K-70 monitor v režimu Lw

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zvonda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 14 kvě 2019, 20:26

K-70 monitor v režimu Lw

Příspěvek od Zvonda » 28 bře 2021, 16:18

Zdravím a mám dotaz. Po dlouhé době jsem dal foťák do stativu, zapnul, navolil dálkové ovládání a přepnul z hledáčku na monitor přes tlačítko Lw. Měl jsem tam z předchozího focení TaV. Leč na monitoru nebylo téměř nic vidět, jak byl tmavý. Teprve při namáčknutí dálkové spouště se na krátko objevil obraz a po exponování to opět ztmavlo.
Při posledním použití Lw bylo vše jak má být. Zkusil jsem místo TaV přepnout na M a už to bylo správně - viděl jsem, co je před objektivem, histogram i zaostřovací bod po namáčknutí spouště.
Je tohleto normální nebo se mi něco pokazilo??

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Andrejevic88
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 152
Registrován: 11 pro 2017, 14:09
Bydliště: Šarišské Michaľany

Re: K-70 monitor v režimu Lw

Příspěvek od Andrejevic88 » 28 bře 2021, 17:33

No ak som to dobre pochopil, tak exponuje foták normalne fotky, len sa rozlične správa v LW pri režime TAV A M ??? Pozeral som sa na svoje KP v režime TAV mi ukazuje obraz normalne bez ohladu na nastavené expozicie, počut jedine ako si nastavuje pracovnu clonu na objektive podla toho či sú na ploche svetle časti alebo tmave. V režime M ak menim expozične udaje, tak stmavuje alebo zosvetluje v LW, pri namačknutí spúšte a zapnuti expozimetra tak na krátku chvilu zobrazi normalne scénu ako to vidím očami. Zdá sa že je to vlastnost ako fotoaparát pracuje.

Uživatelský avatar
Zvonda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 14 kvě 2019, 20:26

Re: K-70 monitor v režimu Lw

Příspěvek od Zvonda » 29 bře 2021, 14:42

Děkuji za zprávu. Dnes jsem to zkusil znova a potvora funguje, jak jsi to popsal. Oproti předchozímu nastavení jsem u M pohejbal i nastavením citlivosti - snížil jsem na 100 a pak skutečně Lw tmavnul
při nedostatku světla. U TaV se zobrazení Lw nemění - při nedostatku světla se rozbliká údaj ISO, pokud na 100-200. Jenom pozoruji, že v režimu Lw dochází k rychlému vyčerpání baterie.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“