645Z - kratka srovnavacka

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od xmeda » 07 bře 2019, 21:49

A nebo proste za rok dva nejaky vysmaty marketing manager Ricohu rekne:

Tady mate https://www.fotoskoda.cz/pentax-adapter ... ktivy-645/ (mozna i s AF) a k projektu 645 se nebudeme uz vyjadrovat..

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Kubajz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2015, 22:40
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od Kubajz » 08 bře 2019, 08:22

miky_lbc píše:
07 bře 2019, 16:05
Vidim to sám na sobě. Hned mezi prvníma jsem si koupil D850... jsem s nim v zásadě naprosto spokojený, nicméně kdybych kupoval znova, nekoupil bych ho. Teď v sobotu mi v Praze byla ukradená taška s 2ma sklama a vlastně řešim, co dál. Kdyby tam bylo o jedno sklo více nebo dokonce i tělo (kterým jsem zrovna fotil), měl bych vyřešeno. Teď řeším, jestli ten zánovní a naprosto skvělý Nikon neprodat nebo skla dokoupit.
A co bys místo D850 koupil? Sony A7R III?
Sony A7 III; Tamron 20-40/2,8; 28-75/2,8 G2; 70-180/2,8
Pentax K-3; HD DA 16-85/3,5-5,6 WR; AF-360FGZ II

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od miky_lbc » 08 bře 2019, 13:34

Jj... asi bych volil mezi A9 a A7RIII. Spíš bych asi šel do A9.

Nicméně abych nebyl špatně pochopen. Jsem s D850 fakt spokojený a užívám si, že můžu při focení koukat stále skrze hranol a nemusim čučet do nějakého display. Na druhou stranu si více a více uvědomuju, že moje další tělo už bude určitě bezzrcadlové. A že v tomhle segmentu ostatním ujíždí vlak a ten systém zřejmě buduju na slepé koleji.

Přístup Sony je v tomhle už několik let fakt promyšlený a systematický.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od fakt » 08 bře 2019, 13:47

Myslíš, že se tím Nikon a Fuji neuživí?
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od miky_lbc » 08 bře 2019, 14:45

Nemyslim.... Fuji jde zřejmě správným směrem. Nikon i Canon žijí hlavně z minulosti a ten příchod nových trendů se z pochopitelných důvodů snaží alespoň přibrzdit. Ale je jasné, že během několika let Nikon i Canon dupnou na plyn a přidají i v tomto směru. A nabídnou něco konkurenceschopného.

Takže nemam strach, že by třeba Nikon nepokračoval dál...

Ale když jsem kupoval D850, kupoval jsem cíleně set s tím, že nějaké 4-5 let už do toho nebudu investovat. A třeba po 5ti letech už pořešim novou generaci těla a ze starého systému si nechám jen blesky + třeba monofokály skrze nějaký adaptér apod.

Ale nepočítal jsem třeba s variantou, která se mi stala teď v sobotu... a sice že ani ne po 2 letech přijdu o tašku s obouma svejma zoom sklama. Dneska po těch 2 letech... kdy vim, že ten systém už pro mě má před sebou jen třeba 2-3 roky a pak zřejmě nějaké ML. Tak už na to samozřejmě koukám jinak a dalších 100 tis investice se mi do toho úplně nehodí. Zároveň ale pro Nikon nekoupím ZOOM skla, se kterýma bych potenciálně byl spokojený na dnes ještě neexistujícím Nikon ML těle.

Tak proto asi tahle úvaha. Kdybych před těma 2ma lety počítal s možností, že budu během 2 let dávat do systému dál 1/3 ceny... asi bych už rovnou šel do té Sony, kde už dneska mohu budovat systém, který mi přežije i další generaci těla.

Ale to je život a člověk nemůže počítat s každou eventualitou. Hold buď d850 prodám nebo (spíš) zaskřípu zubama a dám znovu 100 tis do nových zoomů.

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od xmeda » 09 bře 2019, 10:03

Nebo D850 prodat a vymenit za Z7

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od zirecek » 09 bře 2019, 12:03

Z6 není konkurenceschopná?
Ve svém segmentu rozlišení je v top:
https://www.dxomark.com/nikon-z-6-senso ... rformance/
Mně se jeví Z6 lépe než A7III. A9 už je "stará" z mého pohledu.
Pentax půjde časem dále finančně nahoru a likviditou dolů.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od miky_lbc » 09 bře 2019, 12:08

Xmeda:

Z mého pohledu by to aktuálně byl zřejmě asi downgrade... navíc celkem drahý.
Hlavně ale ta nabídka skel ještě není taková, abych tam smysluplně vybral.

70-200 neni žádná... takže bych musel kupovat FX co jsem měl + adaptér. 24-70 je jen F4, měl jsem F2,8.
Kuli 24-70/4 si kupovat Z7 a prodávat staré tělo, mi nedává bohužel moc smysl.

Představoval jsem si to tak, že za pár let koupim nástupce-nástupce Z7 + adaptér. D850 bude záložní tělo. Základní zoom 24-70/2,8 buď prodám nebo si nechám a k Z(x) si koupim lehčí obyč zoom + třeba jedno nějaké extra zajímavé portrétní sklo, které budu střídat s Art85. U Sonky bych ten systém postavil celý už rovnou a teď.

Asi to tak nakonec i dopadne a hold prostě zase koupim 24-70/2,8 a 70-200/4, co jsem měl. Asi lepší, než se teď po ani ne 2 letech zabývat dalším přestupem k Sony. Ale štve mě to... kacířsky bych snad řekl, že mi to měl ten parchant ukrást úplně všechno a bylo by po debatě :roll: .

