vystup v JPEG

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

vystup v JPEG

Příspěvek od Side » 06 úno 2010, 07:44

Velmi jsem se těšil na recenzi a fotky z K-x...no, hm..., Pentax bohužel začal s praktikami svých konkurentů a velmi zapracoval na SW zpracování obrazu, takže z toho leze spíše grafika. Ta typická prostorovost pro Pentax tam chybí, ale nutno přiznat, že obraz láká a silně působí i výborné odšumování. Dobrý foták pro turisty, doufejme, že pentax hodně vydělá a pustí se do nějaké své klasiky:-).

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 06 úno 2010, 08:12

...mluviš předpokládám od JPEG výstupu...??
Pentax

Uživatelský avatar
Lokaj Stanislav
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: masovka

Příspěvek od Lokaj Stanislav » 06 úno 2010, 10:00

Side píše:Velmi jsem se těšil na recenzi a fotky z K-x...no, hm..., Pentax bohužel začal s praktikami svých konkurentů a velmi zapracoval na SW zpracování obrazu, takže z toho leze spíše grafika. Ta typická prostorovost pro Pentax tam chybí, ale nutno přiznat, že obraz láká a silně působí i výborné odšumování. Dobrý foták pro turisty, doufejme, že pentax hodně vydělá a pustí se do nějaké své klasiky:-).
ale no tak side, ty si asi tragéd nebo co, fotil jsi s tímto aparátem nebo reprodukuješ nějaký přiblblý názor z netu? vždyť i ten jpeg je na velmi slušné úrovni s použitím kvalitního objektivu, nesmíš pouzívat zoomy typu 18 - něco ale pevňáky a si vysmátý.

Uživatelský avatar
Jenc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: masovka

Příspěvek od Jenc » 06 úno 2010, 10:24

Side píše:Ta typická prostorovost pro Pentax tam chybí, ale nutno přiznat, že obraz láká a silně působí i výborné odšumování.
Mně K-x dělá prostorovosti až až, na prohlížení fotek dokonce potřebuju 3D brejle ;-). A redukci šumu mám i v JPEGu vypnutou, nehledě na to, že už jsem přešel na RAW.
Obrázek
DA 15/4, M 28/2.8, HD FA 35/2, DA 40/2.8 XS, M 50/1.7, DA 50/1.8., DA 70/2.4, DFA 100/2.8 WR, M 135/3.5, M 200/4
Samyang 12/2.8 FE, 14/2.8, 20/1.8, 85/1.4, Industar 50/3.5, CZJ 200/2.8, Pentacon 300/4
Tamron 28-75/2.8

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: masovka

Příspěvek od fjo » 06 úno 2010, 11:08

Lokaj Stanislav píše: ale no tak side, ty si asi tragéd nebo co, fotil jsi s tímto aparátem nebo reprodukuješ nějaký přiblblý názor z netu? vždyť i ten jpeg je na velmi slušné úrovni s použitím kvalitního objektivu, nesmíš pouzívat zoomy typu 18 - něco ale pevňáky a si vysmátý.
...ale i ten setak nedělá tak tragické snímky, jak píše Side... ale kvalitní zoomy a pevná skla, to je samozřejmě jiná...
Pentax

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 06 úno 2010, 11:19

No a i kdyby... tak JPG je takovej "masovej formát", ne?

Alespoň teda já, když něco fotím do JPG, tak to pro mě je spíše "dokumetární foto" a naopak bych spíš hodně ocenil, kdybych s ním nemusel nic dělat (foťák ho odšuměl a vyžehlil za mě).

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 06 úno 2010, 11:43

miky_lbc píše:No a i kdyby... tak JPG je takovej "masovej formát", ne?

Alespoň teda já, když něco fotím do JPG, tak to pro mě je spíše "dokumetární foto" a naopak bych spíš hodně ocenil, kdybych s ním nemusel nic dělat (foťák ho odšuměl a vyžehlil za mě).
...to je pravda, chci nebo potřebuju si vyhrát při post-P, zvolím RAW, potřebuji rychlou práci bez vyšších požadavků na kvalitu, zvolím JPEG...

