si nechá platit za HW o něco více, než by si to člověk poskládal sám.. ale... trochu je to i o jakési loajalitě, pohodě... a co si budeme povídat... fotografové do té kategorie taky trochu patří... prostě tak hezkou krabičku si i z tak ohromné nabídky ve všemožných shopech nepostavíš... i v tom je Apple.. nejsem ovce.. pracoval jsem roky s Win.. čuchnul k Linuxu... každé má něco... ale já zadokoval u jabka... klidně mě kamenujte, ale to je o celkovém dojmu.. jasně, u každého jsou ty důvody rozložené jinak... někdo si jabko pořídí hlavně kvůli masírce... to je bohužel škoda... ale co s tím.. to je jako Ti "F"otografové s vysokým C s bílou rourou na krku a voličem na AUTO.... jo, mají, použijí, ale moc o tom vlastně neví...

....nechci dělat agitku, ale celá ta situace je postavená na hlavu... mnoho lidí se na to dívá jako na oddělené záležitosti... Ale to je problém.. není MacOS a není Apple HW.. je to celek.. Apple si nechá zaplatit za to, že postaví odladěný HW zabalený do nádherné konzervy a napumpuje do ní výborný systém.. OS prodává za pusu... ale ten vývoj něco stojí... bla bla bla.. to je asi jasný...

...ae jasně, že mě štve, jak jsou ceny v Evropě jiné oproti US.. a to nemluvím o CZ, i když se to začíná lepšit, navíc uvidíme, až se tu rozeběhne zastoupení Apple naplno... ty vyšší ceny nejsou o dovozu, o servisu... státy jsou taky docela velký a taky se tam musí servisovat... v Evrope se stále Mac bere jako trochu luxusní záležitost.. a z toho vychází ta cena.. to je škoda...

...jinak o víkendu jsem se byl podívat na nové iMacy... 21,5" i 27"... 21,5" je fajn a na většinu věcí bohatě ostatečný... ale když vidíš toho 27"... to je nádherný brutus... :-)
Pentax

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordoz » 10 lis 2009, 08:35

Ano v tomto s Tebou suhlasim, Apple je hlavne image, kvalita a suhra HW a SW, a tiez aj poctivost uzivatelov.

Win7 64bit mam v praci a musim povedat, je to bomba nad ocakavanie.
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 10 lis 2009, 09:03

W7 som este neskusal, ale Snow Leo je spica! ma este nejake detske chybycky, ale je to vyskoko pouzitelne a stabilne.
HW je exkluzivny a dobre navrhnuty, mozno aj odolny (vid moj post, kde som pisal o akrobacii mojho MBP). S jeho cenou sa da polemizovat... ale ked si uvedomime, ze dostavame s tym HW aj ultimatnu verziu OS, za ktory M$ pyta nehorazne prachy, by som si tu cenu preratal...
Na druhej strane, apple pouzivaju hlavne ako pracovny nastroj, 3-4 zakazky a je cena iMacu spat.
Na serioznu pracu urcite mac, na zabavu... konzolu a 42" FHD LCD :D
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 10 lis 2009, 09:05

fjo, rozchodil si nakoniec nejak ten Corel? zohnal som si "trial" verziu Corel 11 pre mac, ale praca s nim je skor utrpenie... co s tym? v illustratore este nie som taky sikovny :(
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 10 lis 2009, 09:08

Jj... to je něco, co jsem ale psal už v předchozím příspěvku.

Apple je prostě systém kombinující HW a SW. Nelze to moc hodnotit odděleně. Platíš i za to, že nemusíš nic řešit a všechno dostaneš rovnou 100% vychytané a plně funkční. Žádné ovladače se spolu nemusí "tříštit"... prostě lahoda.

Nedávno (při nákupu svého posledního Mac Pro) jsem si dělal určité srovnání těch cen, abych si ověřil... jak moc to předražení fakt je.

A přijde mi, že tihle webíci, Huláni a puberťáci hodně zapomínají ve svých přehledech na spoustu položek...

Třeba můj MacPro stál asi 140 tis bez DPH. Z neběžného vybavení tam byl RAID řadič, 4x disk a externí disk na zálohování.

Když jsem to komukoliv řekl, vytřeštil oči, že stekjné PC by stálo max 30 tis.

