Pentax K-5 - kam upgradovat?

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Pentax K-5 - kam upgradovat?

Příspěvek od JoV » 30 dub 2020, 05:44

Tiež nám pocit že naša K5 začína dosluhovať. Kupoval som ju ako horúcu novinku. Kolko je to už rokov?
S 18-135 ešte ide bezproblémovo, ale s DA*300 sa už trochu trápi (ostí cez šroub). Možno by pomohlo to dať všetko zoservisovať, ale do Prahy sa mi to nechce posielať a ani na to teraz nemám peniaze.
Ako druhý foťák používam Panasonic FZ 1000, ktorý je tiež celkom fajn, hlavne za dobrých svetelných podmienok, ale na výstup z K5 to celkom nemá. Čo mi tam oproti zrkadlovke vyhovuje, je že si viem všetko pozrieť v hladáčiku. Od kontroly fotiek po natáčanie videa. Na K5 na displeji prd vidím, hlavne keď som vonku. Nehovoriac o tom že na tom Panasonicu nemusím stále riešiť bordel na čipe.
To ma núti k zamysleniu, či by mi nevyhovovala viac nejaká bezzrkadlovka. Velmi sa mi páčia tie malé olympusy, ale kvalitné dlhšie objektívy sú tam pekelne drahé. Venujeme sa dosť ornitológii, tak dlhšie ohnisko je podmienkou.
Každopádne kým tá K5ka ešte ako tak ide. tak to nejdem riešiť. Mám dosť iných problém ktoré sú dôležitejšie.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-5 - kam upgradovat?

Příspěvek od xmeda » 30 dub 2020, 18:04

JoV píše:
30 dub 2020, 05:44
Tiež nám pocit že naša K5 začína dosluhovať.
Capni nekde neobehanou K3 a mas vyreseno :) Ja uz na te me K5 nekolikrat vybiral vlakna a vysaval bordel i z AF cocek pod zrcatkem, vzdycky to na cas pomohlo a zlepsilo spolehlivost AF, ale je to uz proste 10 let stary a kdyz to ma nabehano 150k a nosil jsem to nekolikrat tydne, tak dostala dost. Vynechavajici namacknuti spouste byla po rozpadu levych gumovych dvirek posledni kapka. Servisovat to urcite jde, ale predpokladam, ze tak za 3k minimalne, pokud by to meli rozebrat, vycistit a slozit.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-7, K-5 (II (s))“