Pentax servis v PL

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tetrov
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 20 led 2011, 20:33

Pentax servis v PL

Příspěvek od tetrov » 18 úno 2017, 11:21

Máte niekto skusenost s Pentax servisom v PL, čo sa týka kvality spolahlivosti ceny napr v porovnaní s nemeckým?

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

tetrov
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 20 led 2011, 20:33

Re: Pentax servis v PL

Příspěvek od tetrov » 19 úno 2017, 20:36

nikto sa nenájde?

Uživatelský avatar
Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 19 dub 2013, 19:52
Bydliště: Hôrka
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax servis v PL

Příspěvek od Dawe » 30 čer 2017, 20:44

Asi to už nie je aktuálne, ale mám veľmi dobrú skúsenosť s PL servisom. Moja K3ka padla dosť nešťastne na zem a odbil som časť tela, teda roh zo spodnej časti fotoaparátu. Foťák fungoval bez problémov, avšak šla zima a nechcel som riskovať aby sa dnu dostala vlhkosť, tak som to nafotil a kontaktoval servis v CZ nech sa vyjadria. Z CZ som dostal odpoveď, že musím im fotoaparát poslať, oni sa na to pozrú a do niekoľkých týždňov dostanem odpoveď, čo kde a za koľko. Naozaj som nemal chuť fotoaparát posielať do CZ a čakať čo sa bude diať, tak som vyskúšal kontaktovať servis v PL. Na základe fotografií sa mi vyjadrili do 3 hodín od prvého kontaktovania /mail s fotografiami/. Ozvali sa priamo telefonicky, keďže neviem poľsky, tak sme sa dohodli anglicky. Povedal mi približnú cenu opravy s tým, že +- 10% .
Po cenovej ponuke sme prešli k tomu, ako dostať fotoaparát k ním. Nakoľko som z Popradu, pán na telefóne priamo navrhol, aby som to neposielal, že to mám odniesť len do Nového Targu alebo do Zakopaného, kde sú foto predajne, s ktorými majú zmluvu a oni fungujú ako zberňa. Takže jedna pozitívna správa za druhou. Fotoaparát som hneď na druhý deň odniesol do Zakopaného. Podpísal zmluvu o prevzatí a to bolo všetko. Fotoaparát prevzali, zabalili, odoslali do servisu. Za tri dni mi poslali email, že teda všetko platí ako sme sa dohodli, žiadne ďalšie opravy nie sú potrebné a do 2 týždňov budem mať fotoaparát v Zakopanom. Ešte sa ospravedlnili za čakanie ale že tento diel sa objednáva priamo z Japonska. Čo viac si priať? Výsledná cena servisu bola cca 45 eur ... Komplet nový spodný diel /teda celý spodok K3/. V cene bola doprava, servis, náhradný diel. Ani som ich to nepýtal a vyčistili snímač, aktualizovali FW, jednoducho paráda :)
A nie, nie je to utopia ale skvelý prístup a servis. Ak sa posnažím, niekde ešte vyhrabem doklady, ak by niekto neveril ...
Jedno negatívum to predsa len malo. Pri odovzdávaní som sa predajcu pýtal, či je možné platiť kartou, povedal, že áno. Avšak pri preberaní sa už kartou platiť nedalo a tak som naháňal zloté po Zakopanom ...

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 801
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: Pentax servis v PL

Příspěvek od likelayk » 30 čer 2017, 21:57

A máš, prosím Tě, na ně kontakt? Díky.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax servis v PL

Příspěvek od lennyl » 01 črc 2017, 02:03

ratam, ze ten servis v PL je podla Ricoh stranky tento:

Ricoh Polska Sp. z o.o.
48-22-256 15 55 ul. Żwirki i Wigury 18A, 02-092 Warszawa

http://www.ricoh-imaging.com/inquiry/europe.html

ja som nedavnejsie chcel dat nastavit na FF/BF sklo Pentax DA*200/2,8 SDM a nechcel som to posielat kuriérom s K-1, ale radsej odniest osobne. najblizsie mam Budapest z Bratislavy. napisal som im po anglicky, tiez promptne odpovedali, ale ze to aj tak oni poslu do Nemecka. Takze to v ramci komunikacie hodnotim pozitivne.
ale DA*200 sme nakoniec nastavili s Karcim cez LENSEEP subor,takze sklo som nikam nemusel posielat.

by ma inak zaujimalo, ci v tom Polsku vedia kalibrovat aj AF modul fotaku (K1). by som im tam nasypal K1 + FA31 + FA43 + FA77 + FA135 nech mi vratia vzdy a presne ostriaci system :-D
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 19 dub 2013, 19:52
Bydliště: Hôrka
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax servis v PL

Příspěvek od Dawe » 01 črc 2017, 08:53

Áno adresa je správna:
Ricoh Polska Sp. z o.o.
48-22-256 15 55 ul. Żwirki i Wigury 18A, 02-092 Warszawa

čo sa týka nastavenia AF to neviem, podľa mňa to určite robia. Poľsko je obrovský trh a neverím, že to posielajú do Nemecka. V tej fotoslužbe v Zakopanom kde som to odovzdal, predajca tak isto fotí Pentaxom a vravel, že pentaxakov tam je viac ako dosť, ale že keď potrebujem servis Nikon / Canon všetko zariadi a vybaví. Adresu toho obchodu takto z hlavy neviem ale zistím, keď nájdem ten papier a postnem to neskôr. :)

Uživatelský avatar
Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 19 dub 2013, 19:52
Bydliště: Hôrka
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax servis v PL

Příspěvek od Dawe » 01 črc 2017, 09:18

Takže tu je adresa "zberne" ak by niekto potreboval:

Foto-Koliba , Krupowki 13, Zakopane

Kód: Vybrat vše

https://zakopane.cylex.pl/firmy/foto-koliba-10916240.html

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 801
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: Pentax servis v PL

Příspěvek od likelayk » 06 črc 2017, 17:56

Díky, pánové, taky mne to s těma stránkama Ricohu mohlo napadnout.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-3, K-3 II, K-3 III“