Životnost baterie K3

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od lennyl » 05 kvě 2014, 14:09

takze na ostrom slnku ti zle ostri s K3 DA55 aj DA200? no ja planujem kupit este DA300, ta snad bude OK... a este novy firmware vylepsi isto vsetko mozne. PS: co som predal K5IIs ostrila na AF-S vzdy ultimatne so vsetkymi sklami co mam :-(
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od miky_lbc » 05 kvě 2014, 18:49

Čtvrtek píše:Tak to jsme dva, mám tady sebou (na ,,cestách") jak K-5IIs která je absolutně bez problému a K-3 se kterou už raději fotím jen se širokáčem, protože ve spojeni s Da* 55 a za slunečna je celkem tragická :( když je pod mrakem, nebo za šera je to o.k. Takové problémy jsem v ČR neměl ;)
Já jsem z toho docela zoufalej... nejhorší je, že to není o nějakém obecně špatném AF. Je to o nevyzpytatelnosti. Jsem v jedné místnosti a ostří mi to v pohodě, přejdu do jiné a ostří to špatně, zamířim trochu jinak na fotografovaný objekt a spolehlivost tam zase je.

Nejhorší ale je, že fotograf nemá v podstatě žádnou možnost to ovlivnit... i s jinejma systémama (třeba Canonem) se mi stává, že ten AF není na 100%. Třeba stará 5DII taky neni nějakej autofokusovej král. Ale když nezvládne správně zaostřit, tak většinou po objektu bloudí a vím, že to nebude ono. Taky přesně poznám, kdy jí už světelné podmínky na 100% nesednou a musim si dát bacha.

Ale s K3 to takhle neni... člověk je třeba v šeru a zvládne na F 1,6 fotit krásně ostré fotky. A pak na F 2.0 najednou nezvládne ani krásně prosvětlenou a kontrastní scénu... což člověk většinou zjistí až u PC.

Jak říkám, jsem z toho v tomhle ohledu docela špatnej a ačkoliv jsem to už několikrát říkal, dalšího Pentaxe už pořizovat asi nebudu. Teď zrovna škudlim peníze na něco trochu jiného, takže se mi přezbrojovat vůbec nechce. Ale moje K3 má už nalítáno 40tis +, takže předpokládám, že nejpozději koncem příštího roku bude na úplnej odpis. Tak asi dolikviduju Pentax výbavu co mam a uvidí se...

BTW... právě AF je i důvodem, proč jsem nakonec neudělal tu slíbenou videorecenzi. Začal jsem jí točit, ale ve výsledku mi z toho šlo docela dost negace, tak jsem na to raději vyprdnul. Schytal bych za to akorát od nějakého Pentax radikála pěstí :-).

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od miky_lbc » 05 kvě 2014, 18:56

lennyl píše:chalani a ako ratate tu vydrz baterie na K3? ja mam totiz stale zapnute zapisovanie na SD1 pre DNG a SD2 na JPG a urobim odhadom na jednu bateriu asi 400-450 fotiek. Pozeram ich aj na LCD, blesk skoro vobec nepouzivam (externy, interny uz vobec nie). Baterie mam jednu origo a tri Avacom z alza.sk a vydrzia uplne v pohode.
Já fotim stejně... blesk teda nepoužívám vůbec. Navíc hodně používám LV.

Může to být ale i tim, že většinou fotim hodně intenzivně v krátkém časovém úseku. Já u mejch projektů úplně běžně nastřílim těch 1500-1600 za cca 6-7 hodin. Tak je možné, že kdybych se s tim "páral" dva dny, taky bych to nedal na 2 baterie.

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od matak77 » 06 kvě 2014, 05:24

jj s tou tvojí recenzí K-3 si se na nás úplně vyprdnul :D
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od miky_lbc » 07 kvě 2014, 17:50

matak77 píše:jj s tou tvojí recenzí K-3 si se na nás úplně vyprdnul :D
Jj... já vim. A čestné pionýrské, že jsem jí začal i točit.

