Pentax K-S1

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
machy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od machy » 29 srp 2014, 08:16

Ale on nefoti baby. Jednu svoji fotku dal do tohohle vlakna. Ale nejak nenapsal co nani je. Ze by autoportret s pritelem?

P.S.: Ale koukam, ze uz je fotka pryc (nastesti)

Pentax KP, K-7
CZJ 75/1.5, CZJ 58/2, SMC PENTAX-DFA MACRO 1:2.8 100mm WR, HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited, SMC PENTAX-DA 1:2.8 35mm Macro Limited, SMC PENTAX 1:1.2 50mm
Berlebach Report 8023

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od inutihar » 29 srp 2014, 09:07

miky_lbc píše:
lennyl píše:a toto je este vacsi ulet ako K-S1 :-) ... takze sa nestazujme :-D

http://digiarena.e15.cz/sony-cyber-shot ... od-parfemu
Ale tohle mi třeba nepřijde špatné.... jasně, já si to nekoupim, ale je to stroj přesně pro svojí cílovku. Holčina (hošan) budou spokojení, že to je malé, lehké, vypadá to jako parfém a dají se s tím dělat kvalitní selfies. Je to kompakt, tak o co go...
Jen tak k té diskuzi o cílovkách - před pár dny jsem při cestě hromadným dopravním prostředkem dostal na ukrácení času k četbě nějaký ženský časopis (Harpers Bazaar), kde byla celostránková reklama na bílý canon 100D se seťákem, jejíž pointou bylo (kromě malých rozměrů přístroje), že fotky na facebook z něj budou skvělé a díky zoomu objektivu nás nebudou na pozadí fotek z pláže rušit další turisté. Podobně si dovedu představit reklamu na K-S1.

Teď mě napadá, že K-S se vyslovuje (v americkém čtení angličtiny) velmi podobně CHAOS. Což asi teď pro pentax docela sedí :lol:
Naposledy upravil(a) inutihar dne 29 srp 2014, 11:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od cunesk8 » 29 srp 2014, 11:21

ty samply vypadají suprově (jako vždy). 8)
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1408
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od slavek » 29 srp 2014, 11:50

http://www.pentaxforums.com/articles/pe ... unced.html nááhodou některý barevný varianty vypadají hezky. Není to nic pro nás, ale nemyslím si, že je to taková hrůza. Je to pro lidi co mají přecházet ze ššílených tvarových a barevných kreací kompaktů - takže zaujmout vzhledem. Navíc pokud to bdue cenou hodně nízko tak pro ne...mě se ten černý se žlutým vcelku líbí.
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od miky_lbc » 29 srp 2014, 12:12

Já tu fotku pryč nedával... asi budu muset napsat oficiální stížnost nějakému ochránci minorit, či co.
Na příštím Prague pride by se mohli třeba zaměřit na potlačení homofobie na tomhle foru :-)). Nějakej šikula by si na tom mohl třeba vybudovat i politickou kariéru.

Btw... na vše ostatní jsem tu už párkrát odpovídal, takže se budu držet toho, že opakování je matka blbosti a nechám to bez komentáře ;-).

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od matak77 » 29 srp 2014, 13:14

Je zajímavý, že něco tě opakovat neomrzí, ale jakmile kdokoliv naťukne přispívání do galerie, tak se začneš kroutit. Je to tvoje věc, nikdo tě nechce a ani nemůže nutit, ale jestli fotíš aspoň z 1/10 toho, co tu píšeš, tak by to místní galerii opravdu velmi prospělo. Klidně by stačilo pár fotek do roka.. No ale asi si to nezasloužíme :)
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od hilda4sea » 29 srp 2014, 13:45

K-S1 mi připomíná spíše řešení, kdy vzali modul A12 z GRX a k němu přilepili střední sekci se zrcátkem z K-5.

Pentaxu, pardon Ricohu stačilo dotáhnout modelový základ postavený na původní K-5. Stačilo několik maličkostí. Že to jde i v krátké době dokázal Fuji, který na svých modelech x-mount musel zapracovat na AF, protože ty první - nic moc. Před dvěma roky bylo jen pár (doslova) objektivů na tento bajonet. Dnes, po dvou letech jsou k dispozici špičkové objektivy, které nabízejí moderní design a velkou díru. Zejména 18/2, 23/1,4, 35/1,4 a pak naprostá bomba 56/1,2. K tomu bude během září 50-140/2,8. I seťák 18-55/2,8-3,5 je bezesporu vysoko nad běžnou kvalitou konkurence. Mimo to ještě uvedli 10-24/4; 18-135/;... a 50-200/3,5-4,5 a lidovky 16-50 a 55-230.
K tomu se musí započítat, že Fuji má čip s vlastní Bayerovou maskou 6x6 a nemůže si jen sáhnout k dodavateli pro nový čip. Musí si ho také vyvinout.
Ricoh už má Pentax dva roky a co předvedl?

