Jen tak

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Jen tak

Příspěvek od fakt » 16 čer 2019, 11:34

Mám rád italskou renesanci, impresionismus, Alše, Buriana, Ladu.
Pořád na světě existuje více věcí,které mám rád, nežli těch co rád nemám.
A proto je mi zde pohodlně.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
relux
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jen tak

Příspěvek od relux » 16 čer 2019, 19:31

Trochu odbočím od focení. Gratuluji slovenským přátelům k nové prezidentce. Máte asi nejhezčí prezidentku na světě. Ještě aby dobře fungovalo vše ostatní....

Uživatelský avatar
Machro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jen tak

Příspěvek od Machro » 16 čer 2019, 20:07

relux
nie je k čomu gratulovať. sme a budeme ešte väčší americký sluha.

Uživatelský avatar
Dusan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 04 čer 2012, 17:49
Bydliště: Liverpool

Re: Jen tak

Příspěvek od Dusan » 16 čer 2019, 20:18

Som šťastný, že som izolovaný od politického diania a denných korupčných škandálov .
Aj to málo čo si občas, ozaj občas pozriem sa mi nožík otvára vo vačku.
Ona je ďalšia bábka v rukách iných bodka

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Jen tak

Příspěvek od fakt » 17 čer 2019, 07:08

Ošklivá není. Jestli to je však kvalita potřebná pro fci hlavy státu?
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jen tak

Příspěvek od zirecek » 17 čer 2019, 07:49

S obavami sleduji příkře negativní reakce lidí předem na cokoliv. Vůbec nechápu, jak má někdo koule na to, ji předem odsuzovat. Je smutné, jak lidé s nárůstem hmotného přebytku hned na vše častěji nadávají.
Je to fajná žena ve věku, názory má dobré, jen čas ukáže, jakou stopu zanechá. Pak můžeme hodnotit.
Můj osobní pohled je, že prezident má být spíše nepolitický, sociálně a kulturně založený. Tím tvoří trochu protiváhu k politikaření. Přestože nemá zásadní pravomoce, tak může více stmelovat a ukazovat jiné úhly pohledu.
O to zřetelnější je kontrast její a p. Zemana. S radostí čekám průběh její první návštěvy v ČR. Kráska a zvíře, jemnost a hrubost, citlivost a opovržení. Myslím, že se to bude dát uchopit i fotograficky. :-)

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Jen tak

Příspěvek od fakt » 17 čer 2019, 08:23

Myslím, že zde "příkře negativně" nikdo nereagoval.
V moderním pojetí státu se moci dle ústavy dělí na moc zákonodárnou, výkonnou a soudní.
Prezident má v tomto rozdělení svoji nezastupitelnou roli.
Kvantifikaci "zásadních" pravomocí prezidenta nechme na odbornících na ústavní právo.
Ústava dále nedefinuje požadavky na prezidenta na základě hezké tváře, sociálního a kulturního založení.
Systémy, kde je hlavě státu přisouzeno o málo více pravomocí (přičemž provázanost s ostatními typy moci zůstává), jsou označovány jako prezidentské. K těmto státům patří kupříkladu USA, Francie, Rusko a Čína. Prezidenti těchto zemí jsou více viditelní, nežli prezidenti například Německa a Rakouska.
Mám na mysli, že kolegové zde reagovali na provázanost nové prezidentky Slovenska s "neziskovým" sektorem cizích mocností.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jen tak

Příspěvek od zirecek » 17 čer 2019, 08:58

Čím vyšší hra, tím větší provázanost na někoho, na něco.
Myslet si, že je to dokonale čisté, je spíše pokrytecké.
Je potřeba se dívat podrobněji a spíše vážit na miskách vah pro a proti.
Někdy stačí jen, jestli je nový kurz lepší než předchozí směr.

Realita je stejně úplně jiná, protože máme mediokracii, takže my všichni vycházíme pouze a jen z mediálního obrazu o někom, který někdo jiný vytváří z nějakého důvodu.

Uživatelský avatar
Machro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jen tak

Příspěvek od Machro » 17 čer 2019, 09:14

Ona na svoj vek vyzera slusne, no to je tak vsetko. Do kresla ju dostal niekto, kto do nej investoval viac ako 500 000 EUR, ona investovala zo svojich do kampane az 2 000 EUR. Za to podpise, co bude treba. Napr. nadstandard vojenska zmluva s USA t.j. municne sklady a zasoby pohonnych hmot na vojenske ucely. Skoda reci, nie je vsetko zlato, co sa blysti.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jen tak

Příspěvek od zirecek » 17 čer 2019, 09:29

Machro: To je přece úplně normální. Byla demokraticky zvolena, bude loajální svým chlebodárcům.
Máme právo to posuzovat, rozumíme tomu, setkali jsme se s ní osobně? Nikoliv, nikoliv a ještě jednou nikoliv. Jen vycházíme z mediálního obrazu. Klidně si mohou zvolit někoho, kdo podepíše muniční sklady Rusku.
Mne zaráží jen to, že už dopředu máme jasno...