Když jsem ale viděl první část, říkal jsem si, že to zní jak nějakej zarputilej hater co stále dokolečka bulí, že ten Pentax nezvládl ani po deseti letech udělat konečně spolehlivej AF a jak je inbody stabilizace na prd. A že to akorát otráví pár pentaxfriendů, kteří si řeknou, že už tady 5 let melu to samé dokolečka :-).


Jenže to tam nedat (dát to v menším rozsahu) by zase vyznělo tak, že to nevidim ani jako extra zásadní problém. A to já vidim. K3 je luxusní auto. V mnoha směrech naprostej nadstandard s ručně šitým koženým potahem, autorádiem s dotykovým display atd. Jenže pak člověk jede, zatočí volantem a auto v 1 zatáčce z 5ti nezatočí a zabije vás. Jj, byla to specifická zatáčka. Jasně, ty kožené potahy jsou fakt nádherné. Ale když to auto "netočí jak má", tak se o něm nedá mluvit s nějakou euforií. Zvláště, když tady jsou konkurenční auta (třeba stará 5D II), která mají stejnou hodnotu a převyšují ho snad po všech stránkách, po kterých ho převýšit vůbec mohou... s vyjímkou loga Pentax.

Takže v rámci pevného zdraví zdejších fans, všech co nemají rádi moje "hejty" a i třeba potenciálních zákazníků, jsem se rozhodl to video nedokončit.

Třeba přijde nějakej update a ještě změnim názor... :-/.

PS: abych nebyl na K3 tak zlej, tak je zatím mnohem spolehlivější než K5... mám jí jako hlavní foťák, takže dostává fakt čouda. Na 45 tis už měla za sebou moje K5 někde 8 nebo 9 reklamací/výměn. K3 zatím drží :-).

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od BenaCZ » 07 kvě 2014, 22:13

Pravda je ta, ze jsem si od doby koupe K5II (bude to za chvili rok) nevsiml, ze ma problemy s ostrenim za denniho svetla, rozumej slunicka. AF se chova presne jak pise Miky. Ostri brutalne rychle ale fotka je zaostrena mimo. Dela mi to v kombinaci s Pentaxem 55/1,4, Tamronem 17-50 a mozna i s ostatnimi skly, nevim. Nevim jestli to ze jsem si toho az dosud nevsiml, je fakt ze za denniho svetla na prudkem slunci nefotim :) nebo ti mze jsem mel na tele nasazeny blesk, coz taky moc nemivam nebo je to novejsim FW... nevim kazdopadne to nefunguje tak jak ma ... budu muset zjistit zda to dela ten blesk ci co ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od kluzo » 07 kvě 2014, 22:26

Tak fotil jsem např. i v Chorvatsku na přímém sluníčku se seťáky a problém jsem nezaznamenal. Asi to bude problematické jen v kombinaci s určitými objektivy.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od lennyl » 07 kvě 2014, 23:19

no hej, fotil som posledne svadobne portrety po 11tej v silnom svetle s K5IIs a DA*55 a to sklo neurobilo ani jednu ostru fotku, zhodil som ho a dal FA77 a DA*50-135 a fotilo to ako vino presne. Tak isto som fotil deti od sestrenice, po 15tej a DA*55 nic nezaostrila s K3, dal som FA77 a vsetko slapalo ako ma.

proste s DA*55 to tie tela nemaju dako zmaknute pri silnom svetle. Ale nerobim z toho tragediu. Za zle fotky si mozem sam, nie technika, lebo ked nezachytim dobry moment alebo vyraz, na co mi je top technika.

inak pani, aby som nebol za blbca, tak kamos ma do nebies vychvalovany Canon 7D a kupil plastak Canon 50/1,8II a nadaval,ze nikdy mu to neostri normalne, trapi sa s tym na LiveView v manual mode, ide to sklo predat a uvazuje nad Canon 50/1,4 USM. Takze nie je take bohovske u vsetkych.

kluzo: setak s f3,5 nemozes zrovnavat s f1,4 na DA*55
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od al.vlado » 07 kvě 2014, 23:40

No to je teda radost! :-( Clovek sa uz tesi, ze sa mu AF konecne poriadne triafia s FA 50/1.4 a teraz sa dozviem toto. :roll: ... takze to musim skusit aj ja za silneho slnecneho svetla niekedy okolo obeda, lebo tiez som s nim zatial v takom case vonku nefotil....
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od kluzo » 08 kvě 2014, 07:03

lennyl - jasně... Takže problém s těmi problémovými objektivy je jen na ty nízké clony? Při zaclonění na třeba 3,5 už je to OK?

