Pentax K-1 - PixelShift

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

slivo
Významný člen
Významný člen

Re: Pentax K-1 - PixelShift

Příspěvek od slivo » 22 říj 2016, 20:17

velmi pekna fotka. tie artefakty vidim v opare vody pri vacsine kamenov. vyvolaj si z tych 4 pixelshiftovych rawov iba jeden, a tym tie artefakty prekry. presne tak to robia aj tie algoritmy (ako sme minule hladali, dcraw pozera posun v jase v tych "2 zelenych" hodnotach, ktore ma pre kazdy bod na fotke, prah mal 91% ak sa dobre pamatam). fotka za tu pracu urcite stoji.

Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

portvis
Významný člen
Významný člen

Příspěvek od portvis » 23 říj 2016, 11:45

lennyl:
- pixel-shift MC tuto funkciu som na K3II nenašiel to bude asi len v K1
- áno mám, predtým som s tým nemal problém, ale vratil som sa k starším foto s pixS a vidím že to oblo aj na nich nie tak výrazné ale bolo, LR sa ale tak nesprával také farebne artefakty tam neboli,,, neviem či to nemože byť sposobené nový FR v K3II
- myslí že to dáva zmysel z FF musíš dostať viac detailu a kresby ako z APSC a malo by to platiť aj o pixS

je to škoda že sa to nedá nejak schopnejšie pospájať, jedine namaskovať z jednocvaku asi, ale kedže sa voda stále hýbe asi to nebude ľahké..

silvo: ďakujem, mýslím že som to tak roabil, otvoril v Digital Camera Utility 5, prekonvertoval na tiff a editoval v PS, ak to robím zle alebo je nejaký lepší spôsob, rád si nechám poradiť.
Sony a7III + sony55/1,8 + Irix 15/2,4

slivo
Významný člen
Významný člen

Příspěvek od slivo » 23 říj 2016, 11:52

no a este k tomu by som z toho pixel shift rawu (ten co obsahuje 4 samostatne rawy) vybral hocijaky 1 klasicky a ten by som pouzil na prekrytie tych artefaktov

edit: nenasiel som nejaky tool, ktory by to velke pixel-shift dng rozdelil na 4 mensie. ale stale mozes spravit to ze napr. PS dng si vyvolas v Camera Raw 9.1.1 alebo novsej a bez artefaktovu verziu si pripravis v starsej verzii Camera Raw.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“