Tak jsem si k tomu sedl a začal počítat, kolik by stálo stejné PC. Jenže ejhle... ona fakt kvalitní dvojprocesorová deska stojí fakt spoustu peněz. A ejhle... jediný srovnatelný (stejně hezký a ze stejných materiálů) case, jsem našel za 14tis bez DPH. A ejhle... on ten RAID řadič s PPC stojí asi 40 tis. (oni srovnávači netuší, že to je něco trochu jiného, než integrovaný SW řadič na základní desce).

A když se to pak všechno sečetlo i s widlema... zase tak šílenej rozdíl to fakt nebyl.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 10 lis 2009, 09:12

...neřešil jsem Corel v Mac verzi.... to bylo o tom, že jsem natáhl přes BootCamp nativní instalaci XP a našoupl Corela... Corel na Maca běhal divně.. asi podobný pocit jako iTunes na Win... běží to.. ale není to ono...

ono to je o tom, že až když MacOS a veškerý SW co je defaultně v systému začneš používat, uvědomíš si,jak to je výborně domyšlené... od malých utilitek až třeba po iLife... a i dostupný balík iWork... to je prostě proti MS Office jiné kafe.. prča je, že Mac verze MS Office je lepší než verze pro Win... :-) nechápu, ale je to tak...
Pentax

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 10 lis 2009, 09:14

Snow Leoparda jsem taky ještě nepořídil... stále váhám, jestli to má smysl.

Windows7 mam v současnosti na notebooku a jsem s ním docela spokojenej. Narozdíl od Vist to fakt funguje. Nicméně šok, který v mé maličkosti zanechaly Visty si bude Microsoft léčit lepšíma produktama ještě hodně dlouho. O tom, kolik problémů mi způsobily na druhém notebooku bych mohl napsat klidně knížku. Věřim, že třeba někomu i fungují... ale já s nima měl od začátku jen a jen problémy. Dospělo to dokonce tak daleko, že jsem si je nechal přeinstalovat přímo od autorizovaného prodejce (tvrdil mi, že něco dělám určitě špatně) a ihned po čisté přeinstalaci byly stejně nestabilní... fakt vtipné. Nejlepší bylo, že když mi to PC předváděl po přeinstalaci technik, tak vypnutí systému trvalo asi 45 min a naběhnutí systému (instalace aktualizací) 2 hod. a 40 min. Fakt použitelné... vytáhnu na schůzce notebook a řeknu klientovi, prosím vás, vydržte 2-3 hodiny, než mi systém dovolí vám něco ukázat (a to se mi opravdu stalo - k ukázce jsem se nedostal, protože došla baterie).

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 10 lis 2009, 10:14

krasna vec na macbookoch je to, ze sa nevypinaju, len zatvoria a potom sa MB uspi v okamihu. take nieco by som si pri win nikdy nedovolil...
dobre, vo win si mozes vsetko podrobne nastavit, ale naco?
pri mojom prechode som napr hladal nastavenie displeja a externehon displeja. nakoniec som len pripojil LCD a islo to na nativnom rozliseni! len som ho presunul na opacnu stranu :)
apropos nepoznate nejaky dobre nastevitelny SW firewall? potrebujem vyblokovat nejake (adobe) aplikacie aby mi nechodili na net a ten zabudovany nejde tak, ako by som chcel ;)
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 10 lis 2009, 10:14

to miky_lbc: úsměvné,poučné a pravdivé. :lol: Dnes najíždím na sněhového parda...tak jsem zvědav jak to bude skákat :wink:
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 10 lis 2009, 10:22

u non OpenCL grafiky to je jen malý rozdíl výkonový.. ale je tam pár designových změn (nádherný QuickTime)... ale opravdu jsem zvědav na HW s novými grafikami... vlastně i ta sdílená grafika nVidia 9400 podporuje OpenCL...
Pentax

Uživatelský avatar
meteor
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od meteor » 10 lis 2009, 11:17

miky_lbc píše:A přijde mi, že tihle webíci, Huláni a puberťáci hodně zapomínají ve svých přehledech na spoustu položek...

Třeba můj MacPro stál asi 140 tis bez DPH. Z neběžného vybavení tam byl RAID řadič, 4x disk a externí disk na zálohování.

