začiatočník a software

Forum pro začínající fotografy, kteří potřebují pomoci

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Sekce pro otázky začátečníků a nových uživatelů. Prosím ty zkušenější, aby se pokoušeli na ně odpovídat.
Uživatelský avatar
GhostDW
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 143
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: začiatočník a software

Příspěvek od GhostDW » 07 úno 2014, 15:20

lenyl, ypres.bass:
tenhle soft slouží na převod z nativních RAW do unifikovaného DNG, případně i dng(pentax) to dng(adobe). Ale davá jiné výsledky, než otevřený dng přímo z foťáku.
K5 IIs; Tamron 17-50/2,8; Pentax 50-135/2,8; DA35/2,4; DA50/1,8; Metz 58-AF1

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od kluzo » 07 úno 2014, 15:57

Tak ja za sebe rozhodne doporucuji ZPS16,nabo aspon 15. Uz jen kvuli odsumu. Ve 13 tce a tusim jeste i 14tce nestal za mnoho.Spis stal za prd.
Nejsem ted u PC,tak presne nevim,jak se ta funkce jmenuje,myslim ale,ze vyplnit podle pozadi.Najdes ji myslim v menu VYBER.

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: začiatočník a software

Příspěvek od Ivan-K » 07 úno 2014, 16:00

Mne v Zoneri po včerajššom vyskúšaní vadí hlavne bočný panel s úpravami, ktorý treba rolovať vyslovené ťahaním bežca, lebo ak ho chcem posúvať kolečkom myši tak sa mi stávalo že som nechtiac menil hodnoty. Ale to je viac menej vec zvyku
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: začiatočník a software

Příspěvek od bedo. » 07 úno 2014, 16:04

marmot píše:Ja fungujem na Lightroome a nemam problem. Panoramu si spravim vo photoshope (jedine co v PS viem spravit) lebo v Lightroome to neviem. a asi to ani nejde..ale Zoner si asi odskusam ked ho tu tak chvalite a rozhodnem ci to stoji za to.
niekomu sa trebárs Photoshop za tú cenu nevyplatí...

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od kluzo » 07 úno 2014, 16:11

Ivan-K píše:Mne v Zoneri po včerajššom vyskúšaní vadí hlavne bočný panel s úpravami, ktorý treba rolovať vyslovené ťahaním bežca, lebo ak ho chcem posúvať kolečkom myši tak sa mi stávalo že som nechtiac menil hodnoty. Ale to je viac menPhotoshop
IvanK
Ano,to se mi taky obcas stane,ale jde to vresit,ze das kurzor mimo oblast s cisly.Jinak bocni panely jsou prave jedna z veci,ktere se mi na ZPS libi. I ta zmene hodnot koleckem je vyborna.Jen pri rolovani je bohuzel potreba dat bacha.
Photoshop uz je cenove pro mne uplne mimo. A mel bych ho jako Canon na vrabce :-D

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od duves » 08 úno 2014, 11:43


matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od matak77 » 08 úno 2014, 14:11

duves: No tak jsem to nainstaloval a smazal snad ještě rychlejc než zoner :D jo a chce to nějaký číslo při spuštění, jak ho získat jsem nezkoumal..
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
GhostDW
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 143
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: začiatočník a software

Příspěvek od GhostDW » 08 úno 2014, 16:42

Zoren - Funkce na odstranění objektů je v editoru: Vyplnit podle okolí, nebo zkratkou <Shift><Del>. Na jednoduché věci je v pohodě, ale občas se nechytne, nebo vezme kousek něčeho vedle, ale na takové druhé a třetí použiti, vetšinou není poznat, že tam něco bylo.
K5 IIs; Tamron 17-50/2,8; Pentax 50-135/2,8; DA35/2,4; DA50/1,8; Metz 58-AF1

Uživatelský avatar
Pavol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 24 úno 2013, 16:40

Re: začiatočník a software

Příspěvek od Pavol » 08 úno 2014, 18:53

Robil som s Photoshopom aj so Zonerom. Postupom času väčšinu robím v Zoneri. Raw je trochu pomalší, ale veľmi praktický. Ak vynechám vrstvy a grafiku, tak si úplne vystačím so Zonerom. Doporučujem

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od duves » 08 úno 2014, 20:39

matak77 píše:duves: No tak jsem to nainstaloval a smazal snad ještě rychlejc než zoner :D jo a chce to nějaký číslo při spuštění, jak ho získat jsem nezkoumal..
Neporadim, ja robím od maja 2010 s adobe LR.

