Stránka 1 z 1

K-x - barevné profily- problém

Napsal: 17 srp 2012, 13:33
od Skunkey
Ahoj,
Fotím na K-x a taky natáčím. Vždycky jsem používal profil barev (nevím jak to jinak popsat, je to v nastaveni, kde jde menit charakteristika barevnosti, kontrastu, ostrosti a sytosti) profil "natural" navíc se staženym kontrastem a barevností, aby byla fotka v raw. hezky šedá a dala se zpracovat. Na video to samé.

Poslední dobou se však něco změnilo, nevím, jestli je to Lightromem nebo foťákem, ale pokud natáčím video, je pak i v pc hezky šedé, ale fotky se v Lr 3 zobrazí šedé jen jakoby při načítání a pak se najednou dokontrastují a dobarví jakoby na profilu Bright ve foťáku. Je to trochu na nic, protože scéna je překontrastovaná a přesaturovaná, dynamický rozsah jde do háje apod.

Jak to děláte vy? hlavně barvy se pak strašně špatně patlají, jsou uplně nepřirozené. Může to být Lr nebo je to spíš ve foťáku?

Díky za jakoukoliv radu :wink:

Re: K-x - barevné profily- problém

Napsal: 17 srp 2012, 13:43
od uray
vyzkoušel jsi zpracovat v LR nějaké staré fotky kde se to neprojevovalo?
já sem po reinstalaci měl opět problém s profilem monitoru, musel jsem ho měnit - všechny fotky byly do žluta:-)

zkus fotky načíst v Pentax photo Lab nebo jak se to jmenuje. Vylučovací metodou na to přijdeš, kde je zakopaný pes...

Re: K-x - barevné profily- problém

Napsal: 17 srp 2012, 13:45
od Skunkey
nene, i na video to funguje...jako když by se ten profil projevil jen do jpg ale ne do raw, což dřív dělal

Re: K-x - barevné profily- problém

Napsal: 17 srp 2012, 13:57
od majster333
Je to v podľa mňa LR. LR si vypočítava vlastný náhľad. ten sa prejavuje presne tak, ako si popísal: najprv sa ti fotka zobrazí s náhľadom z foťáku (tam to je nasavené neutrálne, tak ako si to chcel a popisoval) a potom si LR vypočíta vlastný náhľad podľa toho. ako je to v LR nastavené.
Najskôr si len zmenil nejaké nastavenia v LR a nevšimol si si to. Aktualizoval si LR a novšia verzia má iné defaultné nastavenie, alebo zmenil si proces (2009, 2010, ...), alebo pri importovaní si omylom zvolil nejaký preset, ktorý sa na fotky po po importe aplikuje....

Re: K-x - barevné profily- problém

Napsal: 17 srp 2012, 13:59
od Skunkey
díky, to mě nenapadlo, kouknu, jestli jde lr nejak resetovat