Ricoh GR III - drby

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ricoh GR III - drby

Příspěvek od Miro2 » 29 pro 2018, 00:53

Vypadá to zatím dokonale. Co jsem vypozoroval, příslušenství by mohlo zůtat kompatibilní z minulých verzí (širokoúhlá předsádka, kabelová spoušť).

Jsem zvědavý na cenu, ale asi neodolám, nemá někdo zájem o Ricoh GR :mrgreen:
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Ricoh GR III - drby

Příspěvek od st. » 30 pro 2018, 23:11

Jsem taky zvědavý... Zajímají mě hlavně 3 věci:
- AF by měl být dnes jako na nejlepších bezzrcadlovkách, včetně detekce tváří ( a mohli by přidat i jiné tváře, nejen lidské :D )
- snadné přepínání AF a MF a snadné MF jako takové; když jsem si kdysi GR prohlížel, připadalo mi to komplikované, na rozdíl od coolpix A, který jsem pak zvolil
- problém prachu na snímači... na coolpixu jsem měl po čase taky prach a byla to těžká psychologická bariéra, i když na většině fotek nebyl vidět ("jen" na obloze)

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Ricoh GR III - drby

Příspěvek od st. » 01 led 2019, 23:15

To přepínání a MF jsem si nechal ukázat v obchodě, takže to bylo i o prezentačních dovednostech personálu.... už si to moc nepamatuju, ale samotný MF ostření se myslím dělalo pravým palcem, připadalo mi to jako nepohodlná daň za tu filozofii ovládání jednou rukou. Rád použiju obě.. Na coolpixu je na boku přepínač a pak točím klasicky kroužkem kolem objektivu. Jinak mi tedy GR v ostatních vlastnostech přišel o chlup lepší, no ale nic zásadního a už jsem si zvykl.

Z dalších moderních vychytávek by měl mít nějaký super buffer a sekvence, příp. výběr fotky ze 4K, jako panasoniky. Nebo i z víceK, jestli to už je :D

Alfons
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 181
Registrován: 09 led 2015, 16:03

Re: Ricoh GR III - drby

Příspěvek od Alfons » 02 led 2019, 11:22

Já jsem tedy zmínku o tom, že treba širokoúhlá předsádka kompatibilní nebude někde zaznamenal, z té nové se budou zaznamenávat data do exifu. A co mě mrzí, je absence utěsnění a hlavně blesku, nečekaně často a rád ho využívám.
K20/4; FA 31/1.8; Takumar 55/1,8, Pentax FA 135/2,8 - přes Techart; Tamron 17-28/2.8, Sony 24/1.4; Sigma Art 35/1.4.; Samyang 45/1.8; Sony 85/1.8.
Sony A7R3, RX1R2

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“