Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
smik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Příspěvek od smik » 29 čer 2012, 15:09

Nevím jak se co má správně seřizovat.
Nicméně když jsem posílal do Px servisu svou Kx a 3 objektivy na seřízení (byl tam i třeba starý F50 1,7), tak mi také bylo řečeno, že seřídí ten nejpoužívanější a ostatní si mám trhnout. Myslel jsem si, že seřídí ty objektivy (jako u Sigmy), tak mi bylo řečeno, že ne.
Tak to buď Px servis v Praze neumí, nebo se mu nechce nebo na to nemá vybavení.
Toť má zkušenost.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

hilda4sea

Re: Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Příspěvek od hilda4sea » 29 čer 2012, 15:28

Klingo, veď vieš, všetkých somárov poslali do Čiech.

Hilda

freddy krueger
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 21 dub 2011, 14:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Příspěvek od freddy krueger » 29 čer 2012, 20:39

hilda4sea píše:...ostření přes hranol...
Hmm, o ostření přes hranol jsem teda ještě neslyšel :D

yoli: Řekl bych, že to funguje tak, že fázový AF modul ví, o kolik má otočit hřídelkou, případně SDMkem. Objektiv mu přitom řekně o kolik víc nebo míň má točit. Připadá mi to celkem logické, protože back/front focus se u ostření přes liveview neprojevuje. Takže převedeno do přímé řeči by to bylo nějak takto:
Fázový AF modul: Tak já jdu ostřit. Vidím, že tam máš ohnisko 17mm. Kolik je korekce?
Objektiv: Na tomto ohnisku je to o 0,5 méně doleva.
Fázový AF modul: Ok, takže nebudu točit 8x doprava, ale jen 7,5x.
Takto nějak si to představuji já. Pokud je to špatně, tak mě opravte.

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Příspěvek od yoli » 29 čer 2012, 21:24

freddy krueger: pokiaľ by bol AF modul v objektíve, tak by mi to zmysel dávalo :)

Uživatelský avatar
ďaur
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Příspěvek od ďaur » 03 črc 2012, 05:26

smik:
"...když jsem posílal do Px servisu svou Kx a 3 objektivy na seřízení (byl tam i třeba starý F50 1,7), tak mi také bylo řečeno, že seřídí ten nejpoužívanější a ostatní si mám trhnout....Tak to buď Px servis v Praze neumí, nebo se mu nechce nebo na to nemá vybavení..."

podobnou zkušenost mám taky, šlo mě hlavně o DA 35mm f/2,4 AL, který byl s ohledem na bf naprosto nepoužitelný, vrátil se mě ve stejném nepoužitelném stavu s tím, že je v pořádku, písemná reklamace - vlastně spíš dotaz, odpověď byla: tak pošlete ještě jednou, zašleme do německa, tam na to mají vybavení. odtamtud přišel hodně lepší.
(bf, ff je jeden z důvodů, proč přemýšlím o bezzrcátkách.....)

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Příspěvek od Klingo » 03 črc 2012, 07:49

odpovedal si si v poslednej vete sám.Na zoštelovanie posiela objektívy exapro do nemecka,tam nastavia korekcie do objektívu ale keď si dáš požiadavku tak aj v tele pre každý objektív a ostatné to neovplivní.Každý moderný objektív má čip,veď ako by potom dokázal aparát korigovať vady objektívu.Čo tu dopekla stále riešite?!Ak na to v servise nemajú mašinu,mali by zákazníka informovať,že je to treba poslať do nemecka a nie mu posrať mašinu.Za takýto postup by som ich určite nahlásil obchodnej komore.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
smik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K5 DA 18-135mm - máznutá fotka

Příspěvek od smik » 03 črc 2012, 12:10

Klingo píše: ale keď si dáš požiadavku tak aj v tele pre každý objektív a ostatné to neovplivní.
Já si nechci dávat specifické požadavky, já chci vyřešit problém. Nechci se stát servisákem abych mu mohl napovídat co s tím.
Klingo píše:Ak na to v servise nemajú mašinu,mali by zákazníka informovať,že je to treba poslať do nemecka a nie mu posrať mašinu.
Souhlas a o to jde, že aspoň v mém případě to český servis neudělal. Prostě řekl jeden a zdar. Jako správný přístup bych očekával sdělení, ano je to na prd, neumíme to seřídit pošleme to do němec, jelikož to není v záruce bude to stát 2táci, berete to? A né něco ve stylu je to bez záruky tak si trhněte.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-7, K-5 (II (s))“