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od matak77 » 08 úno 2014, 21:03

Nechci poradit, spíš bys to měl přestat lidem ukazovat.. nebo bys to měl předtim aspoň nainstalovat a zkouknout. Nic to neumí a ani to nic to nedělá pořádně.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od kluzo » 09 úno 2014, 07:11

apeiron píše:Kluzo: gratulujem ku titulke v kalendári, to skutočne musí tešiť.
Vďaka priatelia Pentaxu, Tento mesiac budem testovať Zoner, a už si na seba začíname zvykať, to vyplnenie podľa pozadia som tam zatiaľ nenašiel, ale idem to hľadať, včera som používal laso a robil som ako popoluška aj tak to bolo na H... o . Ale na chybách sa učíme, a hlavne je fajn vedieť, že sa to dá aj inak, dík Kluzo.
Vďaka +- dozvedel som sa veľa, ale nakoniec v to som dúfal. Dobré svetlo prajem všetkým!
Práve mi tu zavýjajú psi :) jaký koncert. :D :D :D :D
Jestli jsi používal laso na prach na čipu, tak daleko vhodnější je právě už zmíněné klonovacá razítko. Doporučuji naučit se klávesové zkratky pro funkce, které budeš často používat. Např. Pokud chceš vyzobávat prach po 1 smítku, je nejvhodnější klonovací razítko (ctrl+klik pravým myšítkem na oblast, kterou chceš klonovat a klik na smítko), ale dá se to udělat i tak, že si dáš kruhový výběr a postupně vybereš všechna smítka na obloze. Další výběr je vždy přes shift (pokud chceš přidat k výběru) nebo přes ctrl (pokud chceš z výběru odstranit, zmenšit výběr). Pak už stačí dát sihft+del pro vyplnit podle okolí. Ale sám to dělám spíše klonovacím razítkem. Malá, narychlo ukázka jak funguje "vyplnit podle okolí" odstraněna lampa a křoví v pravém spodním rohu, bez dalších úprav na dvakrát (poprvé křoví, podruhé lampa). S jednoduchým obdélníkovým výběrem (žádné obkreslování): http://martinvozka.zonerama.com/Photo/222955/9863040
Pokud bys měl s něčím problém, tak se klidně ozvi (i na mail, nebo do SZ), rád poradím, pokud budu vědět. jinak je skupina o Zoneru i zde: http://www.databazefotografu.cz/group/1 ... oto-studio

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od duves » 09 úno 2014, 08:43

Nikde som nenapísal, že to doporučujem. Ja skušať nemusim. Nech si to vyskuša, kto niečo hlada free.

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od hilda4sea » 09 úno 2014, 10:00

Přidám svoji trošku do mlýna na software.

Možná si to málokdo uvědomuje, ale srovnávat Zoner s Lightroomem je trochu mimo, protože oba programy jsou primárně určeny k něčemu jinému.

Lightroom byl od počátku primárně určen ke zpracování formátu RAW snímků pro PS.
Zoner je především editor fotografií, podobně jako PS Elements.

To, že se používají v univerzálnějším pojetí je záležitost uživatelů nikoliv samotného software. Je to možné proto, že se funkce obou, tzn. RAW editoru a Fotoeditoru překrývají. V žádném případě, ale nejsou plnohodnotnou náhradou mezi sebou navzájem.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od duves » 09 úno 2014, 11:18

Presne a preto používam adobe LR a Zoner PS

Odpovědět

Zpět na „Začátečníci - Q&A“