Upgrade firmware K-70

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tom44
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2020, 22:47
Bydliště: Hradec Králové

Upgrade firmware K-70

Příspěvek od tom44 » 19 dub 2021, 16:46

Zdravím, chtěl bych se zeptat těch, kdo aktualizovali firmware, jestli pak pozorovali jakýkoli rozdíl v tom, jak foťák funguje. Jestli to třeba kromě popsaných nových funkcí nebo položek menu může ovlivnit výkon AF? A kdyby tu náhodou byl někdo z okolí Pardubic a Hradce s novějším firmware, než 1.0, jestli by třeba nebyl ochotný mě nechat testnout si na něm můj objektiv. Vím totiž, že tenhle objektiv (Sigma 100-300/4 APO EX IF, bez označení DG) má určité potíže s ostřením s novějšími těly, v podstatě čím novější, tím to je horší a vlezlo mi do hlavy co kdyby upgrade firmware udělala z mé K-70 jakoby novější foťák... :?:

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Andrejevic88
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 152
Registrován: 11 pro 2017, 14:09
Bydliště: Šarišské Michaľany

Re: Upgrade firmware K-70

Příspěvek od Andrejevic88 » 19 dub 2021, 17:24

tom44 píše:
19 dub 2021, 16:46
Zdravím, chtěl bych se zeptat těch, kdo aktualizovali firmware, jestli pak pozorovali jakýkoli rozdíl v tom, jak foťák funguje. Jestli to třeba kromě popsaných nových funkcí nebo položek menu může ovlivnit výkon AF? A kdyby tu náhodou byl někdo z okolí Pardubic a Hradce s novějším firmware, než 1.0, jestli by třeba nebyl ochotný mě nechat testnout si na něm můj objektiv. Vím totiž, že tenhle objektiv (Sigma 100-300/4 APO EX IF, bez označení DG) má určité potíže s ostřením s novějšími těly, v podstatě čím novější, tím to je horší a vlezlo mi do hlavy co kdyby upgrade firmware udělala z mé K-70 jakoby novější foťák... :?:
Kde je problém to vyskúšat ?? Pokiaľ viem aspon z K-7 firmware sa da nainstalovat aj starši, čiže aktualizuj vyskušaj a ked sa nebude pozdavat daj naspät veziu 1

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Upgrade firmware K-70

Příspěvek od richard_strouhal » 19 dub 2021, 18:34

Dal jsme na K-70 nový firmware a žádnou změnu jsem nepozoroval :-) , jak psal Andejevic, když tak tam dáš nazpět starší.
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

Uživatelský avatar
atti.hombre
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 591
Registrován: 21 led 2016, 14:37
Bydliště: Zvolen

Re: Upgrade firmware K-70

Příspěvek od atti.hombre » 19 dub 2021, 18:56

Mne napríklad K-70 odignorovala Sd kartu s firmwareom 1.11 ... ( K-3II i K-50 aktualizovala v pohode ) ... neviem či to nejako reaguje na slabšie baterky- i ked plne nabité, tak to neviem... Ale že by bola možnosť sa vrátiť na starší firmware- to si nie som istý...
Pentax K-3II, hd da 20-40 ltd, smc da 15/4.0 ltd, smc da 21/3,2 ltd, smc da 40/2,8 ltd, smc da 70/2,4 ltd, hd da 55-300mm f/4,5-6,3 PLM, smc da* 300/4, Sigma 30/1.4 dc hsm, dfa 100/2,8 wr macro, Laowa 12/2,8

tom44
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2020, 22:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Upgrade firmware K-70

Příspěvek od tom44 » 19 dub 2021, 19:11

To jsem právě taky nevěděl, jestli to jde přeinstalovat starší verzí, četl jsem zprávy o různých modelech foťáků Pentax, u některého to jde, u jiného ne (resp. jde to jen když se v instalovaném souboru edituje verze fw na vyšší, než aktuální), ale u K-70 jsem zatím neviděl. Takže díky i za tu zprávu, že to nejde, i když nepotěšila. Kdyby to šlo, to by pak samozřejmě bylo v pohodě, ale takhle si radši ještě chvíli počkám.
Tenhle objektiv je pro mě naprosto stěžejní a AF funguje řekněme na 2- (je celkem rychlé ale ne vždycky úplně přesné) a už jsem se s tím trochu sžil. Jen drobná změna v průběhu reakce ostření v závislosti na signálu z AF snímače by to mohla jak zlepšit, tak zhoršit. A na tomhle objektivu to určitě v Pentaxu neověřovali.. Možná je to celé blbost a firmware tyhle věci vůbec neovlivňuje, nicméně radši budu paranoidní. Zase na druhou stranu kdyby byla šance, že se to ještě zlepší, tak by to bylo super. Ten objektiv když zaostří, tak to jsou fakt žiletky a jiný tak dobrý za podobné peníze asi neseženu.

Andrejevic88
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 152
Registrován: 11 pro 2017, 14:09
Bydliště: Šarišské Michaľany

Re: Upgrade firmware K-70

Příspěvek od Andrejevic88 » 19 dub 2021, 22:29

Skušal som u KP preinstalovat na staršiu verziu v pohode to ide, a jasne ma byt plne nabita bateria. Ale na K-70 ak maš stale verziu 1.0 tu nenajdes, jedine 1.10 na nete ta nasleduje po 1.0 https://drivers.softpedia.com/get/SCANN ... -110.shtml

tom44
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2020, 22:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Upgrade firmware K-70

Příspěvek od tom44 » 13 kvě 2021, 11:15

Tak předevčírem jsem konečně upgradoval a zatím to vypadá, že se nic podstatného s AF lu Sigmy 100-300/4 APO EX IF nestalo. Pocitově mi přijde, že možná při hodně velké odchylce od správného zaostření buď neletí tak rychle zpátky, nebo dřív brzdí, ale ještě jsem to moc neotestoval. V každém případě úspěšnost přesného zaostření na statický objekt je asi stejná a nezměnila se ani korekce front/back.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“