Hluk z tela.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
apeiron
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 05 úno 2014, 19:33

Hluk z tela.

Příspěvek od apeiron » 18 úno 2014, 18:08

Tak sa mi dnes vrátila moja K-50 z "opravy". Stalo sa mi totiž to, že po fotení z ruky mi začalo v tele niečo vŕzgať, neváhal som, foťák som zabalil, a poslal šupom predajcovi. Ten ma okamžite kontaktoval s tým, že je to normálne, že ide o vyrovnávacie magnety, ktoré síce vŕzgajú, ale nie je to závada kým skutočne nepôjde zaostriť. Tak len toľko som chcel, dnes mám už svojho miláčika v ruke a hneď som s ním urobil plno fotiek rôzneho typu :). Telo funguje perfektne, a keď mám zapnutú stabilizáciu skutočne jemne povrzgáva. Nakoniec som zistil, že za tým mocnejším vŕzganím bola moja neskúsenosť v držaní fotoaparátu, kedy som nedostatočne podopieral dlhší objektív. No hold, učím sa za chodu, a tak som svoju skúsenosť zavesil tu, možno to niekomu pomôže.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Taurusek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 26 led 2011, 02:02
Bydliště: MSK

Re: Hluk z tela.

Příspěvek od Taurusek » 18 úno 2014, 21:20

Zdravím,

tento a jemu podobných příspěvků tady je několik. (;

Upozornění na "štěrkání" uvnitř foťáku, jsem měl při nákupu posledního těla (shodou okolností také K - 50) na několika lístečcích různě umístěných v balení s fotoaparátem a v češtině .

Nevím zda se jednalo o aktivitu prodejce (fotomalek.cz) nebo dovozce. Každopádně, nového uživatele to upozorní a obeznámeného pobaví. :)

Vrzání objektivu je zajímavé. :)

apeiron
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 05 úno 2014, 19:33

Re: Hluk z tela.

Příspěvek od apeiron » 18 úno 2014, 21:46

Taurusek píše:Zdravím,

tento a jemu podobných příspěvků tady je několik. (;

Upozornění na "štěrkání" uvnitř foťáku, jsem měl při nákupu posledního těla (shodou okolností také K - 50) na několika lístečcích různě umístěných v balení s fotoaparátem a v češtině .

Nevím zda se jednalo o aktivitu prodejce (fotomalek.cz) nebo dovozce. Každopádně, nového uživatele to upozorní a obeznámeného pobaví. :)

Vrzání objektivu je zajímavé. :)
Vrzání možno, ale ja som písal o vŕzganí, čo podľa mňa vystihjuje lepšie problém, ako štekanie. A s objektívom to malo taký súvis, že som ho zle podopieral a preto bolo trasenie väčšie, čím sa museli magnety s vyrovnávaním viac snažiť, obzvlášť keď šlo o rozmernejší objektív. Objektív nevŕzgal, ak si to tak pochopil a už vôbec nevrzal, síce si to viem predstaviť, ale nemyslel som práve to. Vŕzgať =http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=v%C5%95zga%C5%A5

apeiron
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 05 úno 2014, 19:33

Re: Hluk z tela.

Příspěvek od apeiron » 18 úno 2014, 21:48

a tiež ja neviem čítať, šterkanie, je dobrý výraz, no nikde som upozornenie nemal!

apeiron
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 05 úno 2014, 19:33

Re: Hluk z tela.

Příspěvek od apeiron » 19 úno 2014, 23:35

Smazána citace předchozího příspěvku. Prosím necitujte přímo předchozí příspěvek (viz. Pravidla). Admin

Ja som tam žiadne nemal.

apeiron
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 05 úno 2014, 19:33

Re: Hluk z tela.

Příspěvek od apeiron » 19 úno 2014, 23:37

Smazána citace předchozího příspěvku. Prosím necitujte přímo předchozí příspěvek (viz. Pravidla). Admin

Alebo mal?? No krabicu tu mám, lístok som žiaden nenašiel, ale lístky tu mám všetky, jedine, že by mi ho odtiaľto nejaký škriatok odpásol. Kupoval som v exapro a skutočne som nenašiel taký lístok. Jedine, že by som ho vytratil, ale to by som asi našiel, takže tak.

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk z tela.

Příspěvek od matak77 » 19 úno 2014, 23:58

http://www.pentax.cz/web-content/PDF/Sh ... PENTAX.pdf

a máme tady takovej zvyk, že necitujeme příspěvky co jdou hned po sobě.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“