Pentax K-3 II

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
feri2303
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 626
Registrován: 16 led 2014, 09:24

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od feri2303 » 10 črc 2015, 09:07

Zvolávačka do servisov pre majiteľov K-3 II

Ricoh včera vydal tlačovú správu, kde oficiálne priznal problémy s ktorými sa stretol pepul keď mu K-3 II prišla.
- v určitých situáciách telo nie je možne vypnúť
- po aktivácii GPS zamrzne
Jedná sa o HW problém, nie je možná úprava firmware

Je správne ze Ricoh sa k tomu postavil čelom a rozbieha zvolávačku.
viac info napr. tu: http://www.pentaxforums.com/articles/pe ... isory.html
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Pepul
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 12 říj 2011, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od Pepul » 10 črc 2015, 11:42

No to je pěkné!
Ono mně to, mezi námi děvčaty, udělalo asi dvakrát už i s tím vyměněným, takže baterka šla natvrdo ven, ale je pěkné, že se k tomu staví jako chlapi a budou to servisovat.
Tak halt po dovolených se projede po evropě...
Díky za info!

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od zirecek » 10 črc 2015, 18:29

Mně teda nic nezamrzá ani dle obou návodů na videu, avšak mám číslo 6189053. Chápu správně, že musím také do servisu? Já říkám "ne", manželka říká "ano". A jelikož má manželka vždycky pravdu, tak jsem si řekl, že se zeptám ještě zde, :-D. A jelikož jsem se ještě zeptal strýčka Googla, našel jsem stanovisko českého zastoupení PenTec: http://pentax.cz/web-content/servis_issue.html Z vyjádření vyplývá, že manželka má opravdu pravdu, tudíž se mého aparátu problém týká, avšak v českém vyjádření píší "Rádi vám zkontrolujeme a opravíme bezplatně váš fotoaparát, pokud bude vykazovat uvedenou závadu." Tedy chápu, že udělají, co dělám já - vyzkouší dle návodu a když vada není, dají mi aparát zpět bez zásahu. Potom nemá smysl na problém poukazovat, protože když mám problém, budu jej přece řešit v záruce. Teď abych se snažil prověřovat, jestli vada je či není, avšak baterii mám normálně vytaženou, takže splňuji vstupní podmínky problému. Nabíjel jsem zatím 1x, takže se možná problém ještě nestihl projevit. Co myslíte? Děkuji za názor. PS.: V pracovní den tam mohu zavolat na telefonní kontakt.

Pepul
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 12 říj 2011, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od Pepul » 10 črc 2015, 20:35

No mně osobně to na současným (6177320) udělalo jednou nebo dvakrát a to ještě za nejasných podmínek. To co je na tom videu je fakt PŘESNĚ to, co mi to dělalo u toho prvního před výměnou a to si piš, že to bys poznal hned (plus teda ještě frajeřina, že když se zmáčknulo tlač. GPS a vlezlo se do GPS menu, celá obrazovka zešedla a zmizelo všecko). Já osobně tudíž peču na to, abych to posílal do servisu. Dva roky záruka. Dokud se to neprojeví, tak to nebudu řešit. I „stará“ K-3 sem tam zatuhla. :)

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od lennyl » 30 črc 2015, 07:44

Adobe vydalo aktualizaciu ACR, tj. aj novy LR, kde je aj podpora K3 II...co konkretne pridali/opravili netusim

http://digiarena.e15.cz/adobe-camera-ra ... -verzi-911
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od Lukas_Gal » 31 črc 2015, 20:12

Bohuzial je to posledna aktualizacia pre CS verzie :(
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

Richard7
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 17 led 2011, 22:20
Bydliště: Bratislava

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od Richard7 » 02 pro 2015, 19:18

Rád by som sa opýtal, či funguje na K3ii pixel shift s použitím externých bleskov v ateliéru.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od zirecek » 02 pro 2015, 19:36

V návodě na str. 87 je uvedeno, že funkci pixel shift s bleskem použít nelze - http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... /k-3-2.pdf Reálně jsem neověřoval, nezkoušel.