Když jsem to komukoliv řekl, vytřeštil oči, že stekjné PC by stálo max 30 tis.

Tak jsem si k tomu sedl a začal počítat, kolik by stálo stejné PC. Jenže ejhle... ona fakt kvalitní dvojprocesorová deska stojí fakt spoustu peněz. A ejhle... jediný srovnatelný (stejně hezký a ze stejných materiálů) case, jsem našel za 14tis bez DPH. A ejhle... on ten RAID řadič s PPC stojí asi 40 tis. (oni srovnávači netuší, že to je něco trochu jiného, než integrovaný SW řadič na základní desce).
140.000,- Kč včetně SW vybavení? Jinak je to oproti "normálnímu" desktopu rozdíl jako prase :-)
Problém takového srovnání je ten, že Mac oproti PC nenabízí tolik alternativ. Tudíž lze nastavit srovnání tak, že "srovnatelné" PC vyjde ještě dráž nežli MacPro. Zároveň lze vykouzlit srovnatelnou PC sestavu tak, že vyjde na polovic. Řadič disků místo 40k za 25k (třeba lepší Adaptec), disky se vezmou serverové (třeba RE edice od WD), bedna od Lian-Li atd.
Pak je samozřejmě otázka, zda-li vyšší cena Macu přinese danému uživateli onu přidanou hodnotu navíc, jestli ji využije. Myslím že odpověď většiny je "ne". Mac je zkrátka zaměřen na specifický segment zákazníků, i když se IMHO snaží toto zákaznické spektrum rozšířit.

PS: "no flame", tohle nepíšu proto, že bych fandil tomu či onomu, ale že pohled "mikiho_lbc" může být trošku zkreslený :wink: jinak ono "šťárání se" v PC a jeho ladění je zábava i pro pokročilejší ročníky, heh.

PS2: jak se tak dívám na tu přední perforaci Mac bedny - jak to izoluje hluk?

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 10 lis 2009, 11:58

1. Nn.... bez. Jen systém :o(. SW je bohužel jiná kapitola. Vem si jen kolik stojí CS4 balík. A já všechen sw používám výhradně origo s komerční licencí

2. Ale to já se vůbec nehádám. Rozhodně nejsem nějakej fanatickej stoupenec Mac, který po odpoledních poučoval ostatní na každém fóru :-). Smysl mého příspěvku nebyl ani v tom, že bych se tu snažil dokázat, že MAC dělá vlastně levné produkty :-). Chtěl jsem jen napsat to, že ty nejrůznější netová porovnání, která říkají, že MAC je 7x dražší než PC nejsou taky pravdivé. Rozdíl tu je, ale není tak velký. Rozdíl je hlavně v tom, že u PC si člověk může svobodně vybrat, jestli si třeba koupí bednu za 15 tis nebo mu bude stačit za 3tis (která je taky pěkná). U Maca tuhle možnost nemáš... ale o tom právě ten Mac je. Nemáš 1000 možností na nákup PC... prostě tu je Mac mini, iMac a Mac Pro v několika málo konfiguracích. Je v tom přehled... všechno ve 100% kvalitě. A tohle je za to daň.

Pro někoho tvrdá daň... já jí ale přijímám.

3. Určitě ano... kdo chce ladit a skládat počítač, pořídí si na něj Wokna nebo Linux. Mac pro něj není dobrá volba, protože by ho o tu všechnu zábavu připravil. Nic proti... nebyl jsem jinej. Dneska si jdu raději zafotit a rejpání v PC přenechám jinejm. Ale "zábavu" nelze paušalizovat. Někdo chodí na swingers, někdo se rejpá v PC, někdo fotí, někdo sbírá známky...

4. Mac Pro je v podstatě absolutně nehlučnej... nevim co tam je za chlazení (možná nějaká kapalina), ale vydává to jen o trochu větší hluk než můj Mac Air (který v sobě nemá jedinou pohybující-se součástku). Pravda ale je, že můj starej PRO byl hlučnější. Mam takový dojem, že jsem si vzal nějakou trochu dražší verzi, která je ještě nějak odhlučněná.

Vlastně jsem si ho kupoval z velké části kuli tichosti... občas ho totiž používám k nahrávání ve studiu (které nemam největší) a hučení se mi tam nehodí.

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“