Dokonce i Canikon, kteří mají hafo objektivů, uvedli jeden každý za poslední dva roky na trh více novinek než Ricoh. Inovace typu nového HD coatu nebo vytvoření nových modelů těl očesáním vrcholového typu nejsou výsledkem dvouletého vývoje, který by stál za zaznamenání.
Přitom by stačilo tak málo, konečně vyřešit AF, eliminovat problémy s červenou a dotáhnout barevné vyvážení při odrazu modré oblohy ve vodě. Udělat novou řadu objektivů se slušným pohonem AF (DC používá konkurence u lidovek). Když to jde u FUJI, tak by to mělo jít i u RICOHU. Času na to bylo dost.

Místo toho má Ricoh další flag ship, kde jsou opět nějaké nedodělky. Vždyť FW má již pořadové číslo 1.11. Ani fanoušci hard die nevydrží všechno.
Říká se, že Pentax byla značka pro fajnšmekry. Z části právem. Ale Ricoh zapomíná, že mu tuto skupinu začínají ohlodávat jiní.


PS: k fotce co sem dal miky: Zvykejte si pánové, příští Prague Pride nepovede jen celá USA-ambasáda, ale také celá Rada Evropy. Immo, immo, nihil novi sub sole. Ave.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od Klingo » 29 srp 2014, 14:01

Zase to nepochopenie od hildu. Neide o obrázok ako taký, ale o kontext v akej ho uviedol.
Terax k veci: mne sa celkom tvarovo pozdáva, držat sa bude zrejme dobre. Komu sa svetielka nepáčia, kupovať nemusí. Páči sa mi hlavne prenos obrazu do mobilu, pre makro je to lepsie ako výklopný displej. Dúfam že osyrenie cez liveview bude hybridné, ak je to čip od sony, tak pravdepodobne ano. Keby to mala k1,tak je to super stroj a nedal by som ju z ruky.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od lennyl » 29 srp 2014, 14:33

miky & hilda: no bud nema Ricoh kapacity/odbornikov/subdodavatelov/patenty na vyvoj FF tela + noveho pohonu ostrenia, alebo nema dostatok budgetu na tieto kroky, alebo ma tak mizerny planning & management department.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od hilda4sea » 29 srp 2014, 15:29

Klingo:

Já zase nejsem až takový trouba co nic nechápe. Do tohoto fóra se ta fotka zatím nehodila. Za pár let to ale bude běžné a humáč bude líbačka chlapa se ženou. Nebo budeme mít každý svůj kobereček k ranní modlitbě. Naštěstí se toho asi už nedočkám.
Ten latinský závěr tam měl historický důvod a nebyl tam proto, abych se vytahoval. To byl ten kontext k pochopení.

lennyl:

Mně by stačilo dotáhnout K5IIs a pořešit pohony objektivů (barva se dá nějak dotáhnout). FF pro mně není až tak zásadní požadavek.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od miky_lbc » 29 srp 2014, 20:33

matak77 píše:Je zajímavý, že něco tě opakovat neomrzí, ale jakmile kdokoliv naťukne přispívání do galerie, tak se začneš kroutit. Je to tvoje věc, nikdo tě nechce a ani nemůže nutit, ale jestli fotíš aspoň z 1/10 toho, co tu píšeš, tak by to místní galerii opravdu velmi prospělo. Klidně by stačilo pár fotek do roka.. No ale asi si to nezasloužíme :)
Omlouvám se za poslední OT... ale oukej, vyjádřim se k tomu ještě po 150x :-(.

Do galerie nedávám fotky proto, že toho moje fotky nejsou hodny. Určitě ne proto, že bych místním osazenstvem nějak opovrhoval. Ale drtivá většina mojí práce jsou prostě komerční fotky, dělané dle přání klienta... s ohledem na rozpočet při focení. Nejsou to fotky, které stojí za umístění do nějaké galerie.

Další věc je ta, že u většiny "lepších" fotek nejsem zpravidla jediným autorem. Pokud pro nějakou velkou reklamku fotim nějaký editoriál/katalog, dražší reklamu atd., tak to většinou fotim dle přesného storyboardu, výběr fotky dělá editor a postprodukci dělá někdo úplně další. Nebo u fotek dělám jen postprodukci apod. Nepřijde mi fér takové fotky pak někde prezentovat jako svoje dílo. Nejen, že mi to nepřijde fér, ale hlavně k tomu necítim ani potřebu.