Richard7
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 17 led 2011, 22:20
Bydliště: Bratislava

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od Richard7 » 02 pro 2015, 21:03

zirecek píše:V návodě na str. 87 je uvedeno, že funkci pixel shift s bleskem použít nelze - http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... /k-3-2.pdf Reálně jsem neověřoval, nezkoušel.
ďakujem - ešte ho nemám, tak sa pýtam. Takže ateliérové fotenie len zo stálym svetlom. Môžem sa opýtať ako často ten Pixel Shift používaš a aké sú min časy, ktoré sa dajú použiť. V tom návode som to nenašiel.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od zirecek » 02 pro 2015, 22:00

Tvoje otázka je poměrně široká. Ve zdejším vlákně se to již trochu řešilo. Když dáš aparát na stativ, můžeš použít v podstatě jakýkoliv čas do max. 30 sekund. Delší časy jsou v režimu B - bulb, kde pixel shift není ale již podporován. Zásadní otázkou je však pohyb objektů na scéně. Neboli při zvoleném času se fotí více snímků, které aparát pak skládá. Čímž se natahuje doba, kdy je nutné mít scénu statickou, aby aparát neskládal snímky, kde se ti něco pohlo. Problém může být i listí pohybující se ve větru na jinak statické krajinné scéně.
Pixel Shift zlepšuje i barevné podání. Tím, že fotka má stejné rozlišení, můžeš si hrát jednoduše se scénou i tak, že si ji předfotíš s pixel shift pro maximalizaci detailů, následně cvakneš při stejné kompozici i pohybující se menší objekt, v editoru pak vše slepíš.

Richard7
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 17 led 2011, 22:20
Bydliště: Bratislava

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od Richard7 » 04 pro 2015, 19:28

zirecek píše:Tvoje otázka je poměrně široká. Ve zdejším vlákně se to již trochu řešilo. Když dáš aparát na stativ, můžeš použít v podstatě jakýkoliv čas do max. 30 sekund. Delší časy jsou v režimu B - bulb, kde pixel shift není ale již podporován. Zásadní otázkou je však pohyb objektů na scéně. Neboli při zvoleném času se fotí více snímků, které aparát pak skládá. Čímž se natahuje doba, kdy je nutné mít scénu statickou, aby aparát neskládal snímky, kde se ti něco pohlo. Problém může být i listí pohybující se ve větru na jinak statické krajinné scéně.
Pixel Shift zlepšuje i barevné podání. Tím, že fotka má stejné rozlišení, můžeš si hrát jednoduše se scénou i tak, že si ji předfotíš s pixel shift pro maximalizaci detailů, následně cvakneš při stejné kompozici i pohybující se menší objekt, v editoru pak vše slepíš.
Vyberám si fotoaparát a preto len nad tým uvažujem. Teraz mám K7 a man.objektívy.
Ten Pixel Shift by som používal len na ateliérovú still life fotografiu, kde používam malé rekvizity a ten detail tam potrebujem mať, lebo nerobím výrezy. Problém je v tom že fotím s ext.bleskom a fungovať to spolu (možno) nebude. K tomu som sa dočítal, že potrebujem na vyvolanie toho rawu min. Lightrom 6 - takže znova kupovať software. Tá otázka teraz je, že či by nestačila pre mňa len k3, s tým že si fotografiu (možno ak sa to bude dať s tým bleskom) poskladám z viacerých záberov. Tá cena je teraz veľmi lákavá, dá sa povedať že padá každý deň. Druhá možnosť by bola kúpiť A7ii - k tomu mám summicron 50-ku - to sklíčko je lepšie ako od Pentaxu, ale ja by som rád mal optický hladáčik k bežnej fotografii, ako elektronický. Otázka je aj bežného používania fotoaparátu vonku. S manuálnym objektívom od Pentaxu zaostrím veľmi rýchlo a bez problémou. S tým elektronickým mám len vyskúšané s fujinou XT1 a tam som mal problém zaostriť bez elektronickej lupy.

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od portvis » 27 led 2016, 17:59

Mám nový K3II a tak by som chcel vedeit aky je reozdiel Medzi DNG a PEF
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od zirecek » 27 led 2016, 18:25

Myslím, že je to již jedno, neboť oba formáty jsou podporovány v obou typech programů toho druhého formátu, :-).

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od portvis » 27 led 2016, 18:41

Dik, asi jediný rozdiel bude v tom že mám 4 zobrazovače a ani jeden nechce PEF prečítať :D
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-3 II

Příspěvek od lennyl » 27 led 2016, 19:38

a ake konkretne zobrazovace mas? mne ide PEF z K-3II normalne v ZonerPhotoStudio18PRO aj v Adobe Lightroom CC2015.

jedine co mi ten PEF nezobrazi je original Widnows Picture Viewer. mam Windows 10 Home.
v minulosti som normalne fotil do PEF (asi este na K20D), ale neskor som to prepol na DNG a uz som PEF neriesil.

ked tak stiahni toto:
http://www.ricoh-imaging.ca/en/support/ ... odec_vista
http://www.adobe.com/support/downloads/ ... ftpID=6019
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-3, K-3 II, K-3 III“