K-30 problém se zrcátkem?

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maňa
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013, 13:22

K-30 problém se zrcátkem?

Příspěvek od Maňa » 24 čer 2019, 18:22

Ahoj, dneska mi vyvstal problém. Zapnu foťák, vyfotím fotku a hledáček zůstane tmavší rozostřený a je v něm vidět trochu jiný záběr jakoby by bylo zrcátko naklopené pod jiným úhlem. Začalo to dělat po manipulaci se starým manuálním Soligorem. Zkraje byl hledáček úplně tmavý a skoro nic nebylo vidět zkrz, jen v horní části světlejší obrys tvaru V. Pak se mi nějakým způsobem podařilo, že je v hledáčku obraz jen rozostřený a "hnutý." Když jsem to zkoušel s jiným objektivem s automatikou, přišel jsem na to, že to pohnutí a rozostření se srovná po zmáčknutí tlačítka náhledu ostrosti. Pak zas normálně můžu udělat jednu fotku.

Nevíte čím by to mohlo být? Nic moc se mi nepodařilo najít. Doufám, že jsem to svejma gramlavejma pazourama nějak totálně neodvařil :roll: :(
K-30 + DA 18-135 WR

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Maňa
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013, 13:22

Re: K-30 problém se zrcátkem?

Příspěvek od Maňa » 08 srp 2019, 11:09

Tak mi přišla redukce na AA baterky a s nabíjecíma Eneloopama to funguje bez problémů. Stejně tak s aku na Liveview. Jen celý ten mechanismus je teď tišší. Nemohlo by to být taky tím solenoidem? Jinak jsem vypozoroval, že to zrcátko se po expozici jen nesklopí úplně dolů.

EDIT : Ještě jeden poznatek. Vůbec se nezavírá clona, je stále naplno otevřená, takže fotky s vyšším clonovým číslem jsou přeexponovaný. Když zmáčknu náhled HO je sice slyšet chod, ale objektiv se nezacloní. Mechanismus objektivu funguje normálně.
K-30 + DA 18-135 WR

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“