Hybridní foto/kamery

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2576
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Hybridní foto/kamery

Příspěvek od hilda4sea » 10 lis 2020, 11:56

Hybridní foto/kamery přibývají na trhu jak houby po dešti. Co umí ty nejlepší?

Profesionálové působící v oborech dokumentu, reportáže, svateb apod. Jsou stále více tlačeni do zhotovení fotek i videoklipů z událostí, které zaznamenávají na objednávku klienta.
Výrobci na tento stav reagují vývojem tzv. hybridních přístrojů, které umí excelentní fotografii a současně dokážou zaznamenat video v profesionální kvalitě. Záznam lze dodatečně v postprocesu barevně upravit.

Požadavek na place: snadné přepínání mezi režimy.
Ty nejlepší hybridy mají samostatný přepínač mezi režimem foto a video. Současně lze uložit do paměti pro oba režimy samostatné nastavení parametrů autofokusu, expozice a barevnosti a pouhým přepínání jednoho spínače se úplně změní všechny předem nadefinované expoziční parametry podle toho, zda právě fotím, nebo natáčím. Menu nastavení je rozděleno do dvou zcela oddělených sekcí FOTO + VIDEO.

FOTO
Foto umí soubory RAW/TIFF s barevnou hloubkou 16 bit, tzn. 278 277 808 miliónů barevných tónů (pro srovnání 8bit JPEG má jen 16 miliónů tónů). Obvykle není problém fotit do ISO 3200 a závěrka je mechanická a elektronická. K dispozici je interní TIMELAPSE, pokročilé automatizované funkce BRACKETINGU včetně FOCUS BRACKETING.

VIDEO
Video umí nejméně 10 bit interně 4:2:0 a externě 10 bit 4:2:2 (tzn. půl miliardy barevných tónů). Kromě toho lze při externím ukládání souborů (např. Ninja) pracovat během záznamu UHD 59,94 s kodekem PRO RES při kompresi HQ. Bit rate optimálně 400Mbit/s. Maximální dynamický rozsah videa dovoluje zápis ve formátu ….-Log. Výsledné video si nijak nezadá se záznamy profesionální kamerovou technikou. Od videí pořízených např. ARI nebo RED při RAW 12 bit to rozezná jen hodně dobrý odborník. Někteří výrobci nabízejí ke svým hybridům objektivy dedikované pro natáčení videa a výrobci manuálních objektivů pro video produkci mají v nabídce širokou paletu typů a ohnisek s ozubením pro FOLOW FOCUS.

Společným znakem této nové kategorie je IBIS nebo digitální stabilizace obrazu. Sloty pro paměťové karty s velmi vysokou rychlostí zápisu – typicky 150 MB/s a více. Napájení přes USB z externí baterie.Dostupnost nativních objektivů s vysokou světelností f1,2-1,4.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty jiných značek“