Uživatelský avatar
Dusan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 04 čer 2012, 17:49
Bydliště: Liverpool

Re: Jen tak

Příspěvek od Dusan » 17 čer 2019, 11:09

zirecek píše:
17 čer 2019, 08:58
Realita je stejně úplně jiná, protože máme mediokracii, takže my všichni vycházíme pouze a jen z mediálního obrazu o někom, který někdo jiný vytváří z nějakého důvodu.
Presne tak.
- Aj toho predchádzajúceho nik si nič neoveril, kto je čo je aký je. Naservírovali ho a niektorý
to zhltli aj s navijakom. Dnes, zajtra ho obžalujú z trestnej činnosti. Či ho aj odsúdia ktovie, ale čo je to za človeka, že sa k majetku musí dopracovať podvodom, krádežou. Tento človek bez vlastnej sebareflexii ešte ide zakladať stranu "Za ľudí" choré. No aj vychcaný plán. Bo získať 6% nieje u nás tak ťažké, je to pár tisíc ľudí čo na tom budú potom profitovať a on dostane imunitu a je vymaľované, ďalší podvodníci v parlamente.
- Súčasná je to jak v hudobnom biznise. Nájdu babu čo ako tak vie spievať. Text piesne jej dajú oni. Naučia ju ako tancovať, ako gestikulovať, ako precitnúť. Počuť ju budeme môcť aj tri krát denne na každej stanici. Zrodila sa hviezda.
Dobrý spevák si píše text a skladá piesne sám, je ich dosť no niesu žiaduci. Môj názor, filozofovanie dokončím tým, že nemám riešenie ako by to malo byť. Môžem len snívať podobne ako v piesni Imagine.
- do P... a zas som u politiky. Koniec idem maľovať alebo fotiť.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Jen tak

Příspěvek od fakt » 17 čer 2019, 11:21

zirecek píše:
17 čer 2019, 09:29

Máme právo to posuzovat, rozumíme tomu, setkali jsme se s ní osobně? Nikoliv, nikoliv a ještě jednou nikoliv.
Jsem nevolič. Pokud bych k volbám chodil, cítil bych povinnost posuzovat a rozumět.
Většinový vzorek voliče jsi však popsal výše.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: Jen tak

Příspěvek od Čtvrtek » 14 črc 2019, 21:41

Tož chlapi.
S kým z Vás jsem se to bavil 3.7. v Žatci na té vojenské parádě? :)
Dotyčný měl KP s Distagonem 25mm wod ,,Cajza" a já bohužel jen firemního Nikona :)
STŘÍBRU ZDAR

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Jen tak

Příspěvek od slivo » 16 črc 2019, 15:26

Sony teraz predstavilo a7r iv
61 MPix BSI
15 stops DR
low noise (vraj)
Pixelshift 16 img (1/2 pixel posun)
10 fps with AF/AE (up to 68 images)
EyeAF aj pre video
novy hot shoe (multi interface shoe)
5.76M subpixel hladacik
3500$

a7rii stoji aktualne 40 000kc a urcite zlacnie aj a7riii -> mozno pojde s cenou dole aj k1ii.
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jen tak

Příspěvek od zirecek » 17 črc 2019, 07:53

Nedokážu si moc představit v současné době "blázna", který by koupil K-1 II za 52 tis. Kč (nyní s objektivem 35/2,0 zdarma), i kdyby byla dále zlevněna. Systém Pentax je v podstatě mrtvý. Kdo měl peníze a chuť, ten odešel. Zůstali lidé, kteří ještě mnoho let vydrží obměnou výbavy Pentaxu díky bazarům, kde se toho válí mraky za rekordně nízké ceny. To ještě více zpomaluje byznys Pentaxu a především to nejdůležitější - ochotu kupovat nové věci. Zde na webu jsme určitá komunita, kde lze jednoduše vnímat, kdo už není u Pentaxu a kdo ze zbylých si koupil něco nového za poslední rok. Budeme rádi, když Pentax uvede nové tělo na letošní Vánoce. Avšak nevíme, jestli vůbec něco uvedou a kdy, protože tento nečitelný marketing je Pentaxu stále vlastní, což zhoršuje výhled a čitelnost vývoje.

A nebo třeba jiná velká firma koupí značku Pentax a rozjede to ve větším. Postaví marketing na mechanické závěrce a optickém hledáčku, dá tomu mírný retro styl, exkluzivitu s odkazem na historii značky a nebude se hnát v hlavním segmentu, kde už je vlak dávno pryč. To ukazuje například novinka Sony A7R IV, kdy je zřejmé, že když dáte moderní snímač a k tomu stále zdokonalující elektroniku a obměňující SW, tak máte v podstatě mašinu s neomezenými možnostmi.

Já si třeba rád nové APSC tělo Pentax koupím. Ale třeba objektiv 11-18 je pro mne finančně mimo úvahu. Tolik peněz je pro mne nesmyslných. Mám Sigmu 8-16 a přestože je výstup sterilní a je nutná větší následná úprava v PC, tak má alespoň větší rozsah ohniska. To bych raději pořídil nový hvězdičkový záklaďák na APSC. Ale bude vůbec někdy nebo bude stále Pentax prezentovat starý kus jako top objektiv, i když už je dávno překonán jinými?

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“