Pentax K-x

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Pentax K-x

Příspěvek od Alf » 22 zář 2009, 10:30

Pan A.Koubek s firmy PenTec mi zaslal informace o novém modelu Pentax K-x. Tiskovou zprávu najedte na hlavní stránce ( modules.php?name=News&file=article&sid=151 )
a k novému modelu patří i nové forum takže je zde ( modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=44 ). Máme také k dispozici PDF soubor tohoto modelu s detailními informacemi, ke stažení je naleznete v článku dole.
maZec
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
BiG FooT
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od BiG FooT » 22 zář 2009, 16:07

Proč není společně s K-m, když tu máme společné forum pro 10/20 a 100/200?

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 22 zář 2009, 16:51

Souhlasim, forum o K-m zeje prazdnotou, proc toho nevyuzit a nespojit je. Jinak za to info tisicere diky.

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 22 zář 2009, 18:37

Samozřejmě máte pravdu, takže vlákno je přesunuté forum o K-m je ted společné všem s K-x
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
BiG FooT
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od BiG FooT » 23 zář 2009, 10:35

Umí už K-x náhled hloubky ostrosti (ne digitální) a zvýrazňuje bod, na který se zaostřilo?

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ByWondra » 23 zář 2009, 20:26

BiG FooT píše:Umí už K-x náhled hloubky ostrosti (ne digitální) a zvýrazňuje bod, na který se zaostřilo?
Co se týče optického náhledu, jestli jsem si to dobře přeložil, měl by být dostupný přes zelené tlačítko podle toho, jak se nastaví v menu. Ta signalizace af bodu by mě taky docela zajímala, to byl asi největší kámen úrazu k-m. Podle specifikací na pentax.jp/en by měl k-x mít možnost výběru bodu z těch 11ti, to si bez signalizace nedovedu moc představit, nebo tuto funkci má i k-m?

Dále by mě zajímalo. jestli je kompatibilní s nějakým gripem (Bg3?), nevíte někdo?

btw: nezdá se vám, že je o k-x na poměry pentaxu nějak moc slyšet?
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
Kalibutan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Lovčičky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalibutan » 24 zář 2009, 08:18

Domnivam se, ze toto je velmi povedeny kousek.
Dalsi novinka v kratke dobe je pro Pentax jen a jen dobre.

Jedno z videi z youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=SCYlqRIVvcs

To ByWondra:
jj, informaci je vazne zatim jen poskrovnu, ale to se snad casem rozjede
K20D, K7 - reliable partners
SD14 - incredible lover
Dynax 7D - best friend

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 24 zář 2009, 11:18

"btw: nezdá se vám, že je o k-x na poměry pentaxu nějak moc slyšet?"


...no jo, je... a to je jen dobře... pokud se jedná o povedený stroj, tak je jen dobře, že se o něm mluví..

...a řekl bych, že v tom mám prsty Pentax... asi trochu zainvestoval na správných místech a to, jaký K-x je, to jen dokončilo.. :-)
Pentax

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 24 zář 2009, 12:12

fjo píše:"btw: nezdá se vám, že je o k-x na poměry pentaxu nějak moc slyšet?"


...no jo, je... a to je jen dobře... pokud se jedná o povedený stroj, tak je jen dobře, že se o něm mluví..

...a řekl bych, že v tom mám prsty Pentax... asi trochu zainvestoval na správných místech a to, jaký K-x je, to jen dokončilo.. :-)
A vis proc se vyrabi ve vice barvach? Protoze tak donuti obchody nenasilnou cestou vystavovat ve vitrine nekolik kusu tel a strhnout tak ke znacce vesti pozornost..
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duves » 24 zář 2009, 18:54

Kajfik píše:
fjo píše:"btw: nezdá se vám, že je o k-x na poměry pentaxu nějak moc slyšet?"


...no jo, je... a to je jen dobře... pokud se jedná o povedený stroj, tak je jen dobře, že se o něm mluví..

...a řekl bych, že v tom mám prsty Pentax... asi trochu zainvestoval na správných místech a to, jaký K-x je, to jen dokončilo.. :-)
A vis proc se vyrabi ve vice barvach? Protoze tak donuti obchody nenasilnou cestou vystavovat ve vitrine nekolik kusu tel a strhnout tak ke znacce vesti pozornost..
To sa mi nezda. Panasonic G1 ma celkom lepsie farebne odtiene, ale predaj nie je zavratny. Aj tak si myslim, že každy rozumny chlap si kupi čierny model, možno modro-čierny.

Uživatelský avatar
Jan Hrubý
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan Hrubý » 24 zář 2009, 19:39

No vidíš, a já bych si zrovna docela vzal tu červenou variantu :D a to z čistě praktických důvodů. Fotím zásadně bez brýlí no a pokud odložím foťák, nasazuju brejle. Nejednou jsem už hledal brejle a nebylo to jednoduchý (minimálně jednou ročně v okruhu až 50 metrů!). A nekončí to jenom u okulárů, filtry, redukce, drátěnka, párkrát dokonce i objektiv odložený v trávě a před pár lety jsem se vracel pro foťák :roll: ....

A nebo jsem divnej, protože jeden hnědočervenej fotoaparát už mám :) a jsem s ním spokojenej 8)

konec konců tyhle stránk jsou taky laděný do červena :P

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 24 zář 2009, 19:49

No ono ve vší té černi se jinak barevně laděný foťák pěkně vyjímá ... mě by se líbilo mít K-7 i v jiných barvách ... teda už ji sice mám, ale kdyby byl výběr ... :D no stejně bych si asi vybral nějakou neutrální ... ale i tak ... ty barvy jsou velmi dobrý tah ... co s Panasonikem - on je sice barevný, má snímatelný objektiv, ale technické parametry přece jen nedosahují toho co zrcadlovky v třídě K-m... co do obrazové kvality... takže tam bych viděl souvislosti jinde... už třeba jen formát 4:3 je mi nesympatický ... ale to už jsem někde jinde...
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duves » 24 zář 2009, 20:11

Lenže..nie je červena ako červena. Je pravda chlapi, že my muži vraj pozname iba jednu červenú :lol: , ale.....
Panasonic G1 versus červený Pentax K-x
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 24 zář 2009, 20:41

duves píše:Lenže..nie je červena ako červena. Je pravda chlapi, že my muži vraj pozname iba jednu červenú :lol: , ale.....
Panasonic G1 versus červený Pentax K-x
Obrázek
Obrázek
Je pravda že toto je tedy trochu křiklavé ... líbil by se mi třeba maskovaný vzor ... je to škoda že ty barvy jsou takovéto ... ale na druhou stranu - tah je to myslím si stále dobrý ... každý si ho všimne ... třeba si ho nekoupí v červené ale v černé ale všimne si ho ...
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 24 zář 2009, 20:54

....ale berte to tak, že pokud barva osloví ženy. tak je to taky uspěch.. a že to je kalkul..?? Proč?? Dělají se horší věci :-) a jak si žena na něco zvykne, nebude se chtít učit něco jiného... mluvím o technice :-D))) ..tak proč nechat kupovat ženy jinou značku...

...ale co jsem zatím pozoroval, hodně se líbí bílá barva... líbí se i mě, ale nekoupil bych si jí... nemám potřebu být příliš nápadný :-)
Pentax

Zamčeno

Zpět na „Pentax K-m/K-x/K-r“