VŠ - umělecká, obor fotograf

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od MaraM » 03 dub 2013, 13:29

Nevím jak to funguje, ale pokud jim škola nabízí nějaké zázemí výbavy tak to vidím docela logické a vhodné být kompatibilní. A nějaké informace o značkách... než školu vystudují a dostanou se do praxe, tak jim takovéto informace budou stejně k ničemu, měli by hlavně umět fotit. Na IT tě taky nenaučí nejnovější verzi Javy, ale umět programovat, trendy si už zapálený člověk pohlídá sám.
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od uray » 03 dub 2013, 14:49

Nedávno jsem se o tom bavil s jedním studentem fotografie, tvrdil mi, že pracují hlavně s analogem (kinofilmem a středním formátem). Vlastní fotoaparáty používají ale hlavně mobil a levné kompakty, občas má někdo starou DSLR se seťákem. Mají asi dobré učitele, protože jim pořád valí do hlavy, že ne technickém vybavení nezáleží (studuje výtvarnou fotografii) a je nutné si poradit s čímkoliv.

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od kluzo » 03 dub 2013, 15:21

"Mají asi dobré učitele, protože jim pořád valí do hlavy, že ne technickém vybavení nezáleží..."

To jen některým diskutérům na podobných fórech záleží více na technice a technické kvalitě než na výtvarnu. Když jsem měl možnost bavit se nebo jen poslouchat vynikající fotografy, nikdo z nich techniku neřešil.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 10 bře 2011, 11:45
Bydliště: Brno

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od Želvák Bob » 03 dub 2013, 16:28

Mám kamarádku na střední škole - zaměření fotograf - reportér.
Je ve druháku, nechala si vnutit Canon (mají ho tam všichni) a navíc fotí reporty z hudebních akcí i pro nějaké internetové hudební servery. Největší legrace je, že i ve druháku stále zásadně jen do jpegu a z akcí nosí domů plnou 32 megovou kartu (přes 4000 fotek) ...
Co mě ale dostalo je to, že toto pololetí (má za sebou rok a půl studia) jsem jí musel ukázat "vztah mezi clonou a časem" - protože se to měla naučit na zkoušky. Info, že se jedná o expoziční trojúhelník, kde je třeba počítat ještě s citlivostí snímače/filmu ji poněkud překvapilo. (pojem "expoziční trojúhelník" nikdy neslyšela). Ale nakonec jsem svoji učitelskou roli zvládl a zkouška je "doma"
:-)
Nicméně - od té doby si o téhle škole myslím svoje.
Na druhou stranu - vysoká škola asi bude už zcela jiný level - a z hlediska marketingu má titul svoji váhu.
O tom není sporu.
... sváteční cvakal a zběsilý pilot autobusu a VW buggy ...

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od kluzo » 03 dub 2013, 17:15

Bohužel, střední školství šlo za poslední roky v ČR do kytek obecně. Začíná to tady být takové cool americké, kde high school má každý debil, jen proto, že je to pokračování základky (navíc v USA i bez přijímaček). Po čem hovno, to se nám daří převzít okamžitě.

Uživatelský avatar
Ladin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 412
Registrován: 10 kvě 2012, 09:33
Bydliště: Krnovsko

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od Ladin » 03 dub 2013, 17:32

Už to tu zaznělo, že škola nutí díky kompatibilitě své žáky na Canon. Ale teď si kladu otázku, proč ta škola nemá své (erární) foťáky a nenechá na těch svých žácích, aby si vybrali svůj foťák. to by z 20 děcek se udělal klub např. 6 Canonů, 6 Nikonů, 3 Sony, 3 Pentaxy a 2 Olympusy. To by pak byla paráda. Žáci by poznali výhody a nevýhody, které každá značka má. Tímto by se zajistil i všeobecný přehled, který většinou ve školách chybí. Extrémně se specializuje.
Pentax: DA 18-55ALII, DA 35/2,4 , DA 50/1,8 , FA 28-105, FAJ 75-300, DA 55-300, M50/1,7, Tamron (A14) 18-200, Tamron (A16) 17-50, blesky Metz 36+58, Pentax K-s2

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od matak77 » 03 dub 2013, 17:48

k tomu školství - žádná škola nemá patent na rozum. už jsem potkal spoustu ing. co jsou blbí jak necky.. na druhou stranu znám lidi s výučákem, co dělaj poctivě svojí práci a maj se dobře.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od kluzo » 03 dub 2013, 17:58

Ladin
to by bylo složité. Vždyť to všichni znáte, je to o penězích a školy těch peněz taky moc nemají. Navíc ta technika je skutečně až na posledním místě. Spíše bych kvitoval s povděkem, kdyby školy naučily děcka vidět, všímat si, komponovat, upravovat, atd. Jestli se naučí ovládat Canona, s Pentaxem, Sonym, Olym problém mít nebudou.
matak77
nikdo nemá patent na rozum, a chytrost ještě není rozum, natož inteligence :-) To tě ani žádná škola naučit nemůže, to buď máš, nebo ne.

Uživatelský avatar
ďaur
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od ďaur » 04 dub 2013, 06:39

Ladin dub 03, 2013
"...Děckám, které se z 9. tříd základních škol hlásí na tyto obory, tak jim vyučující ještě před přijetím naznačují, aby si kupovaly zrcadlovky Canon/Nikon..."

vnučka letos nastoupila do 1. ročníku, ještě před přijetím byla informována, že pro začátek nepotřebuje žádný digitál, anžto budou celý 1. rok fotit na negativ... :)

Uživatelský avatar
Ladin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 412
Registrován: 10 kvě 2012, 09:33
Bydliště: Krnovsko

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od Ladin » 04 dub 2013, 07:23

Toto doporučení na Canikon se týká nějakého oboru, který zpracovává fotky na PC - asi obor reklama, grafika nebo jak to jmenují. Není to obor, kde si hrají s vývojkou a ustalovačem.
Pentax: DA 18-55ALII, DA 35/2,4 , DA 50/1,8 , FA 28-105, FAJ 75-300, DA 55-300, M50/1,7, Tamron (A14) 18-200, Tamron (A16) 17-50, blesky Metz 36+58, Pentax K-s2

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od kluzo » 04 dub 2013, 07:43

Aha, tak to budou ti učitelé asi odborníci z internetových diskusí :-)

Slower
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 27 říj 2011, 12:39

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od Slower » 04 dub 2013, 10:59

Nekdo kdo to fakt umi nebude ucit na stredni skole. Plat je celkem mizernej a nevim co ostatni skoly, ale stredni kam jsem chodil ja, nedokazali nabidnout ucitelum ani jine nefinancni vyhody (jako dokazou napr. VS)...
Největší hustodémon a krutopřísňák jižně od Murmansku

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“