Vyber nove Pentax sestavy

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od JP3112 » 30 črc 2012, 17:46

K té pentaxí stabilizaci, na dvoustovku už není tak markantní, trošku se přeceňuje. Do stovky asi ok. Co se mi ale dostala do ruky ta sigma 70-200/2.8 HSM, musím říct, že dobře stabilizovanej objektiv je úžasná věc, zvlášť u telat, tam to tělo ztrácí proti stabilizaci v objektivu.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Machro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od Machro » 30 črc 2012, 17:48

mám asi o 20-30% větší výtěžnost zdařilých fotek - toto treba presne definovať :D

freddy krueger
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 21 dub 2011, 14:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od freddy krueger » 30 črc 2012, 17:51

cport: Jenomže u Pentaxu když najdeš nějaký dobrý objektiv v bazaru, tak je to skoro zázrak. Nabídek na Nikon je 100x víc, to prostě nemůžeš popřít.
bubko: Pokud dosáhneš na D90 + 18-105mm, tak bych vůbec nepřemýšlel. Případně D90 + 18-55mm + AF-S 50mm f/1.8G, ale to bys musela fotit celkem blízko. A D90 se prodává stále nový, ikdyž výroba skončila.

Uživatelský avatar
relux
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od relux » 30 črc 2012, 17:53

Machro:
srovnávám to s výše uvedenými kamarády.Stojíme v drtivé většině případů poblíž sebe, takže se to srovnávat celkem dobře dá!Snímky si navzájem ukazujeme.

Uživatelský avatar
smik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od smik » 30 črc 2012, 18:10

freddy krueger píše: Nabídek na Nikon je 100x víc, to prostě nemůžeš popřít.
Jenže poptávky na Nicon-Canon je taky 100x víc.

to relux: na jaké časy ty agility fotíte?

freddy krueger
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 21 dub 2011, 14:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od freddy krueger » 30 črc 2012, 18:13

smik: Tak to nevím, ale aspoň máš z čeho vybírat. Podívej třeba na Paladix, u Pentaxu není z čeho.

Uživatelský avatar
smik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od smik » 30 črc 2012, 18:19

To freddy: Musím říct, že jsem na Pentaxe nikdy neměl problém koupit co jsem chtěl. Jen je pravda, že to trvá trochu déle.

Na Canon jsem chtěl pořídit jetou EF 50 1,4. Objevuje se jich na paladixu poměrně dost, ale urvat ji pro sebe za slušnou cenu ve stavu který jsem chtěl se mi nepovedlo. Tak jsem se na to momentálně vyprdl a pujčuji si ji od švagra :D

Uživatelský avatar
smik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od smik » 30 črc 2012, 18:23

Ještě trochu k tématu. Podle mě je na tom Pentax co se týče poměru cena výkon pořád velice dobře.
Pro mě třeba jedním z důležitých kriterií je přítomnost AF mikroštelungu. Koupi těla bez toho bych asi hodně zvažoval.
Proto by mě spíš lákala K5. Jestli to má K30 netuším.

Uživatelský avatar
relux
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od relux » 30 črc 2012, 18:33

Smik, ty emigrante :D
já fotím na takové časy, aby to ještě bylo ucházející.Používám většinou clonu 4, ISO do 1600 a čas se odvodí.Samozřejmě, že hodně záleží na podmínkách.Když jsem fotil nedávno venku, tak mi to házelo čas i 1/3200.To byla paráda.Když jsou podmínky horší, tak tomu přizpůsobuji i styl focení.Častokrát předostřím na nějakou atraktivní překážku, a když je pes kousek před ní , tak to vezmu sekvencí.Chce to prostě kreativitu a zkušenosti.Napoprvé jsem toho domů taky moc nepřinesl.V halách ty časy bývají bídné, okolo 1/250-1/500 a to už na rychlý pohyb moc není.

