Jakou zrcadlovku vybrat

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zrcadlovku vybrat

Příspěvek od hilda4sea » 07 dub 2019, 17:49

upca píše:
04 dub 2019, 22:12
To že oba vyzkoušet je nejlepší je určitě jasné. Ale třeba naučit se vše(zjisti co jak) s K-30 mě trvalo aspoň půl roku. A za dobu zkoušení na prodejně určitě nezjistím všechny funkce. Maximálně budu naštvaný že něco co jsem byl zvyklí dělat na Pentaxu je na Sony nebo Fuji jinak. Proto se raději ptám na dlouhodobější zkušenosti ;-) sžít se třeba s kinofilmovým nebo svitkovým přístrojem je pro mě jednodušší, rychlejší. Jen čas clona, u Mamiye 67 se teda musí objektivy měnit jen s nataženým přístrojem a při nasazení se objektivy také musí natahovat ale na to si člověk zvykne rychle, pak vždy po vyfocení posunout políčko nezávisle na natažení atd. U digitálu to má hold moc fičuřinek a nastavení :-D

Vezmi si kus papíru a napiš si tam, co chceš fotit. Pardon, napřed si ještě nastav maximálná cenu, kterou jseš ochoten zaplatit. Podle toho si pak vyber přístroj. Většina fíčur je na digi stejná. Pak mají různé speciality jako je astro, automatické stanovení expozice podle rozeznání scény, pixelshift, focus bracketing a mnoho dalších...) Otázka je, co z toho má pro tebe cenu, protože to využiješ. A priori bych nedefinoval, zda to má být DSLR nebo MLC, ani formát APS-C, FF nebo M4/3. To by mělo vyplynout z tvých fotografických potřeb.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Jakou zrcadlovku vybrat

Příspěvek od bedo. » 07 dub 2019, 17:57

hilda4sea píše:
07 dub 2019, 17:40
bedo ty mně bavíš.
Hildo, výnimočne budem teraz trochu osobný. Spomínaš si ešte na časy, keď si doporučoval nastaviť na aparáte AdobeRGB (bez toho, že by si vôbec tušil, čo je to pracovný farebný priestor a aké to bude mať následky)? Podobných vecí bolo od Teba viac, ale táto ma napadla ako prvá. Naozaj sa cítiš byť v tejto oblasti natoľko doma, že chceš vystupovať autoritatívne?

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“