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od k.e.n » 08 kvě 2014, 08:11

K-3 s FA 50/1,4 chtěla poladit mikronastavení AF, a pak i na prudkém dopoledním slunci fotila v pohodě, samozřejmě, když fotím na 1,4 byl nějaký odpad kvůli pohybu fotografa i fotografovaného. Pokud zapneš mód "šicí stroj", tak z těch 12 fotek, co za vteřinu a půl uděláš, vždy něco vybereš. :P A taky v té sérii dobře uvidíš, kolik v podstatě nepostřehnutelných pohybů člověk za vteřinu udělá. Je to docela vtipné.

Převčírem jsem si mohl otestovat C7D. První, co člověka překvapí, je zoufalá ergonomie. Točítka jsou na piču, musíte mít v palci o kloub navíc, abyste se k tomu dostali, a ty jejich pidipindíkový čudlíky u horního displeje, ty najde sotva slepec. Pokud mám použít podobný příměr s autem, tak si ten člověk koupil předražený auto, který sice asi umí jet v některých situacích rychle, ale nevyužijete toho, protože volant vám dali na dveře, páčky na stěrače jsou na sluneční cloně u spolujezdce a navíc máte místo sedačky dřevěnou bedýnku, o který prodejce tvrdil, že takhle je to dneska normální...
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od kluzo » 08 kvě 2014, 11:44

Mam z Canonu stejny zazitek, ale takhle hezky bych to formulovat neumel :-D

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od al.vlado » 08 kvě 2014, 13:04

kluzo píše:lennyl - jasně... Takže problém s těmi problémovými objektivy je jen na ty nízké clony? Při zaclonění na třeba 3,5 už je to OK?
Je to jedno ako zaclonis. Zaclonenie sa aplikuje az pri exponovani. Takze na AF snimac pocas zaostrovania dopada vzdy rovnake mnozstvo svetla (cez plnu dieru) a to je problem, ktory ako sa zda stale v Pentaxe nevyriesili na 100 % - prilis vela svetla a snimac AF je zmateny! Mal som K-x aj K-5 a ani s jednym som nemohol objektiv Pentax FA 50/1.4 pouzivat uspesne inak ako zaostrovanim na kontrast cez live view. Pri zaostrovani pomocou AF snimaca bola skor nahoda, ked sa system trafil! Teraz mam K-5 II a je to obrovsky rozdiel, konecne radost fotit s tym sklom. Ale ako sa tu spomina, pri silnom slnku to problem stale je. To som ja este neskusal, preto som si myslel, ze uz je to vyriesene, pretoze s predoslymi telami bol ten problem v podstate skoro rovnaky vo vsetkych svetelnych podmienkach.
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od BenaCZ » 08 kvě 2014, 13:33

Nekdo tady psal ze ND ci CPL filtr pomaha. Me prijde jen divne ze tomu neavdi protisvetlo pri zapade slunce, kde jsou taky kratke casy ... Ono to bude asi jeste trochu jinak. Nebo me napada ze vyvojari Pentaxu chteji aby se s jejich fotaky fotilo jen za fotograficky dobrych svetelnych podminek :)
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Životnost baterie K3

Příspěvek od lennyl » 08 kvě 2014, 14:04

ja som to pisal. nasadil som pozicanu da*55 na moju novu k3, vecer ked uz svietili poulicne lampy a fotky ostre ako britva. preto som si aj ja kupil tu da*55.
bol som fotit potom s nou cez den a som bol taky nasr*ny, ani pri f2,8 to netrafilo. ale do protisvetla to zasa zaostrilo na chlp presne. doma som nad tym premyslal, ani posledny update firmware 1,03 nepomohol, tak som nasadil na da*55 polarizak hoya HD a ejha, uz to ostrilo ovela lepsie.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-3, K-3 II, K-3 III“