A to nejhlavnější... za rok produkuju okolo 7000 finálních fotek. Do toho nepočítám žádné soukromé fotky, fototesty v modelingové škole, ani reporty. To je cca 500 finálních fotek za měsíc. Podobné tempo celkem spolehlivě zařídí, že nebudete mít soukromě žádnou chuť fotit i pro radost a fotky někam uploadovat ;-). Když se na to jednou vykváknu, třeba budu zasypávat galerii projektama, které si budu fotit pro radost ;-).

Není taky pravda, že bych sem nikdy nic nedával. Když se dostanu k něčemu fakt zajímavému, co jsem fotil Pentaxem, fotku tu umístím... viz třeba z focení Českých korunovačních klenot a pár dalších.

A pokud ani tohle vysvětlení nestačí... tak tady si můžete pro zajímavost prohlédnout všechny moje produkované fotografie, za cca poslední týden. Určitě uznáte sami, že nemá smysl je nahrávat do galerie. Na druhou stranu si to vynásobte 4x a máte orientační představu o mém nasazení během měsíce.

http://reamodels.rajce.idnes.cz/PF_8_3

Howgh a doufám, že můžeme tohle téma navěky uzavřít ;-).

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od matak77 » 29 srp 2014, 21:19

No já si myslim, že je to přesně to, co v galerii chybí -> kvalitně odvedená práce. Tady nejde o to že by jsi se měl chlubil, ale že by si nás ostatní mohl inspirovat a obohatit zkušenostma. Ale když se ti nechce, tak se nedá nic dělat, budeme dál žít mezi saturovanejma krajinkama, hmyzem a rodinným fotoalbem. Tvoje odpověď vypadá dost rozmrzele, ač to u mě neni zvykem, tak jsem tě nechtěl nějak rozladit, možná trochu popíchnout.. Nic, zapomeň na to.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od hilda4sea » 29 srp 2014, 22:08

Zdejší debata o přispívání/nepřispívání do galerie se opakuje se železnou pravidelností. Občas jsem do galerie něco poslal, ale nakonec jsem toho zcela úmyslně zanechal.
Bohužel je tady několik absolutních znalců umění, kteří se domnívají, že když se něco nelíbí jim, tak je to špatné.
Dále je zde několik "mrskačů", kteří hodnotí foto podle autora a nikoliv podle výsledku. Jednou jsem dal do galerie zcela záměrně fotku, která byla 8. nejlepší v mezinárodní soutěži. To byste se divili jak byla ohodnocena - zde!!!

Kdysi dávno jsem chodil do takové komunity fotografů, která se musela osobně scházet (internet nebyl) a přitom jsme si pouštěli různou osobní tvorbu zpracovanou jako audiovizi na projektor, nebo si prohlíželi fotky. Pak jsme o tom debatovali a říkali si jak by k tématu přistupoval každý z nás. Nepamatuji se, že by tam někdo někoho shazoval, nebo nějak zpochybňoval přístup autora k věci. Věděli jsme totiž, že každý se díváme na svět jinak a co se líbí mně, nemusí být přitažlivé pro jiného. To ovšem neznamená, že je to špatné.
Kdosi tady zavedl rozumnou rubriku zaměřenou na diskusi o konkrétní fotce a výsledek?

Ještě snad dodatek. Většina fotografů fotí krásné věci a pokud to úplně nezvržou, tak mají krásnou fotku. Pak je pár takových, co vytvoří krásu ve fotografii. Takových fotek se ale povede pár za rok. Např. Sudek říká, že on jich udělal v průměru tak 7-10 za rok.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
pether
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Beskid Slaski

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od pether » 29 srp 2014, 22:24

uz po nekolikate se ptam,proc si clovek-lidi(miky-hilda atd.)fotici za penize,ne pro radost-konicek,nekoupi 100% profi vybaveni,ktere se jim zakonite musi dle uvadenych zdroju zakazek,vratit minimalne do roka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jinak mohl by si dat krome cvaku v supermarketu neco lepsiho, nejaky svuj REPREZENT vyber ,tohle me o tvych kvalitach ,jak se je tu snazis uz nekolik let prezentovat,rozhodne nepresvedcilo :D -ber to prosim jako ,,rypavou" od amatera ktery ti nesaha ani po kotniky. :)
fuji xt1-samyang 12/2-fujinon 23/1,4-pentax 50/1,7-pentax 135/3,5-fujinon 50-230
http://www.zapadakof.cz

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-S1

Příspěvek od hilda4sea » 29 srp 2014, 22:46

To je typická ukázka toho, o čem jsem psal výše.
Vlastně mi teď došlo, že internet a jeho anonymita je vrahem diskuse.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-500, K-S1“