K-x a infrafoto

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: K-x a infrafoto

Příspěvek od duves » 09 lis 2012, 08:49

fahrus píše:Duves - máš nějakou zkušenost i s IR konverzí *istD nebo obecně starších 6 Mpix nestabilizovaných modelů?
Jak dlouhé jsou expoziční časy při IR fotografii?

A pro zajímavost - jak dobře/špatně by dokázal fotoaparát odhalit např. tepelný most v konstrukci (prostě teplejší a chladnější místa na fasádě doma)?
k100D so 6 Mpx som robil. Časy po IR konverzii vychadzaju okolo 1/80.

Myslim, že po uprave to nebude vediet snimať tzv.tepelne mosty, na to su určene iné prístroje.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: K-x a infrafoto

Příspěvek od duves » 21 kvě 2013, 19:24

V priebehu novembra som začal robiť aj ine ako pentax modely.
Jeden z modelov, takmer novú nepoužitú zrkadlovku Nikon D3100 som kupil z druhej ruky a vzal si ho do parady šéfredaktor ephoto.sk

Nikon D3100 infrared
V našich radoch však máme jedného úpravcu, ktorého asi všetci poznáte pod nickom Duves. Po sérii upravených Pentaxov prerobil konečne aj Nikon, konkrétne model D3100. Osadený je snímačom CMOS s rozlíšením 14 Mpx, pred ktorý bol inštalovaný infrafilter s priepustnosťou od 720 nm, čo je v infrafotografii štandard.

Záver
Nikon D3100 upravený pre potreby infrafotografie si v teste viedol veľmi dobre. Ak akceptujete, že sa jedná u základný model s horšou ergonómiou a funkčnou výbavou, budete s ním spokojní. Mne malé telo vyhovuje a pri infrafotografii žiadne extra funkcie nepotrebujem. Tri prvky vplývajú na komfort používania: presnosť expozície, zaostrovanie, expozičné časy. Po nastavaní korekcie s fotoaparátom nemáte žiadne starosti a môžete sa venovať samotnému fotografovaniu. Výsledky sú také, aké som od fotoaparátu očakával a z tohto hľadiska panuje u mňa plná spokojnosť.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-m/K-x/K-r“