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od xmeda » 09 bře 2019, 12:11

F2.8 zoomy budou do roka.. u nich se tem roadmapam verit da. Ale jasne, pokud je to potreba na praci hned, tak to nepomuze

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od miky_lbc » 09 bře 2019, 12:14

zirecek píše:
09 bře 2019, 12:03
Z6 není konkurenceschopná?
Na to se dá koukat z mnoha úhlů pohledu... klidně bych tu teď třeba hodinu mohl psát o tom, jak Sony umožňuje ostřit video přímo z gimbalu, zatímco pro Nikon obrovský problém a musí to člověk osadit ještě nějakým ff systémem.

Krásné je třeba srovnání aplikací. Zatímco Nikon aplikace na ovládání těl jsou doslova směšné... jak kdyby je dělal nějakej student odpoledne za párek v rohlíku. Řešení od Sony je supr už od nejlevnějších kamer/těl za 20tis Kč a fakt to funguje.

Hlavně tam ale neni ještě ten systém ustálený a ta nabídka je celkem malá.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od miky_lbc » 09 bře 2019, 12:18

xmeda píše:
09 bře 2019, 12:11
F2.8 zoomy budou do roka.. u nich se tem roadmapam verit da. Ale jasne, pokud je to potreba na praci hned, tak to nepomuze
To asi ano... ale prostě ať na to koukám z jakéhokoliv úhlu, nedává mi to úplně smysl. Nejrozumější by pro mě byl buď rozprodej všeho Nikonstva a přechod k Sony, kde mám už nějaké kamery. Tak bych si alespoň sjednotil ovládání atd.

Nebo ten dokup chybějících skel a zůstání u Nikona s tím, že D850 bude jednou záložní tělo. Touhle cestou se zřejmě nakonec budu vydávat. Akorát jsem samozřejmě otrávenej z toho, že teď mám kupovat znovu něco, co už jsem jednou koupil... takže ten nákup postrádá tu radost z objevování atd. A taky, že to něco už kupuji na slepé vývojové větvi.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od zirecek » 09 bře 2019, 12:38

Dokud to má vyšší likviditu, tak prodat. Anebo dokoupit skla z bazaru. Nové top skla DSLR by mi smysl moc nedávaly. Jestli ti vyhovuje ergonomie Sony, tak není co řešit.
D850 udělá ještě hodně roků kopu práce. Ale když hlodá technofil v chlapovi - proč si neudělat radost?

lubos64
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 25 dub 2019, 21:49

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od lubos64 » 25 dub 2019, 22:17

Dobry den panove,

vidim zde mnoho vytribenych nazoru na 645Z.
Kdo z Vas s nim nejakou dobu pracoval?
Ja s s nim delam cca 3 roky. Kupodivu se i fotografii zivim a to neco pres 35 let.
Na digital jsem presel v roce 1999 a to na tehdejsi Sinarback. Myslim, ze v Praze jsem byl tenkrat prvni. Pote jsem si koupil Leaf Aptus 75 ke svym Hasselbladum a Cambu. Testoval jsem v prubehu let takrka vsechny stredoformaty, mam k nim pristup.
Mam i Canony (5Dsr/5mk4/R) a rozsahlou sbirku pevnych eLek a Zeissu.

Takze 645Z neni zadny dinosaurus. Ono parametry jsou jedna vec a soubory druha.
Takovy prostor, co umi vykouzlit 645z s temi predpotopnimi objektivy, jez jsou vhodne pouze pro staromilce a lidi, kteri se fotografii nezivi, jsem od zadneho stredoformatoveho digitalu jeste nevidel. Canon Dsr je proti tomu humor a to jsem srovnavaci obrazky fotil Milvusama, coz je trochu jina liga nez Canonni opticke omyly.
Samozrejme to ma ty detaily a je to lepsi pro print nez FF ale to jsou pro mne nezajimave parametry.
V podani prostoru, struktur a barev spociva vcelku drtivy rozdil od ff.
Opravdu nemam zadny problem do sveho atelieru koupit Hasselblad (prodal jsem je po prvnim testu 645z), PhaseOne nebo v podstate cokoli. Mam 645 a vim dobre proc.
Chapu stesk nad absenci centralky. V atasu bez ni ziji bez problemu. Venku moc neprisvecuji, nemam to rad. Kdyz musim, pouziji systemove blesky bouchane pres softiky. Mam ctyri a celkem to postaci. A umoznuji pouzit jakykoli cas. Ale jak rikam, nepouzivam blesky venku coby hlavni svetlo.
K ostreni - pentax je pomalejsi nez treba Canon 5mk4, ale zato vyrazne presnejsi.
Ja treba na zrcadlovych Canonech prestal af pouzivat a presel na rucne ostrene Zeiss Milvus.
Duvod - zkuste uplne odclonit objektiv a vyfotit s af neco na nekonecnu, pokud nejste jeden z tisice, kteremu to ostri dobre, tak vysledek bude nepouzitelny.
Jedine telo od Canonu, kde af funguje dokonale je nove R. Coz samozrejme vychazi z toho, ze se ostri primo na cip a ne na pomocny snimac pres soustavu zrcatek.
Na Pentaxu645 paradoxne af pouzivam, je pomerne presne.

Mozna by neskodilo psat o necem, co jste alespoň chvilku pouzivali.
Naposledy upravil(a) lubos64 dne 25 dub 2019, 23:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od peppe » 25 dub 2019, 22:55

Zdravim. Kde sa daju tie super fotky pozriet?
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

lubos64
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 25 dub 2019, 21:49

Re: 645Z - kratka srovnavacka

Příspěvek od lubos64 » 25 dub 2019, 23:02

Peppe
Pokud to bylo na mne, tak u mne v atelieru.

Odpovědět

Zpět na „Pentax 645D, 645Z“