...a v podstatě to tak u PX K-x je...
Pentax

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Side » 06 úno 2010, 13:35

fjo píše:...mluviš předpokládám od JPEG výstupu...??
ano..., , zatím,,:-)
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 06 úno 2010, 13:36

Side píše:
fjo píše:...mluviš předpokládám od JPEG výstupu...??
ano..., , zatím,,:-)
...já to nechápu.... proč posuzujete tělo podle JPEG výstupu..??
Pentax

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Re: masovka

Příspěvek od Side » 06 úno 2010, 13:47

Lokaj Stanislav píše:
Side píše:Velmi jsem se těšil na recenzi a fotky z K-x...no, hm..., Pentax bohužel začal s praktikami svých konkurentů a velmi zapracoval na SW zpracování obrazu, takže z toho leze spíše grafika. Ta typická prostorovost pro Pentax tam chybí, ale nutno přiznat, že obraz láká a silně působí i výborné odšumování. Dobrý foták pro turisty, doufejme, že pentax hodně vydělá a pustí se do nějaké své klasiky:-).
ale no tak side, ty si asi tragéd nebo co, fotil jsi s tímto aparátem nebo reprodukuješ nějaký přiblblý názor z netu? vždyť i ten jpeg je na velmi slušné úrovni s použitím kvalitního objektivu, nesmíš pouzívat zoomy typu 18 - něco ale pevňáky a si vysmátý.
..je to jen názor, tak se nečil, je to muj pocit a porovnání s K20, na zoom 18- není nic špatného třeba tamron 17-50/2.8 je slušnej, problem je s pentax zoom, ...kterej neaberuje?:-)...pevná skla jsou muj koníček, poslení ulovek takumar 2/35, pro verze, krásný sklo...
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Re: masovka

Příspěvek od Side » 06 úno 2010, 13:55

Jenc píše:
Side píše:Ta typická prostorovost pro Pentax tam chybí, ale nutno přiznat, že obraz láká a silně působí i výborné odšumování.
Mně K-x dělá prostorovosti až až, na prohlížení fotek dokonce potřebuju 3D brejle ;-). A redukci šumu mám i v JPEGu vypnutou, nehledě na to, že už jsem přešel na RAW.
...podle mne odšumovává automaticky podobně jako canon, jen pocit...uvidíme při dalších testech
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Side » 06 úno 2010, 14:04

fjo píše:
Side píše:
fjo píše:...mluviš předpokládám od JPEG výstupu...??
ano..., , zatím,,:-)
...já to nechápu.... proč posuzujete tělo podle JPEG výstupu..??
...někdy to stačí k odhalení :-)...nastavení čipu je prostě dáno,...a navíc dobře vyváženej jpeg už při samotném nastavení z těla je velmi dostačující...,navíc pokud se někdo vykašle na polarizák, apod, žádný raw ani soft ho nezpasí:-)
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
Side
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blansko

Re: masovka

Příspěvek od Side » 06 úno 2010, 14:10

fjo píše:
Lokaj Stanislav píše: ale no tak side, ty si asi tragéd nebo co, fotil jsi s tímto aparátem nebo reprodukuješ nějaký přiblblý názor z netu? vždyť i ten jpeg je na velmi slušné úrovni s použitím kvalitního objektivu, nesmíš pouzívat zoomy typu 18 - něco ale pevňáky a si vysmátý.
...ale i ten setak nedělá tak tragické snímky, jak píše Side... ale kvalitní zoomy a pevná skla, to je samozřejmě jiná...
...já jsem ani o setáku nepsal, ale zkus si fotky ze setáku na 2 odlišných tělech...budou jiné, nezdá se to, ale je to tak...rozhodně na seták už nefotím, je to dobrý na začátek, ale do koše...problém je v tom, že moc dobrých skel není...u mne z PX vede 50/1/4fa a DA40/2.8...jinak cena neodpovídá kvalitě, spousty optických vad...:-(
Pentax K-m, sigma 24-70 3,5-5,6 UC

Uživatelský avatar
Rostislav.Linda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Rostislav.Linda » 06 úno 2010, 14:25

Abych se přiznal, tak teď se opravdu těším na porovnání...tak kdo tady používá 2 systémy?
Ruce a pravé oko ... :-)

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 06 úno 2010, 17:27

Side píše:,navíc pokud se někdo vykašle na polarizák, apod, žádný raw ani soft ho nezpasí:-)
...to nespasí, ale v RAWu má přeci jen trochu větší prostor pro manévrování...

...ale je to volba každého, do čeho fotí.. nicméně při cenách paměťových karet není ani ten jediný důvod a to více snímků na jeden zátah na kartu, důvodem, proč fotit do jpeg...
Pentax

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-m/K-x/K-r“