Jaký Pentax vybrat?

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jaký Pentax vybrat?

Příspěvek od samsak » 21 úno 2016, 21:20

Zyklon: firmware jsem ani nezkoušel, protože když jsem se na to chystal tak jsme zjistili s kámošem, že v tom pokaždé něco zacvaká když se to vypne. Říkal, že jim to mohlo při převozu někde spadnout nebo tak něco. Jinak co mě zatím na té K S2 štve nejvíc je asi absence konektoru pro kabelovou spoušť.

Ladin: Hned ráno tam budu volat a doufám, že se nějak domluvíme. Každopádně jestli ne, tak mám pořád nárok na vrácení peněz v 14 denní lhůtě.

EDIT:
cibo píše:Pokial im budes vraciat fotak v lehote na vratenie penazi tak by som im neuviedol ze s fotakom su hentake problemy, lebo v tom pripade to budu riesit ako reklamaciu a pojde to do servisu a na vyjadrenie sa moze cakat aj 30 dni.
V tom pripade nebudes mat ani fotak ani peniaze.
Normalne im to posli ze ti to nevyhovuje... :wink:
Teď jsem to studoval, a podle českého občanského zákoníku z roku 2012 mám právo na odstoupení od smlouvy ve 14 dnech i pokud se projeví vada, protože při projevení vady v době 6 měsíců od převzetí se má za to, že zboží bylo vadné již při převzetí.
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
cibo
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jaký Pentax vybrat?

Příspěvek od cibo » 22 úno 2016, 07:28

Tak potom by nemal byt problem :wink:
To my v bananaslovakistane nemame take zakony ktore az tak dobre chrania spotrebitelov..
Pentax K-r
Pentax A 50mm F1,7

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Jaký Pentax vybrat?

Příspěvek od fakt » 22 úno 2016, 08:00

samsak píše:
Teď jsem to studoval, a podle českého občanského zákoníku z roku 2012 mám právo na odstoupení od smlouvy ve 14 dnech i pokud se projeví vada, protože při projevení vady v době 6 měsíců od převzetí se má za to, že zboží bylo vadné již při převzetí.
Tohle je pravda. Platí i pro nákup v kamenném obchodě.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Zyklon
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: 22 led 2016, 15:03

Re: Jaký Pentax vybrat?

Příspěvek od Zyklon » 31 bře 2018, 14:05

Jak vidno, raději už nikdy nic nebudu slibovat :-D

Je to už přes dva roky, co mám k-50 doma a moje první dojmy pořád nikde. A už ani nebudou, protože skutečně první dojmy si pamatuju už jen mlhavě, ale převažoval pocit čiré radosti.
Mohu alespoň napsat nějaké dojmy po dvou letech používání. Jak začít?
Dva roky je dlouhá doba na to posoudit, jestli jsem tenkrát neudělal chybu. Rozhodně neudělal a naopak mám velikou radost, že jsem se tak rozhodl. První veliké pozitivum, když jsem foťák vybalil byla jeho ergonomie. Před koupí jsem si ho nikde nestihnul osahat, tak to pro mě byla veiká neznámá, ale nakonec mi padnul do ruky jako bych se s ním narodil :-).
Nijak ten stroj nešetřím, tahám ho všude s sebou, nechám ho bulbit hodinu na podzim v noci, kdy je vlhko atd., ale opravdu se netváří, že by mu to jakkoliv vadilo. Bílá je pořád bílá, nikde snad ani škrábanec na těle. To mě mile překvapilo, čekal jsem, že na tom dnes bude hůř.
Další chvála je co se výstupu týká - nikde jsem neviděl tak hezké podání barev, jako dělá tento stroj. Tady jsem měl možnost porovnat s lepšími těly od Nikonu i Canonu, ale barvy se mi jednoznačně nejvíc líbí z Pentaxe. Na tom jsem se dokonce shodnul s jedním fanouškem Canonu. Výdrž baterie je pro mě dostatečná - zatím mě to nedonutilo pořídit ještě jednu.
Ten strašný seťák (18-55 WR DAL) se nakonec neukázal jako zas tak strašný. Strašný jsem já, protože nové sklo (pevná 50ka plastic fantastic) jsem pořídil až po skoro roce a půl. Za to bych si měl nafackovat, protože i když ten seťák není tak strašný, tak s tímto se to absolutně nedá srovnávat.
Ostření ještě nemám úplně v ruce, ale celkově s ním nemám problémy. Tohle pořád zkouším a hraju si s tím, tak to nejsem ještě shopen nějak zhodnotit.
Aby to nebyla jen adorace, tak mi chvíli po záruce začala jako většině blbnout clona. Vědět o tomhle problému při výběru, asi by to stejně moje rozhodnutí neovlivnilo a šel bych do něj tak jako tak. Naštěstí se to stalo v zimě, kdy fotím minimálně a duves opravu vyřešil extrémně rychle.

Teď mě čeká výběr širokáče, nejlíp zase pevné ohnisko, pořízení astrotrackeru (ta cena je tedy pořád extrémní) a nějaké řešní od PeakDesign - s brašnou i popruhem občas zápasím a potřebuju tohle nějak elegantně vyřešit.

Celkově vzato po dvou letech jsem stále maximálně sokojen.
K-3 II, SMC Pentax-DA 50mm F1.8, SMC Pentax-DA 21mm F3.2 Limited, Pentax smc DA 18-55 mm F 3,5-5,6 AL WR

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Jaký Pentax vybrat?

Příspěvek od slivo » 02 dub 2018, 15:36

Tak nech ti sluzi aspon dalsie 2 roky k spokojnosti! da 50 je vyborny objektiv. AF pentaxu ma svoje muchy, ale odpadu ubudlo, odkedy som si zacal davat vacsi pozor kde vlastne ostrim. DA50 mi ostri celkom presne aj na k100 aj na k3.
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“