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od Ivan-K » 30 črc 2012, 18:36

Toho príslušenstva v bazároch na Canon + Nikon je určite viac ako na Pentax, ale zasa je tam kopec takého príslušenstva a ktoré nikto nejavý záujem a to čo je kvalitné a vzácne si zasa cenu celkom drží
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
nighthawk787
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 09 úno 2011, 11:57

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od nighthawk787 » 30 črc 2012, 18:39

Inak viete prečo je v bazaroch plno canonu a nikonu? pretože všetci prechádzajú na pentax :wink:

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od elho_cid » 30 črc 2012, 20:17

Už delší dobu v bazarech vyhlížím nějaký slušný hodně široký objektiv pro Canon. Je to bída. A EF-S 17-55 IS je taky relativně vzácná, a to ani není nijak výjimečná.
Na Pentax se mi teda z druhé ruky nakupuje o dost líp. Prošlo mi rukama asi dvacet bazarových objektivů a neustále vidím na paladixu, na aukru nebo u škody něco s čím bych si ještě rád pohrál.
Na Nikon je objektivů všude dost, ale většinou jsou to manuální skla, která na ničem levnějším, než je D7000, nebudou fungovat.
Kdyby na to přišlo a měl bych nakupovat výbavu z druhé ruky na Pentax, tak co jsem viděl nabídky na webu za uplynulý týden, nebyl by problém se slušně vybavit.

Uživatelský avatar
Dobros
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 09 dub 2012, 18:00
Bydliště: Momentálně Severní Morava

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od Dobros » 30 črc 2012, 20:25

Elho: Tak bys mohl inspirovat nás co nikde nemohou nic najít. (ne, že bych chtěl mermomocí něco hned kupovat, ale dívat se a vyhlížet bych chtěl)
Pentax na prodej!
Pentax K-r + seťáky cena 2500,-

Fuji X-T1 XF 35/1,4 s redukcí pentaxí Sigma 18-50/f2.8 ; Sigma 70-200/f2.8
Fuji X-30

Uživatelský avatar
VLAD
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od VLAD » 30 črc 2012, 20:55

hilda4sea píše:
1bubko2 píše:skusam skusam ale nejako sa nikto nehrnie...v rodine nic, a cim vzdialenejsie tym menej ochoty :-/
na Nikon D7000 nejaky bazarovy co hovorite?(to nie je velmi pentax zostava viem :oops: )
Vidím, že AF je zase na tapetě. Já rozhodně nepatřím k ohnivým zastáncům AF Pentax. To tady každý ví.
Proto si myslím, že máš přihlédnout k tomu co ti tady už někdo radil. Vezmi papír. napiš druhy focení, o které máš zájem (rodina, děti,krajinky, zvířata, sporty venku, sporty uvnitř atd.) Pak si k jednotlivým položkám napiš červenou nebo černou značku. Např. sport = černá, krajina = červená, podle toho zda je pro tebe osobně rozhodující zachycení dynamického pohybu nebo kvalita obrazu. (Pohyb černá, stojící červená).
Pokud budeš mít dojem, že jsou pro tebe převažující červené značky, můžeš koupit Pentax. Jestli jseš názoru, že budou důležité černé značky kupuj Nikon/Canon. Z přehledu ti také bude jasné, zda stačí jeden standardní zoom, nebo musíš mít 2 objektivy. Žádný právě vyráběný Pentax nebude mít možnost ostřit sport stejně jako srovnatelný Canon/Nikon vyráběný za posledních 5 let, proto profesionální sportovní reportéři Pentax nepoužívají.
Peníze jsou samozřejmě také faktor, tak si můžeš potom ocenit zvolenou sestavu Pentax a srovnatelnou Canon/Nikon a tím svůj rozhodovací proces ukončit.
Hilda
no, že sportovní reportéři pentax nemají je pravda, ale co vidím na sportovních událostech je trochu jiný argument. prostě mají skla typu 300/2,8, 400/2,8 za 200/300tisíc a podobně - prostě skla, co pentax nenabízí. neříkám, že je pentax super tělo na sport, ale rozhodovat se podle toho, co používají kluci co mají ve výbavě naloženo milion mi přijde přinejmenším legrační, pokud radíš lidem, co chtějí dát za celý systém 30 a ještě z toho mají osypky. marketingově je to samozřejmě geniální tah na masy, ale je to asi tak pravda, že gambáč je nejlepší pivo, protože ho pije nejvíc lidí. :)
vladCZ76

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Vyber nove Pentax sestavy

Příspěvek od uray » 30 črc 2012, 21:06

vlad: to je sice pravda, ale sehnat starou 300/2,8 na pentax prakticky nejde a na C/N seženeš starou AF verzi kolem 40 tisíc a hodně lidí má ve sklech mnohem víc...Záleží fakt na použití.
Myslím, že je dost obchodů, co má foťáky i s objektivy skladem a pokud někdo vybírá systém jen podle webů a fór, tak dělá velikou chybu. Takže pokud se někdo chystá koupit foťák, první co by měl udělat je zajít do shopů si to osahat (neříkám kupovat).

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-7, K-5 (II (s))“