Brašna na hory - lezení, hřeben

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vildaboy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 13 lis 2013, 21:49

Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od vildaboy » 26 lis 2016, 20:23

Ahoj
Chtěl bych se zeptat zdejších matadorů, zda má někdo zkušenosti s focením na hůře přístupných místech,
ledovec, chození po hřebeni, feraty. Nejde mi o samotné focení, jako o nějakou brašnu malých rozměrů,
kam se vejde foťák s nasazeným objektivem (za mě asi pevná 28mm nebo pevná 15mm) + jedna náhradní baterie.

Klasické přechody chodím s LOWEPRO Nova 180 AW, ale třeba na Grosglockner je už při pohybu dost omezující.
Člověk se potřebuje předklonit, manipulovat s lanem atd....nějaká rada?....díky moc...


Jura
Pentax K30; Pentax 15/4 ltd, Pentax 50/1,8 , Pentax 35/2,8 macro, Tamron 28-75/2,8 , Helios 58/2

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od samsak » 27 lis 2016, 02:37

je teda neshanim neco na takoveto vylety, ale divam se po nejakem batohu, ktery by se dal pouzit v prirode a vlezlo se do nej i neco vic nez jen vybava. Na lezeni to moc neni, ale zaujal me Vanguard Sedona 45. Zrovna ho maji na CZC za docela dobrou cenu (viz odkaz pod nazvem batohu).
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od BenaCZ » 27 lis 2016, 08:49

Ja nosim na jednodenni vylety Deuter Freerider Pro 30. Na popruhy se da dobre pridelat stativ. Do hlavni kapsy jsem si nechal usit od svadleny vystylku pro fotak a objektivy (jen vlozeno dovnitr).
Nosi se paradne, mam ho tak 4-5 let a je furt jak novy...
Mohu doporucit
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od alda » 27 lis 2016, 10:32

Zdravím Vildo, jelikož sám lezu, tak mám několik batohů od 15 litrů do 60 litrů. Při samotném lezení
nepoužívám zrcadlovku (k vůli velikosti) ale kompakt Fuji X100s. Velikost batohu vyberu podle typu
lezení, a co sebou ve stěně budu potřebovat, např. matroš, oblečení, proviant, pití atd. Zadej si do
Gúglu "lezecké batohy" a dostaneš nepřebernou nabídku lezeckých batohů od různých výrobců, a v
různých cenách. Jen namátkou, Deuter, Doldy, Ortovox, Lowe Alpine, Blak Diamond, Mammut, Petzl,
Osprej atd. Já jsem spokojen s Osptrej Mutant 38 lit. Lezecké batohy se vyznačují úzkou konstrukcí,
která neomezuje v pohybu, perfektně sedí na zádech a mají možnost upnutí cepínů, hůlek, stativu
a jiného materiálů na povrchu batohu, což se dá právě využít i jako fotobatoh. Některé modely mají
integrovanou pláštěnku, a nebo se dá dokoupit, a tím je fototechnika a obsah batohu chráněn
před vodou. Nejlepší je, batohy si vyzkoušet v nějakém outdoorovém obchodě, např. Hudysport,
Redpoint atd., kde je dostatečný výběr. Takže záleží jen na tobě, co ti bude vyhovovat, jak cenou,
tak velikostí...

Uživatelský avatar
vildaboy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 13 lis 2013, 21:49

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od vildaboy » 27 lis 2016, 11:08

Zdravím všechny horaly..:)

Díky všem za inspiraci, ale měl jsem na mysli něco pouze na foťák. Batoh s matrošem mám normálně na zádech,
ale jsou chvíle, kdy během několika sekund vykoukne hřeben a vy potřebujete rychle fotit. Sundávat batoh a vytahovat
foťák není někdy úplně bezpečné a hlavně komfortní. To, že se do těchto situací zrcadlovka moc nehodí, je asi fakt. Ale mám tu svoji K30 rád a ještě mě nikdy nezklamala. Ani při -15;C nemá problém..:) Takže spíš zkušenosti s něčím
jako Vanguard UP-Rise II 14Z apod...

Díky

Jura
Pentax K30; Pentax 15/4 ltd, Pentax 50/1,8 , Pentax 35/2,8 macro, Tamron 28-75/2,8 , Helios 58/2

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od BenaCZ » 27 lis 2016, 11:22

Ja nosim takove nejake pouzdro na fotak jen kdyz mam velkou krosnu (65+10). Pak to nosim pres rameno s tim ze ho jeste prichytim na hrudni pas zepredu aby se nekinklal. Neni to ale nic moc pohodlneho. Na lezeni urcite ne. Spis na chozeni po horach.
Na lezeni s cepinem ti neporadim ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Sosi
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27 srp 2013, 17:32

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od Sosi » 27 lis 2016, 11:49

Já na horách pro K-30 využívám toto https://www.cottoncarrier.com/collectio ... -strapshot
Letos jsem poprvé testoval v Dolomitech a super. Můžu doporučit.
Pentax K-30, Pentax K-S2, Pentax smc DA 50mm f/1,8 // Sigma 17-70mm F2,8-4 DC Macro OS HSM Contemporary // Sigma 10-20mm f/4,0-5,6 EX DC

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od samsak » 27 lis 2016, 12:38

ten popruh nevypada zle, ale bal bych se ho pouzit v horach. Ja osobne to resim momentalne tak, ze mam bud batoh a zepredu na brichu Lowepro Toploader Zoom 55AW II ve kterem mam vsechno k fotaku a jeste napr, mobil powerbanku apod. Jenomze je to pro pohyb v horsim terenu moc velke a clovek si nevidi pod nohy. Uz se mi dokonce i v terenu stalo, ze jsem se potreboval nekam vydrapat a drel jsem brichem o skalu (hlavne pritelkyni se to stava, protoze ma 160 cm na vysku :D ). S malym batohem je to uz nepomerne velke. Zajimave ale vypada Manfrotto off-road hiker, ktery ma pristup z boku. Jinak je podle meho asi nejpohodlnejsi ta varianta s vlozkou, jak psal BenaCZ.
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
vildaboy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 13 lis 2013, 21:49

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od vildaboy » 27 lis 2016, 14:28

Díky chlapi

Půjdu taky tou cestou malého pouzdra okolo krku fixovaného hrudním popruhem....asi to tak bude nejpohodlnější.

Díky

Jura
Pentax K30; Pentax 15/4 ltd, Pentax 50/1,8 , Pentax 35/2,8 macro, Tamron 28-75/2,8 , Helios 58/2

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brašna na hory - lezení, hřeben

Příspěvek od samsak » 27 lis 2016, 15:22

POZOR, ja to nemam kolem krku fixovane hrudakem. Nosim to pripevnene pomoci dvou popruhu krizem, nebo se na to da koupit u lowepro specialni ksir. Jenomze si nejsem jisty kolik pistolek ma 4 body na pripnuti popruhu. toploadery od lowepro to maji vsechny.

EDIT: vsechny vlastne ne. ten nejmensi (tusim 45AW) to nema. u profi verze (65AW) si nejsem jisty.
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“